17 Οκτ 2016

Απίστευτη η ΕΚ Σταυρούπολη ανάγκασε την Σίνδο στην πρώτη της ήττα

Καθαρά και πανάξια η ΕΚ Σταυρούπολη πέτυχε την πρώτη της νίκη επικρατώντας της μέχρι σήμερα αήττητης ομάδας του Αστέρα Σίνδου με 79-64. Οι παίκτες του Γιώργου Τραχανά είχαν το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα που έφθασε μέχρι και 20 πόντους στα μέσα της τρίτης περιόδου.

«Φόρτσαρε» στο τέλος η ΑΕΕ Τούμπας

Με σερί 23-11 στο τέταρτο δεκάλεπτο η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε με 75-66 στην έδρα της του ΔΑΣΩ. Οι φιλοξενούμενοι μετά το αρχικό 2-0 ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι τα τέλη της τρίτης περιόδου, όμως στην τελευταία οι γηπεδούχοι ήταν εκπληκτικοί και πήραν το ροζ φύλλο. Οι άνθρωποι του ΔΑΣΩ έχουν παράπονα από την διαιτησία των Κουκουλεκίδη και Λαϊδη.

«Διπλό» στο «Αλεξάνδρειο» για την ΑΕ Πυλαίας

Πολύ καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ Πυλαίας επιβλήθηκε με 54-71 της Μακαμπή στο «Αλεξάνδρειο». Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με 23-16 στην πρώτη περίοδο, αλλά από την στιγμή που η ομάδα του Θωμά Ντούλη «πήρε κεφάλι» ανέβαζε συνεχώς την διαφορά.

Πήρε το ντέρμπι η Μηχανιώνα

Μεγάλη επιτυχία για τον Ποσειδώνα που επικράτησε στην Μηχανιώνα με 88-84 του Γαλαξία. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο με διαφορά που έφθασε και τους δέκα πόντους στο τέλος του.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα παίδων ΠΚ Νεάπολης-ΒΑΟ

«4Χ4» για τους παίδες του Αστέρα Πλαγιαρίου

Σε ένα εύκολο απόγευμα , το παιδικό του Αστέρα Πλαγιαρίου επιβλήθηκε της Αποκάλυψης με 29-54. Η νικήτρια ομάδα είχε το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και το τελικό αποτέλεσμα ήρθε πολύ άνετα.

Δείτε τις δηλώσεις Χατζηιωάννου, Χατζούλη και Τοπούζη μετά το τέλος του αγώνα Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα με θέμα τις μαζορέτες του ΠΚ Νεάπολης

«Περίπατος» για το παιδικό του Αρη

Χωρίς να αντιμετωπίσουν δυσκολίες και ανεβάζοντας τη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι παίδες του Αρη επιβλήθηκαν εκτός έδρας του Ναύαρχου Βότση με 89-22.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Ανετη επικράτηση για την μικτή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα η μικτή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ επικράτησε της Νέας Ραιδεστού με 66-32.

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Δείτε την παρουσίαση του ΠΚ Νεάπολης και τις μαζορέτες του αγώνα με τον Ζέφυρο για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Πανιώνιος-Τερψιθέα για την Α1 γυναικών

Άρης, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ στην ευρωπαϊκή τους πρεμιέρα για το Basketball Champions League

Το Basketball Champions League έχει αρχίσει με τους προκριματικούς, αλλά τώρα αποκτά και ελληνικό ενδιαφέρον. Η κανονική περίοδος αρχίζει και τρεις ελληνικές ομάδες αρχίζουν τη δική τους πορεία. ΑΕΚ, Άρης και ΠΑΟΚ έχουν τη δική τους πρεμιέρα αυτή την εβδομάδα. ΑΕΚ και Άρης δίνουν τον πρώτο τους αγώνα στις 18 Οκτωβρίου, ενώ ο ΠΑΟΚ μία μέρα αργότερα.

Οι κορυφαίες των αριθμών στην Α1 γυναικών-Πρώτη στα κλεψίματα η Μάλτση

Η πρεμιέρα της Α1 Γυναικών, είχε εύκολες επικρατήσεις, ντέρμπι, παιχνίδια που κρίθηκαν στην παράτασης, εκτός έδρας νίκες. Και είχε και τις δικές της πρωταγωνίστριες. Οι αριθμοί ανέδειξαν με τον δικό τους τρόπο τα πρόσωπα που είχαν πρώτο ρόλο, μέσα από τη στατιστική...

Παρουσία της ηγεσίας της ΕΟΚ η γιορτή της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

H γιορτή της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2016, στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του Πνευματικού Κέντρου Σκάλας Δήμου Ευρώτα.

Πάνω από 700 παιδιά δίπλα στο μπάσκετ στα τουρνουά MILKO 3X3 της ΕΟΚ-Φωτορεπορτάζ από την διοργάνωση στην ΔΕΘ

Ένα ακόμη Σαββατοκύριακο εκατοντάδες παιδιά έπαιξαν μπάσκετ μέσα από τα τουρνουά MILKO 3X3.

Κεκλεισμένων των θυρών το Παγκράτι-Εθνικός για την Α2 ανδρών-Ορίστηκαν τα παιχνίδια της Αγίας Παρασκευής και του Εσπέρου Πατρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι ο αγώνας ΑΟ Παγκρατίου-Εθνικός ΟΦΠΦ για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί  στις 22/10/2016, θα τελεσθεί κεκλεισμένων των θυρών μετά την υπ’ αριθ. 730/21-06-2016 Απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου ΕΟΚ.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Καστοριά-Ασπίδα Ξάνθης για την Β΄ Εθνική ανδρών

Πλήθος φιλικών για τις ακαδημίες του Παναθλητικού-Πειραματικού-Φωτορεπορτάζ

Ακόμη ένα Σαββατοκύριακο πέρασε με πολλά φιλικά παιχνίδια για τις ακαδημίες του Παναθλητικού Πειραματικού. Οι μικροί μπασκετμπολίστες βρέθηκαν στο κλειστό των Αμπελοκήπων και το χάρηκαν με την ψυχή τους.

Φωτορεπορτάζ και βίντεο με την παρουσίαση των γυναικών της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

«Η σημαία ...στον ιστό της»-Η Νίκη Ζέρβα και φέτος στον Ολυμπιακό Βόλου

H Νίκη Ζέρβα θα φορέσει για ακόμη μια χρονιά τα «ερυθρόλευκα» και θα ενισχύσει σημαντικά τη νεανική ομάδα γυναικών του Ολυμπιακού Βόλου στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών προκειμένου να επιτευχθεί ο στόχος της ανόδου στην Α1.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η τέταρτη αγωνιστική της Α΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος των αγώνων Κυρίαρχοι-Ελευθερία, Ικαρος-Αρης Πετρούπολης και Σπόρτιγκ-ΓΣ Ηλιούπολης για τον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

«Εφερε τα πάνω κάτω» στην Α' κατηγορία του πρωταθλήματος του ΕΚΘ ο ΣΔΟΕ

Συνεχίζοντας το αήττητο σερί που είχε καταφέρει στην Β' κατηγορία την προηγούμενη χρονιά  η ομάδα του ΣΔΟΕ/Υπουργείο Οικονομικων νίκησε με 57-42 στα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη την περσινή πρωταθλήτρια της Α' Κατηγορίας ομάδα των ΠΣΕΕΠ για την πρώτη αγωνιστική της φετινής περιόδου.

Κόβουν το μπάσκετ σε παίκτες της περυσινής ομάδας του Κύδωνα Χανίων

Θέμα έχει δημιουργηθεί με τους παίκτες της περυσινής ομάδας του Κύδωνα Χανίων, οι οποίοι έχουν εκφράσει την άρνησή τους να παίξουν φέτος με την ομάδα, λόγω της αποχώρησης της Διοικούσας επιτροπής, πριν από 1,5 μήνα.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ανατόλια-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Δάφνη-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Παναθλητικός Goalbet για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ, βίντεο με δηλώσεις και το χαμένο σουτ της Σπηλιότις από τον αγώνα Πανιώνιος-Τερψιθέα Γλυφάδας για την Α1 γυναικών

«Διπλό» στον Φοίνικα για την Νέα Ραιδεστό

Οσο χρειάστηκε  πάτησε γκάζι ο ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός και πήρε τη νίκη ανεβάζοντας  την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο μέσα στην έδρα του Φοίνικα Καλαμαριάς με 53-61.