16 Οκτ 2016

Χωρίς αντίσταση ο Μέγας Αλέξανδρος-Η βαθμολογία του β΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Σε εξ αναβολής αγώνα για τον δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε άνετα με 67-45 της ΑΕΝ Κρήνης.

Καθαρό «διπλό» για το εφηβικό της GBA

Εχοντας προβάδισμα σε όλο τον αγώνα οι έφηβοι της GBA επικράτησαν στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ με 61-71.

Δείτε τα τελευταία συγκλονιστικά λεπτά του αγώνα ΠΣ Ευκαρπίας-Νικόπολη για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Παναθλητικός Πειραματικό - ΑΕ Κομοτηνής για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Νέα νίκη για τους παίδες του Αίαντα Ευόσμου

Για την τέταρτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων, η ομάδα του Αία επικράτησε άνετα εντός έδρας του ΠΣ Ευκαρπίας με 62-37.

Πήραν το ντέρμπι οι παίδες των Βασιλικών

Ήττα στο ντερμπι για το παιδικό του Ζέφυρου στα Βασιλικά με 67-61. Το παιχνίδι  είχε  εναλλαγές, σκληρές  φάσεις, ένταση και κρίθηκε  στα δύο τελευταία λεπτά. Απο τους νικητές ξεχώρισαν οι  Κούσας και Μαβίδης  και απο τους ηττημένους ο εξαιρετικός Γκοτζαμανίδης .

«Περίπατος» για το εφηβικό της ΔΕΚΑ

Ανετα επικράτησε η εφηβική ομάδα της ΔΕΚΑ (96-35) με αντίπαλο την Ελπίδα Αμπελοκήπων.

Ανετο «διπλό» για τις κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας μεγάλο προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν στο Καλοχώρι του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 29-40.

Επέστρεψαν στις επιτυχίες οι Ελπίδες Ηλιούπολης

Επιστροφή στις νίκες για τις Ελπίδες Ηλιούπολης με άνετη εκτός έδρας επικράτηση επί του Μακεδών Αμπελοκήπων με 42-67, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους τέσσερις ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

«Εκλεψαν τη νίκη» στο τέλος οι παίδες του ΒΑΟ

Στο τελευταίο λεπτό και αφού ήταν μπροστά στα υπόλοιπα 39 του αγώνα, ηττήθηκε η παιδική ομάδα του ΠΚ Νεάπολης από τον ΒΑΟ, μην αντέχοντας τις αποβολές με πέντε φάουλ βασικών αθλητών (Καζής, Ιωάννου) και με την ήδη γνωστή απουσία λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων του Μέκο.

«Πέρασαν» από το «Ιβανώφειο» οι παίδες του ΠΑΟΚ

Εύκολη νίκη για τους παίδες του ΠΑΟΚ μέσα στο Ιβανώφειο επί του Ηρακλή με 22-53. Εντυπωσιακό σημείο στο παιχνίδι το 0-20 στο τρίτο δεκάλεπτο για την ομάδα του Γιώργου Ζαφειρούδη.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές στους δύο ομίλους των κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Περίπατος στο ντέρμπι για τους εφήβους του Αρη

Άλλη μία εύκολη νίκη για το εφηβικό  του Αρη, αυτή τη φορά εντός έδρας απέναντι στον Ηρακλή με 86-29.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Νικηφόρο ντεμπούτο στην Α1 γυναικών για την Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Σε ένα νευρικό και σκληρό ματς η Δάφνη Αγίου Δημητρίου πέτυχε την πρώτη νίκη στην ιστορία της στην Α1 με μια δίκαιη νίκη με 56-47 επί του  Αθηναϊκού .

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Διαφορά 50 πόντων για το εφηβικό της ΑΕΕ Τούμπας

Την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχαν χθες το απόγευμα οι έφηβοι της ΑΕΕ Τούμπας, επικρατώντας στην Κλεάνθους του Ήφαιστου με 74-24

Απίστευτο καλάθι από έφηβο των Ελπίδων Ηλιούπολης (ΔΕΚΑ2)-Δείτε το βίντεο

Τα καλάθια του αγώνα Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας για την Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 56
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 52

Τρίποντο καρδιάς για τον αρχηγό του Πύργου Χαλάστρας-Φωτορεπορτάζ

Ο αρχηγός του Πύργου Χαλάστρας και προπονητής του Αξιού Ανατολικού Γιάννης Γρουμπουσιάννης, παντρεύεται αυτή την ώρα την εκλεκτή της καρδιάς του Άννα Μιλλιού, η οποία παίζει γραμματεία στα παιχνίδια της ΕΚΑΣΘ.

«Περίπατος» στο Ασβεστοχώρι για τους παίδες του Φρυγανιώτη

Εντυπωσιακοί οι παίδες του Φρυγανιώτη επικράτησαν στο Ασβεστοχώρι με 45-79.

Σημαντική επιτυχία για την Νίκη Λευκάδας

Η Νίκη Λευκάδας σε ένα πολύ δυνατό ματς λύγισε 77-72 τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1. Οι νικήτριες πήραν προβάδισμα 17 πόντων στην τρίτη περίοδο, αλλά στην τελευταία ο Κρόνος κατόρθωσε να μειώσει πολύ την διαφορά.

Εύκολο πέρασμα από τον Φρυγανιώτη για τις κορασίδες του Αρη

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από την αρχή οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν στον Φρυγανιώτη με 24-74.

Επίδειξη δύναμης στις Σέρρες για τον Ολυμπιακό Βόλου

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε ο Ολυμπιακός Βόλου τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Α2  γυναικών, καθώς κάνοντας επίδειξη δύναμης συνέτριψε σε ρυθμό προπόνησης στις Σέρρες τον αδύναμο ΑΟΣ με 33-75 παρουσιάζοντας εξαιρετικό πρόσωπο...

Με το… δεξί οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας μικρό προβάδισμα μετά την δεύτερη περίοδο οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας επιβλήθηκαν στην Κατερίνη του Πιερικού Αρχέλαου με 37-47. Υστερα από κακό ποιοτικά παιχνίδι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν προηγούμενοι με 7-0. Ένα σερί 0-8 έδωσε την πρωτοπορία στις Θεσσαλονικιές που δεν την έχασαν μέχρι τη λήξη.

Νικηφόρο ξεκίνημα για την Ολύμπια Λάρισας

Εχοντας προβάδισμα στο σκορ μετά την δεύτερη περίοδο η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε στην Ηλιούπολη του ΕΟ Σταυρούπολης με 49-55. Οι Θεσσαλές κατάφεραν να πάρουν διαφορά 11 πόντων, ενώ ο ΕΟΣ μείωσε στους τρεις ενάμιση λεπτό πριν τη λήξη, αλλά δε μπόρεσε να κάνει κάτι καλύτερο.

Ανετη επικράτηση για τις γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Ένα δεκάλεπτο κράτησε η αντίσταση του ΠΑΣ Γιάννινα καθώς ο Απόλλωνας πήρε προβάδισμα στη συνέχεια και επικράτησε στην Καλαμαριά με 60-35. Η ταλαιπωρία από την αϋπνία (λόγω του σεισμού) και το μεγάλο ταξίδι ήταν εμφανής για τις φιλοξενούμενες.

«Άλωσε» την Πυλαία ο Παναθλητικός Goalbet

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη στο κλειστό της Πυλαίας, με 71-61 επί του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, πανηγύρισε ο Παναθλητικός Goalbet στην πρεμιέρα της Α1 Γυναικών.

Απίστευτο φινάλε στην Νέα Σμύρνη με νίκη στο καλάθι για τον Πανιώνιο

Σε ένα ματς που αποδεικνύει ότι η φετινή Α1 θα έχει φοβερό σασπένς ο Πανιώνιος λύγισε 64-62 την Τερψιθέα Γλυφάδας και αφού κυριολεκτικά πήγε να αυτοκτονήσει . Η ομάδα της Γλυφάδας για πολλούς καταδικασμένη φέτος και με 18 πόντους πίσω στο 30 και έμοιαζε με θαύμα να ανακάμψει.

«Πέρασε» από την Ξάνθη ο Ηρακλής

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ο Ηρακλής επικράτησε στην Ξάνθη της Ασπίδας με 48-62. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 36-35 στο 26ο λεπτό, όμως άμεση ήταν η απάντηση του «Γηραιού» που με συνεχόμενα καλάθια ξαναπήρε διαφορά υπέρ του.

Ηταν… Τιτάνες στο Νέο Ρύσιο

Μεγάλη επιτυχία για τους Τιτάνες Δράμας που επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο της τοπικής Αναγέννησης με 48-56.

Δείτε όλα τα καλάθια των αγώνων Ολυμπιακός-Αρης και Παναθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Η τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Καθαρή επικράτηση για τον Πύργο Χαλάστρας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Πύργος επικράτησε στην Χαλάστρα με 61-51 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Πρέκας: «Είχαμε πολλά ψυχικά αποθέματα»

Αγχωτική νίκη στην παράταση απέναντι στον Πρωτέα Βούλας πέτυχε ο Παναθηναϊκός, με τον Πέτρο Πρέκα να στέκεται στα ψυχικά αποθέματα που έδειξαν οι παίκτριές του.

Ηταν όπως έπρεπε στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στην επανάληψη η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε με 75-42 του Πορφυριακού.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων ΑΕΕ Τούμπας-Ηφαιστος

Μεγάλη νίκη για τα Καμινίκια

Σημαντική επιτυχία για τα Καμινίκια που επικράτησαν με 56-45 των Λεόντων για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών.