12 Οκτ 2016

«Ανέβασε στροφές» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η ΜΕΝΤ

Μία περίοδο κράτησε η αντίσταση του Θερμαϊκού Θέρμης στην ΜΕΝΤ, καθώς μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι και επικράτησαν με το ευρύ 62-25 των αντιπάλων τους.

Διαφορά 30 πόντων για τον Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Εύκολο έργο είχαν και οι γυναίκες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη που επιβλήθηκαν με 56-26 στην έδρα τους, του ΠΚ Νεάπολης.

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι για τον ΠΣ Ευκαρπίας

Στο πιο αμφίρροπο, πριν την έναρξή του, παιχνίδι της αγωνιστικής ο ΠΣ Ευκαρπίας δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Πύργο Χαλάστρας και επιβλήθηκε με 52-32. Οι παίκτριες της Τάνιας Σταϊκοπούλου, πήραν πολύ σημαντική διαφορά από την αρχή και δεν απειλήθηκαν από τους αντιπάλους τους.

Στιγμιότυπα του αγώνα Γαλαξίας-ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι Αμπελόκηποι Μενεμένης

Ντέρμπι για 25 λεπτά ήταν ο αγώνας στον Σταυρό, με τους Αμπελόκηπους Μενεμένης να είναι καλύτεροι στο τέλος και να επικρατούν του τοπικού Αριστοτέλη με 45-54.

Ντάμπλ σκορ για τις γυναίκες του Ναύαρχου Βότση

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Ναύαρχο Βότση που επιβλήθηκε με 68-34 του Φρυγανιώτη. Οι νικήτριες πήραν διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο και την αύξαναν μέχρι το φινάλε.

Χωρίς προβλήματα ο ΓΣ Μενεμένης

Παίρνοντας διαφορά 15 πόντων στο πρώτο ημίχρονο και κάνοντας συντήρηση στην επανάληψη οι γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης επικράτησαν του Ζέφυρου με 57-41. Οι  νικήτριες που έπαιξαν και σκόραραν όλες στην επανάληψη αφιέρωσαν την επιτυχία στην τραυματία Χρυσάνθη Αναστασιάδου

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ΕΚΑΣΘ γυναικών

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα νέων Νέα Ραιδεστός-Μαραθώνας

Το Σάββατο ο αγιασμός της Ακαδημίας του Αστέρα Πλαγιαρίου

Ο πρόεδρος και τα μέλη του ΔΣ προσκαλούν όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες , τους γονείς , τους φίλους και φίλες του Αστέρα Πλαγιαρίου , στον ετήσιο αγιασμό της Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης και τένις , που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 11:00 στο κλειστό γυμναστήριο ΚΑΠΠΑ 2000.

Ο Κώστας Σλούκας μιλά για τα εγκαίνια του Hairmides Coiffure του Νίκου Ερμείδη-Δείτε το βίντεο

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αστέρας Σίνδου-Μακαμπή για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Την Κυριακή ο αγώνας της μικτής κοριτσιών ΕΚΑΣΘ με την Νέα Ραιδεστό-Ποιες κλήθηκαν να αγωνιστούν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται οι παρακάτω αθλήτριες  να βρίσκονται τη Κυριακή 16/10/2016  και ώρα 08:30 στο γήπεδο της Μίκρας Β για αγώνα με τον ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός:

Επανέρχεται την Παρασκευή στο παρκέ η Ευτυχία Γράψα

Τραυματίας είναι από την Παρασκευή που μας πέρασε μετά από σύγκρουσή στην προπόνηση με την Montgomery, η Ευτυχία Γράψα. Η παίκτρια νοσηλεύτηκε για ένα βράδυ στο Διαβαλκανικό Ιατρικό Κέντρο Θεσσαλονίκης μαζί με την Αμερικάνα, ο τραυματισμός της οποίας ήταν πιο ελαφρύς και γι' αυτό έπαιξε στον αγώνα κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.

Παρουσιάστηκε το πρόγραμμα Designed To Move της Nike στην ΡΒΑ

Το περασμένο Σάββατο, στις προπονήσεις της ΡΒΑ, ήταν κοντά ο πρεσβευτής του προγράμματος D.T.M. (Designed To Move) της Nike, Γιώργος Σουρμελίδης.

Αλλαγή ώρας έναρξης σε αγώνα ομίλου Νότου της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΑΕ Πεντέλης, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 16/10/2016 αντί ώρα 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 17.30, στο ΔΑΚ Νίκαιας.

Σε Θεσσαλονίκη και Αργυρούπολη τα τουρνουά MILKO 3X3 της ΕΟΚ

Ένα ακόμη ραντεβού με το μπάσκετ έχει κλειστεί για αυτό το Σαββατοκύριακο. Το MILKO τουρνουά 3X3 της ΕΟΚ σας περιμένει στο Δήμο Αργυρούπολης-Ελληνικού, στη Λεωφόρο Μ. Γερουλάνου και στη Θεσσαλονίκη στο χώρο της ΔΕΘ (μεταξύ περιπτέρων 7 και 8).

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ γυναικών

Η τρίτη αγωνιστική των Α΄ γυναικών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

«Ξέφυγαν» στο τέλος οι νέοι της Ραιδεστού

Μ' ένα καλό τελευταίο τρίλεπτο οι νέοι της Νέας Ραιδεστού πήραν τη νίκη από το Μαραθώνα με 72-58.

«Πέρασε» από την Πολίχνη το Ασβεστοχώρι

Δύσκολη εκτός έδρας νίκη για το Ασβεστοχώρι απόψε στο κλειστό της Πολίχνης καθώς επικράτησε της Αναγέννησης Φλόγας με 39-49. Αν και διατηρούσε προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα σε κανένα σημείο δεν ξέφυγε στο σκορ.

«Φόρτσαραν» στην δεύτερη και την τρίτη περίοδο οι νεάνιδες του Παναθλητικού-Πειραματικού

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους στην δεύτερη και την τρίτη περίοδο οι νεάνιδες του Παναθλητικού-Πειραματικού επικράτησαν εύκολα στις Συκιές του ΕΟ Σταυρούπολης με 42-23.

Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα ΑΣ Καρδίτσας-Αίας Ευόσμου για την Β΄ Εθνική Ανδρών