10 Οκτ 2016

Εκπληκτικός Γιαννούλης και νέα επιτυχία για τον Γαλαξία

Σε ένα σκληρό και δυνατό παιχνίδι ο Γαλαξίας καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε με 61-52 της ΑΕΕ Τούμπας. Οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές απουσίες καθώς ο Γκόφας ήταν άρρωστος από τους γηπεδούχους και οι Πεγιάς, Κουλουμπής τραυματίες) από τους φιλοξενούμενους.

Ανετη επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή και πιάνοντας το +20 από την δεύτερη περίοδο η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε στην έδρα της με 64-41 του Κεραυνού Ωραιοκάστρου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι νικητές κράτησαν τη διαφορά κοντά στους 20 πόντους μέχρι το φινάλε.

Εκπληκτική εμφάνιση για τον Αστέρα Σίνδου

Εντυπωσιακός και πάλι ο Αστέρας επικράτησε στην Σίνδο με 79-39 της Μακαμπή. Αν και αγωνίστηκαν χωρίς τον Μωϋσιάδη, που είχε θλάση και προφυλάχτηκε οι γηπεδούχοι ανέβαζαν συνεχώς τον δείκτη της διαφοράς μέχρι το τελικό +40.

«Ανέβασε στροφές» στην επανάληψη η ΜΕΝΤ

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η ΜΕΝΤ επικράτησε στην έδρα της του Αστέρα Πλαγιαρίου με 71-62. Τα πρώτα δύο δεκάλεπτα άνηκαν στους φιλοξενούμενους που είχαν την πρωτοπορία στο μεγαλύτερό τους διάστημα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Πύργος Χαλάστρας-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη στα Πεύκα επί των Ακαδημιών Πρωταθλητών

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Πύργος Χαλάστρας επιβλήθηκε στα Πεύκα των Ακαδημιών Πρωταθλητών με 45-59.

Πρώτη νίκη των παίδων της Ελπίδας Αμπελοκήπων-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τους Αετούς Πολίχνης

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα παίδων της Ελπίδας Αμπελοκήπων απέναντι στους Αετούς Πολίχνης με 38-51, στο κλειστό της Πολίχνης.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Δημόκριτος-ΔΕΚΑ για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα Αστέρας Σίνδου-Μακαμπή για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Αθηναϊκός-Παναθλητικός για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Οι φωτογραφίες του φετινού ρόστερ των γυναικών του ΠΑΣ Γιάννινα

«Κατοστάρα» για το παιδικό του Αρη

Εντυπωσιακή ήταν η επικράτηση των παίδων του Αρη επί του ΠΚ Νεάπολης όπως φαίνεται από το τελικό 110-44.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Εντυπωσιακή αρχή για τον ΓΑΣ Έδεσσας-Νίκησε εκτός έδρας τον ΓΑΣ Βαφύρα με 34-70

Με νίκη ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του ο ΓΑΣ Έδεσσας, καθώς επιβλήθηκε έκτος έδρας του ΓΑΣ Βαφύρα με 34-70. Η ομάδα της Έδεσσας παρουσίασε ένα καλοδουλεμένο σύνολο που από την αρχή του αγώνα επέβαλε τον ρυθμό του, φτάνοντας σε μία εύκολη νίκη.

Φιλική νίκη στην Μελίκη για το παιδικό του Αθλου Αλεξάνδρειας-Φωτορεπορτάζ

Το Σάββατο στο κλειστό γυμναστήριο της Μελίκης πραγματοποιήθηκε φιλική αναμέτρηση, στα πλαίσια της προετοιμασίας για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ που θα αρχίσει σε ένα μήνα, μεταξύ των παιδικών ομάδων του τοπικού ΓΑΣ και του Αθλου Αλεξάνδρειας.

Kλήση αθλητών γεννημένων το 2003 από την ΕΚΑΣΘ

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται οι παρακάτω ομάδες, να στείλουν τους καλύτερούς τους αθλητές τους γεννημένους το 2003,  το Σάββατο  15 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:30 στο κλειστό γυμναστήριο  Μίκρας Β’:

Στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕ Πυλαίας-Δάφνη Αγίου Δημητρίου για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Φάρος Κερατσινίου-Ολυμπιακός για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Ελευθερία Μοσχάτου-Πανιώνιος για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Δίκαια επικράτηση για το παιδικό της ΗΟΟΡ

Για την τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου, του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ, η ακαδημία HΟΟΡ ανάγκασε τον Αίαντα Ευόσμου στην πρώτη του ήττα καθώς επιβλήθηκε με 56-39.

Οι πρώτοι μετά την πρεμιέρα της A2 Ανδρών

Το τζάμπολ στην Α2 Ανδρών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο με ενδιαφέροντες αγώνες και κάποιους παίκτες να ξεχωρίζουν στους αριθμούς. Οι πρώτοι σε βασικές κατηγορίες της στατιστικής μετά την 1η αγωνιστική, είναι:

Αλλαγές ώρας και μέρας έναρξης σε αγώνες της Α2 και της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι δύο αγώνες αλλάζουν ώρα διεξαγωγής προκειμένου να διευκολυνθεί η μετακίνηση ομάδων.

Κατερίνη και Θήβα αγκάλιασαν το μπάσκετ στα τουρνουά MILKO 3X3 της ΕΟΚ-Φωτορεπορτάζ

Το μπάσκετ επέστρεψε μέσα από τα τουρνουά MILKO3X3 της ΕΟΚ και το Σαββατοκύριακο που πέρασε. Η Κατερίνη και η Θήβα φιλοξένησαν 680 παιδιά πουακολούθησαν το μότο του Milko «πίστεψέ το» και πέρασαν το διήμερό τους αγκαλιά με μια μπάλα του μπάσκετ σε ένα MILKO τουρνουά που γίνεται με τη συμπαράσταση της τοπικής αυτοδιοίκησης και τη σημαντική βοήθεια της SPALDING.

Σήμερα το πάρτυ για τα πρώτα γενέθλια του Hairmides Coiffure του Νίκου Ερμείδη-Δείτε τις ευχές των Παπανικολάου και Αθηναίου

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η τρίτη αγωνιστική της Α΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Δίκαια επικράτηση για τον Πορφυριακό-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Πορφυριακός επιβλήθηκε της Αθλητικής Ακαδημίας Καλαμαριάς με 69-49.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Αρης-ΠΚ Νεάπολης για το πρωτάθλημα παίδων

Οι ομάδες γυναικών και ανδρών του Ολυμπιακού Βόλου έτρεξαν για την «Φλόγα»-Φωτορεπορτάζ

Αποδεικνύοντας την ευαισθησία τους και κατόπιν προτροπής της Διοικούσας Επιτροπής του τμήματος οι αθλήτριες της γυναικείας ομάδας και οι καλαθοσφαιριστές της αντρικής ομάδας του Ολυμπιακού Βόλου έτρεξαν σήμερα στην παραλία του Βόλου στον αγώνα δρόμου που έγινε για ενίσχυση της Φλόγας και των παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αρης-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ηρακλής-Πρωτέας Βούλας για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

«Περίπατος» για το εφηβικό της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Χωρίς να συναντήσουν καμία αντίσταση οι έφηβοι της Αναγέννησης επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο με 92-28 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Μεγάλο «διπλό για το παιδικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Στο ντέρμπυ της αγωνιστικής οι παίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων πήραν άριστα και έφυγαν από το Ωραιόκαστρο με ένα πολύ σημαντικό «διπλό», καθώς επικράτησαν του Κεραυνού με 53-69.

«Ανοιξε τα φτερά του» ο Αετός Φιλύρου

Ο Αετός Φιλύρου με πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο (δύο πόντους παθητικό) και με σωστές επιλογές στην επίθεση,  δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα των Μετεωριτών  και επικράτησε εκτός έδρας με 23-68.

Νέα επιτυχία για την Δόξα Ασσήρου

Με νίκη συνέχισε η Δόξα Ασσήρου αυτή την φορά εκτός έδρας επί της Προοδευτικής με 56-65.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι μαζί στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-15.

«3 στα 3» με ρεσιτάλ τριπόντων για το παιδικό του Αστέρα Πλαγιαρίου

Πολύ εύκολα έκανε το «3 στα 3» το παιδικό του Αστέρα Πλαγιαρίου απέναντι στην Αναγέννηση Νέου Ρυσίου καθώς επικράτησε με το ευρύ 82-59.

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα από τον αγώνα Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φάρος Κερατσινίου για την Α2 ανδρών