5 Οκτ 2016

«Πέρασε» από την Χαλάστρα ο ΓΣ Μενεμένης

Με απίστευτο σερί 1-9 στα τελευταία τρία λεπτά ο ΓΣ Μενεμένης πέτυχε μεγάλη νίκη στην Χαλάστρα επί του Πύργου με 53-60. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο μεγαλύτερο σημείο του αγώνα και με διαφορά που έφθασε μέχρι τους έξι πόντους.

Ανετη επικράτηση για τον Φρυγανιώτη

Αυξάνοντας τη διαφορά ανά περίοδο οι γυναίκες του Φρυγανιώτη, επικράτησαν στην έδρα τους του Αριστοτέλη Σταυρού με 66-39.

«Ξέφυγαν» μετά την δεύτερη περίοδο οι γυναίκες του ΠΣ Ευκαρπίας

Χωρίς να συναντήσουν δυσκολία οι γυναίκες του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν εκτός έδρας των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 32-47.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ΕΚΑΣΘ γυναικών-Ενημέρωση και για το κύπελλο ανδρών

Ανετη πρόκριση για τον ΔΑΣΩ στο κύπελλο της ΕΚΑΣΘ

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο ΔΑΣΩ επιβλήθηκε με 78-41 του Βελλερεφόντη και προκρίθηκε στην Τρίτη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Ο αγώνας ήταν να γίνει στην έδρα των ηττημένων, όμως οι τελευταίοι δεν είχαν ώρα και αποφάσισαν να διεξαχθεί το παιχνίδι στο «Κονταξοπούλειο».

Εύκολη νίκη για το παιδικό του Ηρακλή

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Ηρακλή επικράτησαν με 59-36 του ΒΑΟ.
Διαιτητές: Τοκμακίδης-Αγγελίδης

Το ρόστερ και οι φωτογραφίες της ΑΕ Κομοτηνής

Δείτε όλα τα καλάθια του φιλικού των γυναικών του Αθηναϊκού και του Ολυμπιακού

Ο Νίκολας Νισύριος στον ΓΣ Λάρισας

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Λαρισαίων ανακοίνωσε την απόκτηση του ομογενή αθλητή Νίκολα Νισύριο, ο οποίο υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο με την ομάδα.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αξιός Ανατολικού-Εύριπος για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Προπόνηση της μικτής ΕΚΑΣΘ (γεννημένοι το 2002) το Σάββατο-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται τo Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 08.30 στο κλειστό γυμναστήριο  Μίκρας Β’ οι παρακάτω αθλητές γεννημένοι το 2002:

Συνεχίζει στον Παναθλητικό Goalbet η Ειρήνη Αναστασιάδου

Για άλλη μια χρονιά η αρχηγός του Παναθλητικού Ειρήνη Αναστασιάδου συνεχίζει στην ομάδα των Συκεών, ύστερα από τη μεταγραφή της στο σύλλογο από την ομάδα του Ηρακλή.

Την Κυριακή ο αγώνας της μικτής κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ με τον Αστέρα Ιπποδρομίου-Ποιες κλήθηκαν να αγωνιστούν

Από την ΕΚΑΣΘ ανακοινώθηκε ότι οι παρακάτω αθλήτριες θα πρέπει να βρίσκονται τη Κυριακή 9/10/2016  και ώρα 08:30 στο γήπεδο της Μίκρας Β΄ για αγώνα με τον Αστέρα Ιπποδρομίου:

Οι καλύτερες τελικές πάσες των τμημάτων της ΔΕΚΑ για την εβδομάδα που μας πέρασε

Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της ανδρικής ομάδας του ΓΑΣ Έδεσσας

Με μεγάλη συμμετοχή στις προπονήσεις και πολύ… κέφι συνεχίζεται η προετοιμασία της ομάδας ανδρών του ΓΑΣ Εδεσσας, καθώς πλησιάζει η έναρξη του πρωταθλήματος. Την Παρασκευή ο ΓΑΣ έπαιξε φιλικό παιχνίδι με την ομάδα του Σκυδραϊκού στο ΔΑΚ της πόλης.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα των νέων του Παναθλητικού Πειραματικού με το ΠΚ Νεάπολης

Ο Ιωνικός απαντά στον Κεραυνό Ωραιοκάστρου για τον μεταξύ τους αγώνα παίδων: «Η μισή αλήθεια που βολεύει»

Απάντησε στον Κεραυνό Ωραιοκάστρου, ο Ιωνικός με ανακοίνωση που μας απέστειλε για τον αγώνα παίδων της προηγούμενης αγωνιστικής αναφέροντας τα εξής:

«Κεκλεισμένων των θυρών» δύο αγώνες για την Α2 και την Β΄ Εθνική ανδρών-Αλλαγές ωρών έναρξης σε παιχνίδια Α2 γυναικών, Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι ο αγώνας ΑΟ Παγκρατίου – ΓΣ Λαρισαίων 1928 για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 08/10/2016 και ο αγώνας ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών (1ος Όμιλος), ο οποίος θα διεξαχθεί στις 09/10/2016, θα τελεσθούν «κεκλεισμένων των θυρών».

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ γυναικών

Η δεύτερη αγωνιστική των Α΄ γυναικών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Buzzer beater από το basketnews με την Ηρώ Κουφογιάννη

Μετά την ευρωπαϊκή της περιπλάνηση στην Α2 Ιταλίας με τη φανέλα της Castel Carugate στο Μιλάνο, όπως και στο Λουξεμβούργο και δη στην BBC les sangliers Wiltz, η Ηρώ Κουφογιάννη επέστρεψε στην Ελλάδα προκειμένου να φορέσει τη φανέλα του Άρη.

Οι αγώνες της πρώτης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα του ΑΣΕΘ

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα του ΑΣΕΘ είχαμε το περασμένο Σαββατοκύριακο. Αναλυτικά οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής:

Πρόκριση στο κύπελλο της ΕΚΑΣΘ με «διπλό» στα Κουφάλια για τον ΑΣΚ Λαγκαδά-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε στα Κουφάλια με 53-66 και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ, όπου θα αντιμετωπίσει στην έδρα του το νικητή του αγώνα Αριστοτέλειο Κολέγιο-ΔΕΗ.

Νικηφόρο ξεκίνημα για τους νέους της Νέας Ραιδεστού

Με ένα καλό πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα νέων της Νέας Ραιδεστού πήρε τη νίκη επί του Θερμαϊκού Θέρμης με 51-41 στον πρώτο αγώνα της σεζόν.

Συνεχίζουν αήττητοι οι άνδρες του Μαραθώνα

«Δύο στα δύο» για το αντρικό του Μαραθώνα το οποίο κατάφερε με όμορφο μπάσκετ ανά διαστήματα σε πρώτο και τέταρτο δεκάλεπτο να επικρατήσει του Πυρσού Αγίας Τριάδας με 66-55. Στο τέλος του παιχνιδιού, οι παίκτες της νικήτριας ομάδας έκαναν έκπληξη γενεθλίων στην μικρή αθλήτρια Ελισάβετ Χατζηπροδρόμου.

«Ανέβασαν στροφές» στην επανάληψη οι νέοι του Παναθλητικού Πειραματικού

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ,όσοι βρέθηκαν στο κλειστό του Επταπυργίου με τον Παναθλητικό Πειραματικό καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο, να επικρατεί με 72-57 του ΠΚ Νεάπολης για το πρωτάθλημα νέων.

«Κατοστάρα» για τις νεάνιδες του Ηρακλή

Εντυπωσιακή ήταν η πρεμιέρα για τις νεάνιδες του Ηρακλή που επιβλήθηκαν με 102-26 του Ερμή Λαγκαδά, ο οποίος παρουσιάστηκε στο «Ιβανώφειο» με έξι παίκτριες.