2 Οκτ 2016

Ανετη επικράτηση του παιδικού του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από την αρχή ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε εκτός έδρας του Ναύαρχου Βότση με 43-71.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Εύκολη η δεύτερη επιτυχία των παίδων του ΠΑΟΚ

Την δεύτερη νίκη τους στην σειρά πήραν οι παίδες του ΠΑΟΚ καθώς επικράτησαν της ομάδας των Μαχητών Δόξας Πεύκων με 39-66.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων Ελπίδες Ηλιούπολης (ΔΕΚΑ 2)-ΗΟΟΡ

Νίκη στο τέλος για τον Θερμαϊκό

Σε ένα παιχνίδι που πήγαινε πόντο-πόντο μέχρι το τέλος, ο Θερμαϊκός πιο ψύχραιμος στο τέλος και με καλύτερες επιλογές επικράτησε της ΔΕΗ με 65-56. Ο αγώνας κρίθηκε στα τελευταία λεπτά όταν το 48-51 υπέρ της ΔΕΗ στο 33ο λεπτό έγινε 58-51 στο 36ο.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι των παίδων της ΔΕΚΑ με την ΗΟΟΡ

Συνέχισαν με νίκη οι παίδες του Αίαντα Ευόσμου

Για την δεύτερη αγωνιστική του τρίτου ομίλου, του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ, οι παίδες του Αίαντα Ευόσμου νίκησαν εντός έδρας τον Μακεδονικό με 55-32. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο με το επί μέρους σκορ 22-0.

Εύκολο «διπλό» στην Περαία για τον Αγιο Νικόλαο Καλαμαριάς

Εχοντας προβάδισμα με διψήφια διαφορά από τα πρώτα λεπτά ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς επικράτησε με  47-69 στην Περαία του Αχιλλέα Θερμαϊκού.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Στους «16» του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών ο Φάρος Κερατσινίου

Ο Φάρος σε ένα νευρικό ματς -ντέρμπι  νίκησε δίκαια 45-38 τον Ίκαρο/Εσπερίδες στο Κερατσίνι και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου γυναικών όπου θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Ολυμπιακό.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αίας Ευόσμου-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική Ανδρών

«Πέρασε» από τον Σοχό ο Μάρκος Μπότσαρης

Μεγάλο «διπλό» στην δύσκολη έδρα του Σοχού πέτυχε ο Μάρκος Μπότσαρης που επικράτησε του Εθνικού Αστέρα με 69-77.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από τον αγώνα Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

highlights Ανδρικού Γ1 ΕΚΑΣΘ Πρωτέας - Μ... από Babis_Mitkos

«Δύο στα δύο» για το παιδικό του Αστέρα Πλαγιαρίου

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε η σημερινή αναμέτρηση ανάμεσα στον Αχιλλέα Περαίας και στον Αστέρα Πλαγιαρίου στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος των παίδων, όπως φαίνεται και από το τελικό 42-68.

«Διπλό» των παίδων του Αρη στον Μαντουλίδη

Εκτός έδρας νίκη για το παιδικό του Αρη που επικράτησε του Μαντουλιδη 49-66

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ελπίδα Αμπελοκήπων-Αμπελόκηποι Μενεμένης για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Οι φωτογραφίες των γυναικών της ΑΕ Πυλαίας

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα των παίδων της GBA με τον Γαλαξία

Φωτορεπορτάζ από τον αγιασμό της ακαδημίας των Ικάρων Γιαννιτσών

Δια χειρός Ζουμπουλίδη η νίκη των παίδων του ΠΚ Νεάπολης επί της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ

Ντέρμπι μέχρι το τέλος ήταν ο αγώνας των παίδων του ΠΚ Νεάπολης με την ΧΑΝΘ. Ο Ζουμπουλίδης με καλάθι στο τελευταίο δευτερόλεπτο ηέδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους με 64-62.

Μεγάλη νίκη-πρόκριση στην παράταση της Ελευθερίας Μοσχάτου στα Μελίσσια

H νεοφώτιστη στην Α2 Eλευθερία Μοσχάτου έδειξε και πάλι τα δόντια της και αφού απέκλεισε την Αγία Παρασκευή πέρασε και από τα Μελίσσια με το 62-56 στην παράταση (καν. αγ. 53-53) . Στην επόμενη φάση η ομάδα του Σωτήρη Τσαραπατασάνη θα αντιμετωπίσει στο Μοσχάτο την Κυριακή τον Πανιώνιο.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα των εφήβων του Αρη με το ΠΚ Νεάπολης

Πρώτη νίκη των εφήβων της Ελπίδας Αμπελοκήπων-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τους Αμπελόκηπους Μενεμένης

«Εσπασε το ρόδι» η εφηβική ομάδα της Ελπίδας Αμπελοκήπων απέναντι στους Αμπελόκηπους Μενεμένης στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων, παίρνοντας τη νίκη με 37-44. Στα δύο πρώτα δεκάλεπτα οι παίκτες του Μάκη Γεροντίδη πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση, δημιουργώντας απόσταση ασφαλείας.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι εφήβων Αναγέννηση Φλόγα-ΔΕΚΑ

Δείτε το φινάλε του αγώνα Αρης-ΠΚ Νεάπολης για το εφηβικό πρωτάθλημα

Πήραν το ντέρμπι οι παίδες της Γέφυρας

Σε αγώνα για το παιδικό πρωτάθλημα ο ΚΣ Γέφυρας επικράτησε με 48-45 του Πύργου Χαλάστρας.
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Παμπούκογλου

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν στη Μίκρα του Ηρακλή με 46-42.

Νέα επιτυχία για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Το εφηβικό τμήμα των Μαχητών Δόξας Πεύκων για μια ακόμη φορά έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 70-66.

Φιλικές εκτός έδρας επιτυχίες κόντρα στον ΠΑΟΚ για τη Νίκη Λευκάδας

Τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ αντιμετώπισε η Νίκη Λευκάδας σε δύο πολύ δυνατές φιλικές αναμετρήσεις στο Paok Sports Arena της Θεσσαλονίκης.

Εντός έδρας επιτυχία για την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

Η Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς επικράτησε στο πρώτο παιχνίδι στην έδρα της με 49-40 του ΑΣ Αστέρες. Οι γηπεδούχοι που ήταν υπερβολικά άστοχοι στο πρώτο ημίχρονο , έδειξαν υπομονή και σύνεση μέχρι που έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους.

Στους «16» του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών η ΑΕ Πυλαίας-Επικράτησε στο ντέρμπι με 44-33 του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας την πρωτοπορία από την αρχή του αγώνα και μάλιστα με διψήφιο αριθμό πόντων μετά τη δεύτερη περίοδο, οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν με 44-33 του Απόλλωνα Καλαμαριάς και προκρίθηκαν στις 16 καλύτερες ομάδες του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών.

Ανετη πρεμιέρα για το εφηβικό του Κεραυνού Αγίου Παύλου

Στο ξεκίνημα των φετινών αγωνιστικών του υποχρεώσεων (λόγω του ρεπό της προηγούμενης αγωνιστικής) το εφηβικό του Κεραυνού Αγίου Παύλου πέτυχε άνετη νίκη επί του Ηφαίστου με 85-23.

Πρόκριση στο κύπελλο με «διπλό» στον Βόλο για τις γυναίκες του Ηρακλή

«Ανεβάζοντας» στροφές στην επανάληψη και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο, οι γυναίκες του Ηρακλή επικράτησαν στον Βόλο του Ολυμπιακού με 58-74 και προκρίθηκαν στις 16 καλύτερες ομάδες του κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αντιμετωπίσουν στο «Ιβανώφειο» τον Πρωτέα Βούλας.

Τα σημερινά αποτελέσματα του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών και το πανόραμα του θεσμού

Τα σημερινά αποτελέσματα των αγώνων του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Δια χειρός… Γκαγκαλούδη η φιλική νίκη επί των Μαχητών για τον Ηρακλή

Τα φιλικά προετοιμασίας συνεχίζονται για τον Ηρακλή, με την ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή να αντιμετωπίζει σήμερα τους Μαχητές Δόξας Πεύκων επικρατώντας με 74-72 χάρη στο καλάθι του Γιάννη Γκαγκαλούδη στην εκπνοή του αγώνα.

Ντάμπλ-σκορ και… τέσσερα για το εφηβικό του Ανατόλια

Εντυπωσιακό το εφηβικό του Ανατόλια επιβλήθηκε στο Καλοχώρι του τοπικού Μεγάλου Αλεξάνδρου με 34-72.

Στον Ολυμπο το ντέρμπι των εφήβων του Κορδελιού

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι του Ολυμπου επικράτησαν στο ντέρμπι του Ελευθερίου Κορδελιού μ 51-41 του Πρωτέα.

Στιγμιότυπα από τη νίκη των εφήβων του Ανατόλια στο Καλοχώρι

Δίκαια επικράτηση για τον Πύργο Χαλάστρας-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τον Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο Πύργος επικράτησε στην Χαλάστρα με 67-59 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηλιούπολης.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων ΑΕΕ Τούμπας-ΜΕΝΤ

Εύκολη επικράτηση των γυναικών του Ολυμπιακού επί του Πρωτέα Βούλας

Μια ακόμα νίκη στα φιλικά προετοιμασίας σημείωσε η ομάδα γυναικών του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν με το ευρύ 96-57 του Πρωτέα Βούλας στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δ.Α.Κ. Γλυφάδας πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.