14 Μαΐ 2016

Ολοκλήρωσαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους οι παμπαίδες του Αίαντα Ευόσμου

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι παμπαίδες του Αίαντα Ευόσμου, επικράτησαν με 37-21 του ΠΚ Νεάπολης.

Αήττητοι Αρίων Σταυρούπολης και Δόξα Ασσήρου στα μπαράζ για τον υπερπρωταθλητή της Γ2 ΕΚΑΘ-Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής

Κατά τις δύο πρώτες αγωνιστικές των μπαράζ για την ανάδειξη του υπερπρωταθλητή στη Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Στην Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Εθνικός Αστέρας Σοχού

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Εθνικός Αστέρας Σοχού επικράτησε εκτός έδρας της Αθλητικής Ακαδημίας Καλαμαριάς με 75-77 και εξασφάλισε την άνοδο στην Γ1 κατηγορία ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Στην τελική φάση του Πανελληνίου παίδων ο Προμηθέας Πάτρας

Με τον Προμηθέα Πάτρας κατακτά την πρώτη θέση και να παίρνει το εισιτήριο για τα τελικά ολοκληρώθηκαν σήμερα στο Κιάτο οι αγώνες του Β’ Ομίλου της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος παίδων.

Πέρασε και από την Καλλιθέα… δια χειρός Σιγκούνα η Κύμη-Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Η Κύμη με τρίποντο του Αλέξανδρου Σιγκούνα 5,5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος επικράτησε του Εθνικού 73-72 στην Καλλιθέα για την 28η αγωνιστική της Α2 Ανδρών και παραμένει πρώτη.  Αναλυτικά:

Η γιορτή μίνι της ΕΚΑΣΘ λεπτό προς λεπτό από το ΔΑΚ Καλαμαριάς-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Ολοκληρώθηκε στο ΔΑΚ της Καλαμαριάς η γιορτή μίνι της ΕΚΑΣΘ. Το μπλογκ που παρακολούθησε την εκδήλωση, σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξή της.

«Διπλό» στη Νεάπολη για τις παγκορασίδες του Αξιού Ανατολικού-Φωτορεπορτάζ

Σε εξ αναβολής αγώνα για το τουρνουά παγκορασίδων της ΕΚΑΣΘ ο Αξιός Ανατολικού επικράτησε στη Νεάπολη του ΠΚ με 21-33.

Στη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Ναύαρχος Βότσης

Νίκη για το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση επί του Ελλάνιου Δία με 75-66 και στο δεύτερο ματς στα Διαβατά και άνοδος στη Β ΕΚΑΣΘ.

Βήμα πρωτιάς για τη Δόξα Ασσήρου

Νίκη για την Δόξα Ασσήρου στο πρώτο από τα τρία παιχνίδια που θα γίνουν, για τον τίτλο του υπερπρωταθλητή. Σε ένα ματς που νίκησε πιο εύκολα από ότι περίμενε επιβλήθηκε με 67-53 επί του ΣΑΕ Αστέρια.

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Συνεχίζει στον Ολυμπιακό η Καπογιάννη-Οι πρώτες της δηλώσεις

Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε την ανανέωση της συνεργασίας του με την προπονήτρια του τμήματος γυναικών, Ελένη Καπογιάννη.

«Δύο στα δύο» για το παιδικό του Προμηθέα Πάτρας

Διπλασίασε τις νίκες του ο Προμηθέας Πάτρας ψστους αγώνες της Β΄ Φάσης του Β’ Ομίλου για την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων που διεξάγονται στο Κιάτο. Επικράτησε εύκολα του Άρατου με 81-43, ενώ στο άλλο παιχνίδι ο ΑΟ Καλαμάτας 80’ νίκησε με 66-53 τη Δόξα Λευκάδας. Αναλυτικά:

Τεράστια ανατροπή και ισοφάριση για την ΡΒΑ

Μεγάλη νίκη για την ΡΒΑ  στον δεύτερο αγώνα για τα μπαράζ ανόδου στην Β΄ ΕΚΑΣΘ, καθώς επιβλήθηκε με 55-49 του ΑΣΚ Λαγκαδά.

Σε τρίτο παιχνίδι για την άνοδο στην Α΄ ΕΚΑΣΘ Αστέρας Πλαγιαρίου και Κεραυνός Ωραιοκάστρου-Νίκη για τους πρώτους που ισοφάρισαν σε 1-1 τη σειρά

Με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Πλαγιαρίου επικράτησε με 68-59 του Κεραυνού Ωραιοκάστρου και ισοφάρισε σε 1-1 τις νίκες στα μπαράζ για την άνοδο στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.