17 Απρ 2016

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα Αρης-Μαντουλίδης για την τελική φάση παίδων της ΕΚΑΣΘ

«Εσπασαν την έδρα» της Χαλάστρας οι γυναίκες της ΜΕΝΤ

Με απίστευτη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο οι γυναίκες της ΜΕΝΤ πέρασαν από την Χαλάστρα επικρατώντας με 42-51 του Πύργου και χρειάζονται μια νίκη την Τετάρτη στην Τούμπα για να προκριθούν στον τελικό της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών και να διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2.

Πρώτος «αναπληρωματικός» στην Α2 γυναικών ο Σπόρτιγκ-Επικράτησε στο μπαράζ με 64-39 του Ολυμπιακού Βόλου

O Σπόρτιγκ νίκησε 64-39 στον αγώνα μπαράζ της πέμπτης-έκτης θέσης στην Α2 γυναικών τον Ολυμπιακό Βόλου στο κλειστό της Αταλάντης,  με εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο που έκρινε το ματς με σερί 24-0 (!!!) και καθοριστικές τις αδελφές Βάσω και Στέλλα Φουράκη

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Πρώτη νίκη στην τελική φάση για τους παίδες του ΠΑΟΚ

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι παίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 54-48 της Ακαδημίας Αστέρια στο πρώτο τους παιχνίδι για την τελική φάση της ΕΚΑΣΘ.

ΠΑΟΚ-ΑΚ Αστέρια για την τελική φάση παίδων της ΕΚΑΣΘ, σε μαγνητοσκόπηση από τη Μίκρα

Αρχίζει σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο της Μίκρας η τελική φάση του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ. Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει την Ακαδημία Αστέρια. Το μπλογκ θα είναι εκεί και θα σας μεταδώσει σε live streaming τον αγώνα.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα με «κατοστάρα» για το παιδικό του Αρη

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο ο Αρης επικράτησε με 102-83 του Μαντουλίδη στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της τελικής φάσης των παίδων της ΕΚΑΣΘ.

Αρης-Μαντουλίδης, για την τελική φάση παίδων της ΕΚΑΣΘ, σε μαγνητοσκόπηση από τη Μίκρα

Το πρώτο παιχνίδι της πρώτης μέρας της τελικής φάσης παίδων της ΕΚΑΣΘ, αρχίζει στις 17:00 στη Μίκρα. Ο Αρης θα αγωνιστεί με το Μαντουλίδη και το μπλογκ θα είναι εκεί για να σας μεταδώσει σε live streaming τον αγώνα.

Αρχίζει σήμερα η τελική φάση παίδων της ΕΚΑΣΘ-Τα ρόστερ των ομάδων και οι φωτογραφίες

Αύριο η προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παίδων

Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνεται ότι αύριο Δευτέρα 18 Απριλίου στις 16:30, στο Κλειστό Γυμναστήριο Μίκρας Β' θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των καλαθοσφαιριστών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παίδων (γεννημένοι 2000). Για τον λόγο αυτό καλούνται οι παρακάτω αθλητές:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Αρχίζει η τελική φάση των παίδων

Δεκάδες είναι τα παιχνίδια στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων στις Εθνικές κατηγορίες ανδρών

Αγώνες για τη Β΄ και την Γ΄ Εθνική Ανδρών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα που είναι:

Με πλεονέκτημα έδρας στα πλέι-οφ της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Ναύαρχος Βότσης

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση που επικράτησε στο ντέρμπι με το Βόσπορο με 84-74 και εξασφάλισε και μαθηματικά την είσοδο του στα πλέι-οφ. Οι παίκτες των νικητών μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι από την αρχή και πήραν μια διαφορά που έφτασε και τους 20 πόντους.

Νέος πρόεδρος της ΕΣΚΑΝΑ ο Ευάγγελος Λυμπεράτος

Συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο ΔΣ της Ένωσης Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής (ΕΣΚΑΝΑ), με τον Ευάγγελο Λυμπεράτο ν΄ αναλαμβάνει το πόστο του προέδρου, ενώ η πρώτη απόφαση του νέου Δ.Σ. ήταν ο ορισμός εκ νέου στην θέση του προέδρου της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας του Ανδρέα Τσαγκαμίλη.

Φωτορεπορτάζ της σελίδας Georgia Saranti Photography από τον αγώνα Χορτιάτης-Δημόκριτος για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Συγχαρητήρια στο ΔΣ της ΕΚΑΣΘ από τον Αστέρα Σίνδου

To ΔΣ του Αστέρα Σίνδου με ανακοίνωση του, «θα ήθελε να ευχηθεί στο νέο διοικητικό σχήμα της ΕΚΑΣΘ που προέκυψε κατά την τελευταία εκλογική διαδικασία.

Ανετη επικράτηση για το προπαιδικό του Ολυμπου-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί της δεύτερης ομάδας του ΠΚ Νεάπολης

Καλύτεροι οι παμπαίδες του Ολυμπου επικράτησαν στο Κορδελιό της δεύτερης ομάδας του ΠΚ Νεάπολης με 78-33

Δείτε το φωτογραφικό αφιέρωμα στο εφηβικό και το παιδικό της ΔΕΚΑ για την φετινή αγωνιστική περίοδο

Πέρασαν από τον Φρυγανιώτη οι παμπαίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Καλύτεροι στην επανάληψη οι  Μαχητές Δόξας Πεύκων επικράτησαν εκτός έδρας του Φρυγανιώτη με 36-47 για το τουρνουά παμπαίδων της ΕΚΑΣΘ.

Ανετο «διπλό» στην Πολίχνη για τον ΑΣΚ Λαγυνών

Ανεβάζοντας στροφές από το δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΣΚ Λαγυνών έφτασε σε μια εύκολη νίκη εεκτός έδρας επί των Μετεώρων με 40-62. Στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι ο αγώνας διεξήχθη με την παρουσία μόνο του πρώτου διαιτητή, καθώς ο δεύτερος δεν προσήλθε ποτέ στο γήπεδο.

«Διπλό» στον Λαγκαδά για το προπαιδικό της Δόξας Δρυμού

Στον αγώνα του τουρνουά παμπαίδων του τέταρτου ομίλου της ΕΚΑΣΘ που έγινε στο Κλειστό Γυμναστήριο Λαγκαδά,  η Δόξα Δρυμού επικράτησε του Ερμή Λαγκαδά με 36-59.

Φωτορεπορτάζ από τα πανηγύρια για την άνοδο του Αστέρα Σίνδου στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Καθαρή επικράτηση για το προπαιδικό του ΗΟΟΡ

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι στη «Σάλα Γεννηματά» οι παμπαίδες της ΗΟΟΡ και του Μαντουλίδη πρόσφεραν σκορ και θέαμα με τους πρώτους να επικρατούν με 70-51.

Ηττα για τον Φάρο Κερατσινίου μετά από δύο παρατάσεις-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Το Περιστέρι επικράτησε 94-90 του Φάρου μετά από δύο παρατάσεις και η Κύμη που νίκησε 77-73 τον Πανερυθραϊκό πλησίασε στον ένα βαθμό τους πρωτοπόρους μετά από 25 αγωνιστικές στην Α2 ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Το ντέρμπι των συνονόματων στον Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης

Επιστροφή στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις για τον Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης όπου νίκησε τον Αριστοτέλη Σταυρού με 55-43.Οι παίχτες του Βασίλη Καλαντζή από την αρχή μπήκαν δυνατά και δεν κινδύνεψαν σε κανένα σημείο του αγώνα.

Νίκος Παπαδόπουλος: «Κερδίσαμε δίκαια»

Σε πελάγη ευτυχίας έπλεε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής των κορασίδων του ΠΑΟΚ, Νίκος Παπαδόπουλος, που κατευθύνθηκε στην κερκίδα και αγκάλιασε τον πατέρα του Δημοκράτη με το άκουσμα της τελικής κόρνας. Σε δηλώσεις του στο μπλογκ τόνισε τα εξής:

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τα πανηγύρια και τις απονομές που ακολούθησαν τον τελικό των κορασίδων της ΕΚΑΣΘ μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Αρη