6 Απρ 2016

Νταμπλ σκορ και… ένα για τον Ζέφυρο

Καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο δεκάλεπτο ο Ζέφυρος επικρατώντας τελικά με 61-30 του Αριστοτέλη Σταυρού. Η νίκη αφιερώνεται από τις συμπαίκτριές της στην Τάιμα Αλασχάρ που εμφανίστηκε στο γήπεδο χωρίς φυσικά να αγωνιστεί για πρώτη φορά μετά την εγχείρηση που έκανε.

Μεγάλο «διπλό» για τον Πύργο Χαλάστρας

Υστερα από απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι ο Πύργος Χαλάστρας επικράτησε στο Μαντουλίδη της GBA Αστέρα Ιπποδρομίου με 41-43.

Εύκολο απόγευμα για τον ΠΣ Ευκαρπίας

Πολύ καλύτερες μετά τη δεύτερη περίοδο οι γυναίκες του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν στη Θέρμη του Θερμαϊκού με 38-69.

Σημαντική νίκη των γυναικών του Ναύαρχου Βότση

Εχοντας προβάδισμα σε όλο τον αγώνα και ξεφεύγοντας με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων μετά το 31ο λεπτό, οι γυναίκες του Ναύαρχου Βότση επικράτησαν με 51-37 του Φρυγανιώτη και παρέμειναν στο κυνήγι μιας καλύτερης θέσης για τα πλέι-οφ.

Στην οκτάδα των παίδων της ΕΚΑΣΘ η ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τη νίκη επί της GBA-Αστέρα Ιπποδρομίου

H ΧΑΝΘ είναι στην «οκτάδα»  του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ καθώς επικράτησε και στο δεύτερο παιχνίδι που διεξήχθη στην ΕΚΟ της GBA Αστέρα Ιπποδρομίου με 54-62. Οι νικητές είχαν διαφορά ασφαλείας από τα πρώτα λεπτά και πήραν δίκαια την πρόκριση.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

ΘΕΣΕΙΣ 1-8

Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Γκολέμα από τον αγώνα εφήβων Αρης-Μέγας Αλέξανδρος

Το θαύμα του Παναθλητικού/Πειραματικού-Φοβερό αφιέρωμα της «Metrosport» Συρόπουλος, Πρασσάς και Τσαμπούρη δίνουν το στίγμα της προσπάθειας για την ομάδα των Συκεών

Η άνοδος στην Α1 Γυναικών του Παναθλητικού Πειραματικού είναι γεγονός και οι πρωταγωνιστές μιλούν στην «Metrosport» και τον Στέλιο Παρθενάκη για την επίτευξή της:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των πλέι-οφ της Α1 και της 22ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών

Οι διαιτητές και κομισάριοι των πλέι-οφ της Α1 και της 22ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών έχουν ως εξής:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Α1, Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Α1, Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών, που είναι οι εξής:

Αλλαγές ωρών έναρξης και γηπέδων σε αγώνες Α2, Β’ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών-Ένα παιχνίδι μεταξύ των νησιών για τα προκριματικά των εφήβων

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε πως λόγω τηλεοπτικής κάλυψης κι έπειτα από σχετικό αίτημα της ΕΡΤ, ο αγώνας του Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, Πανερυθραϊκός ΑΣ-ΓΣ Ηρακλής θα διεξαχθεί το Σάββατο 9/4/2016 και ώρα 18.00.

Ηράκλειο και Καλαμαριά οι επόμενοι σταθμοί του τουρνουά MILKO 3X3 της ΕΟΚ

Το τουρνουά MILKO 3X3 της ΕΟΚ έκανε το επιτυχημένο ντεμπούτο του για την Α’ Περίοδο 2016 στη Μεσσήνη και δίνει τη σκυτάλη στο Ηράκλειο Αττικής και στην Καλαμαριά.

Η κλήρωση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Λυκείων Ελλάδας Κύπρου-Με τον Λαμπίρη αύριο ο Μαντουλίδης-Πρόωρος τελικός για το Ελληνικό Κολέγιο

Αρχίζει σε λίγη ώρα σε ξενοδοχείο της Καβάλας η κλήρωση των αγώνων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Λυκείων Ελλάδας Κύπρου που αρχίζουν αύριο σε δύο γήπεδα της όμορφης πόλης της Ανατολικής Μακεδονίας.

Με διαφορά 40 πόντων στην τελική φάση του Πανελληνίου Λυκείων ο Μαντουλίδης

Εντυπωσιακοί οι παίκτες των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη συνέτριψαν με 55-95 το 1ο Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού και προκρίθηκαν  στην τελική φάση του Πανελληνίου Λυκείων.

1ο Λανίτειο Λεμεσού-Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη για την πρόκριση στο Πανελλήνιο Λυκείων, λεπτό προς λεπτό από την Καβάλα

Τον τελευταίο τους αγώνα πριν το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Λυκείων θα δώσουν σε λίγη ώρα οι παίκτες των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη που αντιμετωπίζουν στις 15:30 στο κλειστό της Καλαμίτσας στην Καβάλα το 1ο Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού.

Πρόκριση δια περιπάτου για τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου

Χωρίς να συναντήσουν καμία αντίσταση τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου επικράτησαν με 31-59 του Ενιαίου Λυκείου Κύκκου Β΄ από την Λευκωσία της Κύπρου και προκρίθηκαν στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Λυκείων που αρχίζει αύριο στην Καβάλα.

Λύκειο Κύκκου Β΄ Λευκωσίας-Ελληνικό Κολέγιο για το Πανελλήνιο Λυκείων, λεπτό προς λεπτό από την Καβάλα

Τον τελευταίο τους αγώνα πριν το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Λυκείων που αρχίζει αύριο δίνουν σε λίγη ώρα τα κορίτσια του Ελληνικού Κολεγίου που θα αντιμπωπίσουν το Λύκειο Κύκκου Β΄ από τη Λευκωσία στο κλειστό της Καλαμίτσας στην Καβάλα.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Οι βαθμολογίες της β΄ φάσης της Α΄ γυναικών

Τα παιχνίδια της Α΄ γυναικών ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ, που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΔΕΚΑ-ΠΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πλήθος φιλικών και επισήμων αγώνων για τους Champions Πανοράματος-Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά στη Θέρμη

Γεμάτο φιλικά και επίσημους αγώνες ήταν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε για τους Champions Πανοράματος. Τα Championakia φιλοξενήθηκαν από το Ναύαρχο Βότση το Σάββατο , ενώ Juniors και Bambini φιλοξενήθηκαν από τον Θερμαϊκό Θέρμης.