3 Απρ 2016

Φιλικά της υποδομής του Αρη με HOOP και Αχιλλέα Τριανδρίας-Φωτορεπορτάζ

Φουλ αγωνιστική δράση για όλα τα τμήματα υποδομής του Αρη. Συγκεκριμένα φιλικά παιχνίδια με HOOP  και Αχιλλέα Τριανδρίας έδωσαν πέντε τμήματα ενώ γονείς και παιδιά, τόσο του Αρη όσο και των φιλοξενούμενων ομάδων, μετά το τέλος των παιχνιδιών είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν το μουσείο του συλλόγου.

Αγκάλιασε την πρωτιά ο Ατρόμητος Τριαδιου-Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ύστερα από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ ο Ατρόμητος Τριαδιου πήρε πολύτιμο «διπλό» καθώς επικράτησε με 66-78 του Φοίνικα Καλαμαριάς στο κλειστό του.

Μία νίκη και δύο ήττες για την υποδομή της Δόξας Δρυμού

Με μία νίκη και δύο ήττες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους τα τμήματα υποδομής της Δόξας Δρυμού. Αναλυτικά:

Εύκολο απόγευμα για τα Ελληνικά Πετρέλαια

Χωρίς να αντιμετωπίσουν πρόβλημα τα Ελληνικά Πετρέλαια πέρασαν από το κλειστό της Ευκαρπίας νικώντας την ομάδα του ΟΤΕ με 55-79. Οι νικητές αφιερώνουν την επιτυχία στον Χρήστο Παπλωματά που έλειπε λόγω διαστρέμματος και του εύχονται γρήγορη ανάρρωση. Το κενό του κάλυψε επάξια ο Γλαβάς που ήταν ο κορυφαίος του αγώνα.

Η παρακάμερα και δηλώσεις από τους φιλικούς αγώνες αλληλεγγύης για τους πρόσφυγες που διοργάνωσε ο ΣΒΚΘ

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την συμμετοχή της Εθνικής Εφήβων στο τουρνουά του Μανχάιμ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Στους «οκτώ» της ΕΚΑΣΘ μετά από δύο παρατάσεις οι παίδες του Ναύαρχου Βότση

Την πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες της ΕΚΑΣΘ πτυχε η παιδική ομάδα του Ναύαρχου Βότση που έκανε χθες το 2/2 επί των Μαχητών Πεύκων επικρατώντας με 89-82.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από την FUN DAY της GBA σε ΤΕΦΑΑ και Μίκρα

Φιλικό των ακαδημιών του ΔΑΣΩ με το Μακεδονικό-Φωτορεπορτάζ

Φιλικός αγώνας των ακαδημιών του ΔΑΣ Ωραιοκάστρου με το Μακεδονικό διεξήχθη σήμερα στο «Κονταξοπούλειο».

Φωτορεπορτάζ της σελίδας Georgia Saranti Photography από τον αγώνα εφήβων Αρης-Μέγας Αλέξανδρος

Ένας… κούκος δεν έφερε την άνοιξη για την ΚΥΑΝΑ

Την ήττα με 53-78 γνώρισε η ΚΥΑΝΑ από την Νew advert στον τελευταίο αγώνα του ΑΣΕΘ. Παρόλο που ο Βασιλειάδης έβαλε 34 πόντους με δημιουργό βέβαια τον Κώστα Χανη που σήκωσε όλο το βάρος της οργάνωσης της ΚΥΑΝΑ με απόλυτη επιτυχία.

Εκτός έδρας νίκη για το μίνι κοριτσιών της Νέας Ραιδεστού

Νίκη για το μίνι κοριτσιών  της Νέας Ραιδεστού που επιβλήθηκε  εκτός έδρας της αντίστοιχης ομάδας  του ΠΚ Νεάπολης με 35-46.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα GBA3-Απόλλων Καλαμαριάς για το τουρνουά μίνι αγοριών

Η τελική βαθμολογία του ομίλου των «ισχυρών» στο παιδικό-Πρωτιά για τον Αρη

Μετά την έκτη αγωνιστική του ομίλου των «ισχυρών» στο παιδικό η τελική βαθμολογία έχει ως εξής:

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-GBA για το τουρνουά μίνι αγοριών

Φωτορεπορτάζ και βίντεο με στιγμιότυπα, πανηγύρια και δηλώσεις από την σημερινή νίκη των γυναικών του Παναθλητικού-Πειραματικού στην Καλαμαριά

«Ανέβασαν στροφές» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι παίδες του Αρη

Εύκολη νίκη για το παιδικό του Άρη απέναντι στον Μαντουλίδη με 81-65, με τη διαφορά να φτάνει μέχρι και το +28.

Νίκησαν την Ακαδημία Αστέρια οι παίδες του ΠΑΟΚ

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και έχοντας το προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού το παιδικό του ΠΑΟΚ επικράτησε της Ακαδημίας Αστέρια με 58-49. Έτσι περιμένουν την κλήρωση για τους «8» της διοργάνωσης.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

Σε ένα ύψιστης βαθμολογικής σημασίας παιχνίδι η Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς επικράτησε του Αχιλλέα Θερμαϊκού  με 57-46. Το ματς που ήταν αμφίρροπο μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, «άνοιξε» στην τελική ευθεία και οι σημαντικές λεπτομέρειες που πρόσεξε η ΑΑΚ της έδωσαν τη νίκη.

Νίκη γοήτρου για τον ΑΟ Σερρών

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσε τις εντός έδρας αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο φετινό πρωτάθλημα ο ΑΟ Σερρών, ο οποίος υποχρέωσε σε ήττα με 62-53 την ισχυρή Ολύμπια Λάρισας.

Πέρασε από το «Ιβανώφειο» ο Ολυμπιακός Βόλου

Καλύτερος στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή με 51-57. Το σκορ ήταν 14-8 στο 5ο λεπτό καθώς δεν είχε αντίπαλο κάτω από τα καλάθια η Λογδανίδου.

Ανετο «διπλό» στην Πυλαία για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Σε περίπατο μετέτρεψαν το δεύτερο σημερινό ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για τον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών οι παίκτριες της αναγέννησης Νέου Ρυσίου, καθώς επικράτησαν με 32-55 στην Πυλαία.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΣΠΟΡΤΙΓΚ   78
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 44

Αγκάλιασε τη άνοδο ο Παναθλητικος-Ρεκόρ στα τρίποντα από την Τσαμπούρη-Τι δήλωσε η παίκτρια και ο Σίμος Συρόπουλος

Ύστερα από ένα παιχνίδι που ο Παναθλητικος είχε διψήφια διαφορά πόντων από το 9' σταθερά επιβλήθηκε με 38-51 του Απόλλωνα Καλαμαριάς εκτός έδρας. Στο 9' το σκορ 5-17 ενώ στο 16' έφτασε στο +22(7-29).

Γιόρτασαν με «κατοστάρα» το πρωτάθλημα οι γυναίκες του Αρη

Τον τίτλο του πρωταθλητή κατέκτησαν σήμερα οι γυναίκες του Αρη, καθώς επικράτησαν με 100-49 των Τιτάνων Δράμας.

Ανετο πέρασμα από το Βόλο για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Εχοντας προβάδισμα μεγαλύτερο από δέκα πόντους μετά τη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε στο Βόλο της Νίκης με 53-67. Παγκαλίδου και Ντόκου οι πρωταγωνίστριες των δύο ομάδων.

Tα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 γυναικών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Σχεδόν τους μισούς πόντους της ομάδας της έβαλε η Κουφογιάννη

Νέα ήττα για την ομάδα της Ηρώς Κουφογιάννη στο Λουξεμβούργο αυτή τη φορά από την Telstar Ηesperange με 51-52.

Μία νίκη και δύο ήττες χθες για την υποδομή του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από τα τρία παιχνίδια

Με μία νίκη και δύο ήττες συνέχισαν χθες τις υποχρεώσεις τους οι αθλητές των παμπαίδων και των παγκορασίδων του ΠΚ Νεάπολης. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αήττητες πρωταθλήτριες στη Δυτική Μακεδονία οι κορασίδες του Απόλλωνα Πτολεμαϊδας-Στιγμιότυπα από τον αγώνα και δηλώσεις των πρωταγωνιστριών

Πανηγυρικό τόνο έδωσε χθες το απόγευμα η ομάδα κορασίδων του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας στο παιχνίδι απέναντι στον Λασσάνη Κοζάνης κερδίζοντας πολύ εύκολα (69-42) και κατακτώντας το πρωτάθλημα αήττητη.

Δεκάδες είναι τα παιχνίδια στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της Α2 γυναικών και οι βαθμολογίες

Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων για τους δύο ομίλους της Α2 γυναικών και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής:

Το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων στις Εθνικές κατηγορίες ανδρών

Αγώνες για τη Β΄ και την Γ΄ Εθνική Ανδρών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα που είναι:

«Διπλό» στην Πολίχνη για το προπαιδικό της Δοξας Δρυμού

Σε αγώνα του τουρνουά παμπαίδων του τέταρτου ομίλου της ΕΚΑΣΘ η Δόξα Δρυμού 1 επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας της Αναγέννησης Φλόγας στην Πολίχνη με 54-73.

Διαφορά 40 πόντων για την Ελπίδα Αμπελοκήπων

Σε αγώνα για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών η Ελπίδα Αμπελοκήπων  επικράτησε με 90-50 των Ελπίδων Ηλιούπολης.

«Οι νικητές του αθλητισμού και της ζωής»-Το φιλικό αλληλεγγύης για τους πρόσφυγες από τους βετεράνους της Θεσσαλονίκης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Όταν λέμε «ήταν όλοι εκεί», ήταν όλοι και μικροί και μεγάλοι και παλιοί και νεότεροι. Βετεράνοι καλαθοσφαιριστές, και δημοτικοί υπάλληλοι, και δημοτικοί σύμβουλοι και δήμαρχοι και δημοσιογράφοι και ολυμπιονίκες.

Ανετη επικράτηση για το προπαιδικό του Ζέφυρου

Άλλη μια νίκη μετά από πολύ καλή εμφάνιση  πρόσθεσε η ομάδα προπαίδων του Ζέφυρου,  δίνοντας συνέχεια στο σερί της επικρατώντας αυτή τη φορά επί της νεανικής και αξιόμαχης ομάδας  της Αποκάλυψης με 68-30.

Συμπλήρωσαν το καρέ της τελικής φάσης της ΕΚΑΣΘ οι έφηβοι της ΧΑΝΘ

Πήραν την πρόκριση στο φάιναλ φορ της ΕΚΑΣΘ οι έφηβοι της ΧΑΝΘ αφού κέρδισαν και στον δεύτερο αγώνα την ομάδα της Νέας Ραιδεστού με 55-38.

Στιγμιότυπα από τη νίκη του ανδρικού του Καλοχωρίου στο Ωραιόκαστρο

Ανέβηκε στην πρώτη κατηγορία της ΕΚΑΣΚΕΜ ο Ηρακλής Μελίκης

Στην Α ΕΚΑΣΚΕΜ ανδρών ανήκει από σήμερα ο Ηρακλής Μελίκης καθώς επικράτησε με 75-56 του Κολινδρού, ενώ θέλει μια νίκη στους δυο εναπομείναντες αγώνες για να στεφθεί πρωταθλητής.

Συνεχίζει το σερί των νικών ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε το παιχνίδι ο ΑΣΚ Λαγκαδά καθώς επικράτησε της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης με 74-67.  Το ματς ήταν αμφίρροπο από την αρχή μέχρι το 35ο λεπτό καθώς ο ΑΣΚ είχε να διασπάσει την άμυνα ζώνης που έπαιζε η αντίπαλη ομάδα.

Εύκολη επικράτηση στο Ανατόλια για το προπαιδικό του Ερμή Λαγκαδά

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι δεύτεροι παμπαίδες του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν εκτός έδρας της αντίστοιχης ομάδας του Ανατόλια με 45-74.

Πέρασαν από το Ασβεστοχώρι οι παμπαίδες του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο το προπαιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου επικράτησε εκτός έδρας του Ασβεστοχωρίου με 36-66.