22 Μαρ 2016

Φωτορεπορτάζ από το δείπνο των γυναικών του Ολυμπιακού για την κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδας

Βασιλακόπουλος: «Δεν παράγει ο αθλητισμός τη βία»

Ο πρόεδρος της ΕΟΚ Γιώργος Βασιλακόπουλος μίλησε στον Arena FM για τα επεισόδια στο περιθώριο του τελικού κυπέλλου γυναικών στη Λευκάδα:

Νίκη επί του ΠΑΟΚ για τους παίδες του Μαντουλίδη

Εχοντας το προβάδισμα μετά το τέλος της δεύτερης περιόδου το παιδικό του Μαντουλίδη επικράτησε με 48-41 του ΠΑΟΚ. Οι παίκτες του Σωτήρη Κοκκινόπουλου ήταν πολύ καλύτεροι στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν και πήραν την τελική διαφορά.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Κανάρης

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Κανάρης με 77-71 της Νέμεσης. Η φιλοξενούμενη ομάδα στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού ήταν μπροστά αλά στο τέλος με ένα 11-0 από 62-69 το σκορ μέσα σε 2-3 λεπτά έγινε 73-69.

Αναβολή προπόνησης του κλιμακίου Νότου της Εθνικής Κορασίδων

Από την ΕΚ ανακοινώθηκε ότι η προγραμματισμένη για την Πέμπτη 24 Μαρτίου προπόνηση του κλιμακίου Νότου της Εθνικής Κορασίδων αναβάλλεται.

Τι έγινε στη δεύτερη αγωνιστική του τουρνουά του Μακεδονικού «Junior 2006»-Φωτορεπορτάζ

Πολύ όμορφες και δυνατές αναμετρήσεις μας επιφύλαξε και αυτή την Κυριακή το τουρνουά τμημάτων ηλικίας εννέα ετών του Μακεδονικού.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Μέγας Αλέξανδρος για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Παναθλητικός Πειραματικό-Γαλαξίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Την Πέμπτη ο αγώνας μπαράζ των παίδων των Ελπίδων Ηλιούπολης (ΔΕΚΑ 2) με τον Μακεδονικό

Την Πέμπτη θα πραγματοποιηθεί ο τρίτος και καθοριστικός αγώνας του παιδικού των Ελπίδων Ηλιούπολης (ΔΕΚΑ 2) με αντίπαλο τον Μακεδονικό για την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΘ.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-ΔΕΚΑ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Οι σκόρερς του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ-Προοπτική πρωτιάς για Κεσόγλου και τρεις του Αρη

Ο πίνακας των σκόρερ του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ διαμορφώθηκε ως εξής:

Το πρόγραμμα των πλέι οφ της Α1 γυναικών

Ανακοινώθηκε από την ΕΟΚ το πρόγραμμα των πλέι οφ (Β’ φάση) του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών, περιόδου 2015-2016 που έχει ως εξής:

Αλλαγές ώρας έναρξης και γηπέδων σε αγώνες Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών-Δεν «κατεβαίνει» το ανδρικό του Ηρόδοτου στον αγώνα με την Κω

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ Φάρος Κερ. – ΑΠΣ Φίλιππος Β. για την 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 26/03/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00 στο κλειστό γυμναστήριο Κερατσινίου «Π. Νικολαϊδης».

Ένα βήμα πριν το Πανελλήνιο Λυκείων ο Μαντουλίδης-Επικράτησε του 1ου Δράμας με 43-49

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη επικράτησαν με 43-49 στη Δράμα του 1ου Λυκείου της πόλης και προκρίθηκαν στις οκτώ καλύτερες ομάδες της Ελλάδας.

1ο Δράμας-Μαντουλίδης για το Πρωτάθλημα Λυκείων λεπτό προς λεπτό από τη Δράμα-Συνεχής ανανέωση

Τον προτελευταίο αγώνα του πριν το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δίνει στην Δράμα ο Μαντουλίδης με αντίπαλο το 1ο Λύκειο της πόλης. Το μπλογκ βρίσκεται στο κλειστό "Κραχτίδης" από όπου σας μεταδίδει λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι

Τέσσερα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Καμπουράκη: «Ραντεβού θανάτου»

Όπως αφηγήθηκε στον ΣΠΟΡ FM 94,6 η παίκτρια της Νίκης Λευκάδας, Δήμητρα Καμπουράκη, που έμενε στο ξενοδοχείο των επεισοδίων, οι χούλιγκανς πλησίασαν ανενόχλητοι με τα πόδια στο χώρο, με την αστυνομία να ήταν απούσα και μάλιστα χτυπούσαν μία - μία τις πόρτες ψάχνοντας για αντιπάλους «θερμόαιμους»!

Ισκίογλου: «Πληρωμένοι δολοφόνοι»

Η Ελίνα Ισκιόγλου έζησε από κοντά τα τρομακτικά σκηνικά που εκτυλίχθηκαν στη Λευκάδα, λίγες ώρες πριν τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών. Η παίκτρια της Νίκης Λευκάδας, περιέγραψε συγκλονιστικές εικόνες στον Arena FM, αποκαλύπτοντας πως άπαντες γνώριζαν τι θα επακολουθήσει. Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Απίστευτη ανατροπή και πρόκριση για τους παίδες του Ηρακλή

Πρόκριση στους «12» για το παιδικό του Ηρακλή που επικράτησε με 73-50 του Ερμή Καλαμαριάς και ανέτρεψε την διαφορά 20 πόντων που είχε πάρει η ομάδα του κόουτς Σίσκου στην δύσκολη έδρα της Κλεάνθους.

Δήμαρχος Λευκάδας: «Η Λευκάδα έμεινε χωρίς προστασία τις πιο κρίσιμες ώρες»

Μέσω της προσωπικής του σελίδας στο facebook τοποθετήθηκε ο Δήμαρχος της Λευκάδας, Κώστας Δρακονταειδής, ο οποίος ανέφερε:

«Διπλό» στην Καλαμαριά για τον ΣΑΕ Αστέρια

Έπειτα από ένα δυνατό παιχνίδι ο ΣΑΕ Αστέρια επικράτησε στα τελευταία δευτερόλεπτα του Ποσειδώνα στην Καλαμαριά με 65-68. Περαστικά στον αθλητή των γηπεδούχων Πενοπουλο Γ. που διεκομισθη για ράμματα στο νοσοκομείο.

Διαφορά 40 πόντων στον Αγιο Αθανάσιο για τον Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Άνετο πέρασμα από τον Αγιο Αθανάσιο για την ομάδα του Μεγάλου Αλέξανδρου Ηλιούπολης, η οποία επιβλήθηκε με διαφορά 40 πόντων (42-82) της τοπικής ΑΕΚ.

Τι λέει η ΕΛ.ΑΣ. για τα επεισόδια της Λευκάδας

Δελτίο Τύπου εξέδωσε η Ελληνική Αστυνομία για τα επεισόδια στη Λευκάδα που αναφέρει τα εξής:

Στην Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών η Δόξα Ασσήρου

Σφράγισε το εισιτήριο ανόδου και μαθηματικά η Δόξα Ασσήρου καθώς επικράτησε και σήμερα επί του ΓΣ Ηλιούπολης με 69-55. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο καθώς η Δόξα μπήκε χαλαρή σε άμυνα και επίθεση. Στην επανάληψη ανέβασε στροφές και επικράτησε εύκολα.

«Κατοστάρα» για το Νέστορα

Σε κλίμα λίγο πολύ οικογενειακό, ο Νέστορας κέρδισε χθες το μεσημέρι στο γήπεδο της Μίκρας με 110-70 την ελλιπέστατη ομάδα του Αστέρα Ιπποδρομίου, που παρατάχθηκε με μόλις πέντε παίκτες.

Ανετη νίκη στο Δρυμό για την δεύτερη ομάδα παγκορασίδων του Παναθλητικού Πειραματικού

Στον αγώνα του τουρνουά παγκορασίδων του δεύτερου ομίλου της ΕΚΑΣΘ που έγινε στο Δρυμό, νικήτρια αναδείχθηκε η δεύτερη ομάδα του Παναθλητικού  Πειραματικού Συκεών επί της τοπικής Δόξας με 25-73.

Δεύτερη επιτυχία και πρόκριση για το παιδικό του Ναύαρχου Βότση

Η παιδική ομάδα του Ναύαρχου Βότση νίκησε και στον επαναληπτικό αγώνα τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 62-60.Οι δύο ομάδες σε όλο το ματς ήταν δίπλα δίπλα στο σκορ, αλλά στην εκπνοή του χρόνου οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα δύσκολο καλάθι που τους χάρισε την νίκη και την πρόκριση.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Με πολύ καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο ο Κεραυνός επικράτησε στον Αγιο Παύλο με 86-75 του Αριστοτέλη Επανομής. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα δύο πρώτα δεκάλεπτα, αλλά ο Κεραυνός ξέφυγε με 11 στο 25ο λεπτό.

Ανέβαζε συνεχώς… στροφές ο Παναθλητικός Πειραματικό

«Φορτσάροντας» με το πέρασμα του χρόνου ο Παναθλητικός Πειραματικό επικράτησε στις Συκιές με 85-62 του Γαλαξία. Η  νίκη είναι αφιερωμένη στον πρόεδρο του ενιαίου συλλόγου Γιώργο Γιαρένη στον οποίο το ΔΣ και οι αθλητές εύχονται περαστικά και να επανέλθει γρήγορα κοντά τους.