12 Μαρ 2016

Νίκη στο… καλάθι για την Ελευθερούπολη-Η βαθμολογία του Β΄ ομίλου Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Ελευθερούπολη επικράτησε στην έδρα της με 74-72 της Αρετσούς για τον δεύτερο όμιλο Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι γυναίκες του Ολυμπιακού

Αήττητος ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην Α1 γυναικών ο Ολυμπιακός, που παίζοντας εξαιρετικά στο δεύτερο ημίχρονο πήρε το «διπλό» επικρατώντας της Τερψιθέας με 40-73.

«Καταιγίδα» οι γυναίκες του Παναθηναϊκού

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε στο «Π. Γιαννακόπουλος» τον Άρη Πετρούπολης, αν και τυπικά ήταν φιλοξενούμενος και επικράτησε με το ευρύ 92-35.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Εύκολο πέρασμα από τη Λευκάδα για τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου επικράτησε στη Λευκάδα της Νίκης με 64-71. Οι νικητές έφθασαν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο στα τέλη της δεύτερης περιόδου και δεν είχαν ιδιαίτερο πρόβλημα απέναντι στους γηπεδούχους που αγωνίστηκαν χωρίς ξένες, κάτι που θα συνεχιστεί και στα πλέι-οφ.

Τρίτη θέση στην κανονική περίοδο για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Επικράτησε με 61-51 του Πρωτέα Βούλας

Με εκπληκτική εμφάνιση μετά το 27ο λεπτό ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε στην έδρα του με 61-51 του Πρωτέα Βούλας και κατέλαβε την τρίτη θέση στην κανονική περίοδο. Έτσι θα αντιμετωπίσει με πλεονέκτημα έδρας τη Νίκη Λευκάδας με τις δύο ομάδες να έχουν 1-1 στις νίκες και την πρόκριση να κρίνεται στις τρεις επιτυχίες.

Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μετά την ολοκλήρωση της 21ης αγωνιστικής, η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών έχει ως εξής:

Στο Σακραμέντο ο Δημήτρης Γαλάνης-Φωτορεπορτάζ

Στο Σακραμέντο θα βρίσκεται για δέκα ημέρες καλεσμένος του προπονητή των Κίνγκς Τζόρτζ Καρλ και παρέα με Κουφό, Στογιάκοβτς και Ντίβατς, ο υπεύθυνος των ακαδημιών του Θερμαϊκού Θέρμης, Δημήτρης Γαλάνης.

Ξεφάντωσαν στο γήπεδο οι αθλητές της ακαδημίας του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού-Φωτορεπορτάζ

Αποκριάτικο ξεφάντωμα σήμερα το πρωί στο κλειστό του Κορδελιού για τους αθλητές της ακαδημίας του Πρωτέα.

Τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία στην Α1 γυναικών-Τα ζευγάρια των πλέι-οφ

Δύο παιχνίδια υπάρχουν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το πρόγραμμα της Α1 γυναικών-Η βαθμολογία

Οι σημερινοί αγώνες για την 18η αγωνιστική της Α1 γυναικών έχουν ως εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των εθνικών κατηγοριών στους άνδρες

Συνεχίζονται σήμερα τα πρωταθλήματα σε  Α1, Α2 και Β΄ εθνική ανδρών, ενώ υπάρχει και εξ αναβολής αγώνες για την Γ΄ εθνική. Το πρόγραμμα είναι:

Νίκη στην παράταση για τους εφήβους της ΧΑΝΘ

Στο πρώτο παιχνίδι της πέμπτης φάσης (των 16) του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα της ΧΑΝΘ νίκησε εκτός έδρας μετά από παράταση την ΕΚ Σταυρούπολη με 57-65.

«Κοντεύει στην πρωτιά» ο Ατρόμητος Τριαδίου

Ακόμη πιο κοντά στην πρώτη θέση του τρίτου ομίλου βρίσκεται ο Ατρόμητος Τριαδίου που επικράτησε με 46-66 στο Φοίνικα των Ιπποτών Χαριλάου.