21 Φεβ 2016

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Φρυγανιώτης-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

highlights Ανδρικού Β' ΕΚΑΣΘ 1ος Όμιλος... από Babis_Mitkos

«Διπλό» στα Βασιλικά για την ΡΒΑ

Νίκη για την ΡΒΑ εκτός έδρας με 51-54 στην δύσκολη έδρα των Βασιλικών επί του Ορφέα Σουρωτής με 51-54. Η ομάδα του Πανοράματος με πέντε συνεχόμενες νίκες και συνεχίζει να διεκδικεί την δεύτερη και τρίτη θέση που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου.

Σπανού: «Έχουμε πολλές πιθανότητες πρόκρισης»

Η ήττα από τη Ρωσία ήρθε στις λεπτομέρειες το Σάββατο το απόγευμα στη Χαλκίδα για την Εθνική Γυναικών, όμως ο στόχος της πρόκρισης στα τελικά του Ευρωμπάσκετ 2017 παραμένει ζωντανός.

Δείτε το βίντεο με τα επεισόδια στο ημίχρονο και στιγμιότυπα του αγώνα Ολυμπιακός Βόλου-Παναθλητικός Πειραματικό για την Α2 γυναικών

ΑΣΚ Λαγυνών: «Διαστρεβλώνει τα γεγονότα η Αναγέννηση Φλόγα»

Από το εκτελεστικό και τεχνικό επιτελείο του ΑΣΚ Λαγυνών πήραμε νέα ανακοίνωση για τον αγώνα με την Αναγέννηση Φλόγα που αναφέρει τα εξής:

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα GBA Αστέρας Ιπποδρομίου-ΑΣ Πανόραμα

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα GBA Αργοναύτης-Ιωνικός για τη Β΄ Εθνική Ανδρών

Ανοιχτοί λογαριασμοί για τους παίδες της ΑΕ Πυλαίας και των Ελπίδων Ηλιούπολης

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ήταν το παιχνίδι των παίδων της  ΑΕ Πυλαίας και των Ελπίδων Ηλιούπολης που ολοκληρώθηκε με 54-53. Η γηπεδούχος ομάδα δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα στο σκορ.

Αναγέννηση Φλόγα για ΑΣΚ Λαγυνών: «Κοίτα ποιοι μιλάνε»

Ανακοίνωση απάντηση στον ΑΣΚ Λαγυνών εξέδωσε η Αναγέννηση Φλόγα Πολίχνης στην οποία αναφέρονται τα εξής:

Με το ενάμισι πόδι στους «16» οι έφηβοι του Ηρακλή

Εντυπωσιακοί στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν με 44-87 στις Συκιές του ΒΑΟ και έκαναν το μεγάλο βήμα για την πρόκριση στους «16» του θεσμού.

Σημαντικά βήματα πρόκρισης για εφήβους και παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Στα πρώτα τους παιχνίδια για την τέταρτη και δεύτερη φάση αντίστοιχα των πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΘ έφηβοι και παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς, πέτυχαν μεγάλες σε έκταση νίκες που τους δίνουν τη δυνατότητα να ελπίζουν σε πρόκριση στην επόμενη φάση. Αναλυτικά:

Φιλικά της ακαδημίας του Αρη με τους Champions Πανόραματος και τη Βεργίνα-Φωτορεπορτάζ

Άλλο ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο δράση για την ακαδημία του Αρη. Τη φετινή χρονιά τα τμήματα υποδομής συνηθίζουν να οργανώνουν παιχνίδια στο Nick Galis Hall και να προσφέρουν όμορφες εικόνες σε όσους παραβρίσκονται.

Βραβεύτηκαν Λυπηρίδης, Χρηστίδης και Βολιώτη στη βασιλόπιτα της ακαδημίας του Μαντουλίδη-Φωτορεπορτάζ

Στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου-Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων πραγματοποιήθηκε με ξεχωριστή επιτυχία η κοπή της βασιλόπιτας της ακαδημίας του Μαντουλίδη.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 62
ΣΠΟΡΤΙΓΚ 58

Πέρασαν από την Πυλαία οι Τιτάνες Δράμας

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή και με μεγάλες πρωταγωνίστριες τις αδελφές Γαϊτάνη οι Τιτάνες Δράμας επικράτησαν στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ με 43-55.

Με έμφαση στην άμυνα η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Αν και αγωνίστηκε χωρίς τις τραυματίες Νάστου και Αγαθαγγελίδου, η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε με 53-33 του ΠΑΣ Γιάννινα.

«Χαλαρή» επικράτηση για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση και χρησιμοποιώντας στην τελευταία περίοδο παίκτριες από το τμήμα κορασίδων, ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε με 53-32 της Νίκης Βόλου για την Α2 γυναικών.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Αρης Blackview

Εχοντας την γνωστή καλή του απόδοση στην τρίτη περίοδο ο Αρης Blackview επικράτησε με 62-47 του ΑΟ Σερρών και διατηρήθηκε αήττητος στην πρώτη θέση αυξάνοντας την διαφορά από τον δεύτερο στους τρεις βαθμούς. Οι φιλοξενούμενες αγωνίστηκαν με επτά μόλις παίκτριες από τις οποίες οι πέντε σκόραραν.

Πήρε και τη διαφορά ο Ολυμπιακός Βόλου-Αναμένεται καταγγελία για τις συνθήκες διεξαγωγής του αγώνα από τον Παναθλητικό Πειραματικό

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 70-60 του Παναθλητικού Πειραματικού καλύπτοντας και την διαφορά των έξι πόντων που ηττήθηκε στον πρώτο αγώνα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 γυναικών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Λιγότερα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το πρόγραμμα της Α2 γυναικών-Οι βαθμολογίες

Οι σημερινοί αγώνες για την 17η αγωνιστική της Α2 γυναικών έχουν ως εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των εθνικών κατηγοριών στους άνδρες

Συνεχίζονται σήμερα τα πρωταθλήματα σε Β΄ και Γ΄ εθνική ανδρών. Το πρόγραμμα είναι:

Πέρασε από τη Λάρισα ο Πολύγυρος

Με μία μεγάλη έκπληξη άνοιξε το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής στον βόρειο όμιλο της Β΄ Εθνικής. Ο Πολύγυρος νίκησε μέσα στο Αλκαζάρ την ΑΕΛ 67-63 και έκανε άλλο ένα μεγάλο βήμα προς την κατάκτηση της σωτηρίας.

Νίκη στον… πόντο για την «Νόμος»

Οι πολλές απουσίες (δέκα το σύνολο για την ομάδα της «Νόμος»), δικαιολογούν πλήρως το άσχημο παιχνίδι για την ομάδα των δικηγόρων στο κλειστό της ΕΚΟ, παρά τη νίκη με 39-40 επί του Ευθυμιάδη.

Νέα επιτυχία για τον Ηρακλή Μελίκης

Ανεβάζοντας την απόδοσή του ανά δεκάλεπτο, ο Ηρακλής Μελίκης επικράτησε άνετα του Κεραυνού Ασπρου με 81-66. Μεγάλοι πρωταγωνιστές των νικητών Καλλιώρας και Στάθης.

Πέρασε από την Πολίχνη ο ΑΣΚ Λαγυνών-Περίεργα γεγονότα καταγγέλλουν οι νικητές

Με σπουδαίο «διπλό» προχώρησε ο ΑΣΚ Λαγυνών που επικράτησε σε ένα γεμάτο γήπεδο με 47-61 της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης. Οι νικητές στο τέταρτο δεκάλεπτο «πάτησαν γκάζι» και η ομάδα ξέφυγε στο σκορ, παίρνοντας μια άνετη νίκη. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έγραψαν στην ομάδα τους στο facebook τα εξής: