14 Φεβ 2016

«Πέρασε» από το Φοίνικα ο Ορφέας Σουρωτής

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Ορφέας Σουρωτής επικράτησε με 56-63 εκτός έδρας του Φοίνικα Καλαμαριάς.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

«Περίπατος» των παίδων της Νέας Ραιδεστού

Εντυπωσιακό το παιδικό της Νέας Ραιδεστού επικράτησαν με 81-25 του Αχιλλέα Θερμαϊκού. Πρωταγωνιστές των νικητών Φίλλιος, Κοπάνος και Πάγκος.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παίδων GBA Αστέρας Ιπποδρομίου-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου

Μία νίκη και δύο ήττες για την υποδομή του Φρυγανιώτη

«Χαρμολύπη» στο τμήμα κορασίδων του Φρυγανιώτη καθώς η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων νίκησε σήμερα στην παράταση την ΜΕΝΤ, αλλά ηττήθηκε χθες από τους Αμπελόκηπους Μενεμένης. Αντίθετα οι παίδες δεν τα κατάφεραν με αντίπαλο τον Κεραυνό Αγίου Παύλου. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

«Διπλό» για το Νέστορα

Εκτός έδρας επιτυχία για το Νέστορα επί της πολύ γυμνασμένης ομάδα της Αρμενικής με 61-48, μετά από δυναμική εμφάνιση.

Μποζίνης: «Την ίδια απόφαση θα έπαιρνα»

Από τον έφορο του τμήματος γυναικών της ΑΕ Πυλαίας, Πέτρο Μποζίνη, πήραμε και δημοσιεύουμε την κάτωθι ανακοίνωση σχετικά με την απόφασή του να πάρει την ομάδα και να αποχωρήσει κατά τη διάρκεια του σημερινού αγώνα της Α2 γυναικών με τον Απόλλωνα Καλαμριάς:

Στην επόμενη φάση έφηβοι και παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Στην τέταρτη φάση του πρωταθλήματος προκρίθηκαν οι έφηβοι του Απόλλωνα Καλαμαριάς μετά την άνετη νίκη τους με 45-72 επί του Μαραθώνα. Αλλά και οι παίδες του συλλόγου πέτυχαν δύο νίκες και προκρίθηκαν με ρεκόρ 17-1 σαν δεύτεροι στον όμιλό τους. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ευρεία σε έκταση επιτυχία και πρόκριση για το παιδικό της ΗΟΟΡ

Χιτσκοκικό φινάλε στην αυλαία του τέταρτου ομίλου με την κατάκτηση της δεύτερης θέσης να κρίνεται στην διαφορά πόντων μεταξύ ΗΟΟΡ και ICBS. Να θυμίσουμε ότι οι δύο ομάδες ισοβάθμησαν και στα μεταξύ τους παιχνίδια αφού είχαν την ίδια διαφορά πόντων.

Νίκη στην παράταση για το παιδικό του Αγίου Αθανασίου

Υστερα από αμφίρροπο αγώνα με πολλές εναλλαγές στο σκορ οι παίδες του Αγίου Αθανασίου επικράτησαν στην παράταση με 79-76 του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού.

«Πέρασαν» από την Τριανδρία οι νεάνιδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου-Η βαθμολογία

Στον αγώνα που άνοιξε την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε άνετα με 35-55 του Αχιλλέα στην Τριανδρία.

Διακοπή λόγω… βροχής του αγώνα εφήβων στο Καλοχώρι- Περαστικά στον Αγγελίδη από τους γηπεδούχους

Μόνο το πρώτο ημίχρονο παίχτηκε στο Καλοχώρι για τον επαναληπτικό των εφήβων του τοπικού Μεγάλου Αλεξάνδρου και της Νέας Ραιδεστού καθώς λόγω της βροχής έσταζε στο κέντρο του γηπέδου και ενώ το σκορ ήταν 24-41.

Διαφορά 82 πόντων για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 97-15 του ΕΟ Σταυρούπολης.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου-Δειτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα με το Καλοχώρι

Καλύτερες στην τελευταία περίοδο οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν στο Καλοχώρι του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 37-45.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 64
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 37

Παραμένουν αήττητες οι γυναίκες του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός συνέχισε το νικηφόρο σερί του στην Α1 Γυναικών, επικρατώντας και του Αθηναϊκού με 70-46.

Πολύτιμη επικράτηση για τον Πρωτέα Βούλας

Ο Πρωτέας Βούλας νίκησε με 73-63 τη Νίκη Λευκάδας για την 15η αγωνιστική της Α1 των γυναικών. Οι φιλοξενούμενες ήταν κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, ωστόσο οι παίκτριες του Πρωτέα έμεναν μπροστά παίρνοντας εν τέλη την πολύτιμη νίκη.

Δίκαια νίκη για τον ΑΟ Σερρών

Πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη σημείωσε ο ΑΟ Σερρών που επικράτησε με  52-44 του Ηρακλή. Οι «πράσινες» κόντρα σε όλα τα προβλήματα που είχαν να αντιμετωπίσουν (η Τόγα αγωνίσθηκε με υψηλό πυρετό, η Χωλοπούλου από το τρίτο δεκάλεπτο είχε ενοχλήσεις στην αριστερή γάμπα, ενώ η Μπακιρτζίδου τραυματίσθηκε στο αριστερό γόνατο στο τέταρτο δεκάλεπτο) κατάφεραν να υπερκεράσουν το εμπόδιο του «Γηραιού».

Ανετο «διπλό» στα Γιάννινα για τον Ολυμπιακό Βόλου

Εντυπωσιακός ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 58-39 στα Γιάννινα του ΠΑΣ. Από τα πρώτα λεπτά η διαφορά εκτοξεύθηκε σε υψηλά επίπεδα για τους φιλοξενούμενους που χρησιμοποίησαν για 22 λεπτά καθώς είχε ένα μικρό τραυματισμό την καλύτερή τους παίκτρια Κυριατζίδου, ενώ 30 λεπτά αγωνίστηκε και η Ζέρβα.

Εύκολη επικράτηση για την Ολύμπια Λάρισας

Εχοντας σημαντική διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα με 65-46 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου.

Χωρίς προβλήματα οι γυναίκες του Παναθλητικού-Πειραματικού

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα μετά την δεύτερη περίοδο και ιδιαίτερα στην επανάληψη οι γυναίκες του Παναθλητικού-Πειραματικού επικράτησαν με 80-49 των Τιτάνων Δράμας.

«Βόλτα» στο Βόλο για τις γυναίκες του Αρη Blackview

Εχοντας διαφορά σε διψήφιο νούμερο από τα πρώτα λεπτά οι γυναίκες του Αρη Blackview επικράτησαν στο Βόλο της Νίκης με 31-75. Και οι δέκα παίκτριες που βρέθηκαν στη Θεσσαλική πόλη σκόραραν και η διαφορά ανέβαινε συνεχώς μέχρι το τελικό +44.

Αποχώρησαν κατά τη διάρκεια του αγώνα οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας-Διαφορά 20 πόντων για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Απίστευτη κατάληξη είχε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την Α2 γυναικών, καθώς 6:54 πριν το τέλος του αγώνα και ενώ ο Απόλλων Καλαμαριάς προηγούνταν με 57-37 της ΑΕ Πυλαίας, οι φιλοξενούμενοι αποχώρησαν από το γήπεδο διαμαρτυρόμενοι για τη διαιτησία.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και την Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τα παιχνίδια του πρωταθλήματος παίδων κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το πρόγραμμα της Α1 και Α2 γυναικών-Οι βαθμολογίες

Οι σημερινοί αγώνες για την 15η και 16η αγωνιστική της Α1 και Α2 γυναικών αντίστοιχα έχουν ως εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των εθνικών κατηγοριών στους άνδρες

Συνεχίζονται σήμερα τα πρωταθλήματα σε Β΄ και Γ΄ εθνική ανδρών. Το πρόγραμμα είναι:

Οι σκόρερ και οι «μπόμπερ» της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Παραμένει μπροστά στα τρίποντα ο Παπανικολάου

Μετά τη δέκατη έβδομη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών οι πρώτοι σκόρερ και μπόμπερ σύμφωνα με την ιστοσελίδα της ΑΕΕ Τούμπας (http://aeet.gr/) είναι οι εξής:

Φιλικά με τον ΠΑΟΚ για την Ακαδημία Αθλος-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Μεγάλες στιγμές για την Ακαδημία Αθλος που φιλοξενήθηκε με όλα τα τμήματα αγοριών της για φιλικούς αγώνες από τον ΠΑΟΚ στο PAOK SPORTS ARENA και στο κλειστό γήπεδο της θύρας 3 στη Τούμπα.

Νικηφόρο φινάλε για το παιδικό του Ζέφυρου

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της  στον έκτο όμιλο η ομάδα παίδων  του Ζέφυρου, επικρατώντας  εύκολα  με 84-60 των Βασιλικών στο ΔΑΚ Περαίας δίνοντας έτσι συνέχεια στην νίκη  της προηγούμενης αγωνιστικής  επί του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

«Μάγκωσε» στα στενά του Βοσπόρου η Πλατεία

Ύστερα από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών ο Βόσπορος Καλαμαριάς επιβλήθηκε με 73-82 της Πλατείας στην παράταση και έχει και το γκολ-αβερέιτζ σε πιθανή ισοβαθμία.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Παναθηναϊκός-Ιπποκράτης Κω για την Α1 γυναικών

«Ανάσα» για Βελλερεφόντη-Σε περιπέτειες οι Ταγαράδες

Ύστερα από ένα παιχνίδι ντέρμπι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ο Βελλερεφόντης κέρδισε 38-46 τον Θρίαμβο Ταγαράδων στο κλειστό του Νέου Ρυσίου και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για παραμονή στη Γ1.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών