7 Φεβ 2016

«Κατοστάρα» στη Σίνδο για το παιδικό της GBA-Αστέρα Ιπποδρομίου

Συνέχισε το αήττητο σερί της στον δεύτερο όμιλο η παιδική ομάδα της GBA-Αστέρα Ιπποδρομίου, αυτή την φορά εκτός έδρας κόντρα στον Αστέρα Σίνδου. Η ομάδα του Γιάννη Γράψα αποδίδοντας πολύ καλά στην άμυνα επικράτησε με 105-42.

Φωτορεπορτάζ από τη βασιλόπιτα του ΑΟ Γαλάτιστας

«Ανέβασαν στροφές» στο τέλος οι παίδες του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ του Γιώργου Λίτσα από τον αγώνα με τη ΜΕΝΤ

Νίκη στο καλάθι (48-46) για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης επί της ΜΕΝΤ σε έναν αγώνα με έντονο σασπένς. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι γηπεδούχοι κερδίζοντας στο επιμέρους σκορ με 12-4, κατάφεραν να πάρουν και τον αγώνα.

Πλήθος φιλικών για την ακαδημία Champions Πανοράματος-Φωτορεπορτάζ

Φιλικά για την ακαδημία Champions Πανοράματος και αυτό το Σαββατοκύριακο. Το Σάββατο το μίνι φιλοξενήθηκε από τον Θερμαϊκό Θέρμης σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι.

«Πέρασαν» από τη Μηχανιώνα οι παίδες του Ζέφυρου

Εχοντας προβάδισμα σχεδόν σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Ζέφυρου επικράτησαν με 56-57 στη Μηχανιώνα του Ποσειδώνα.

Εύκολη επικράτηση στο Δρυμό για το παιδικό των Ελπίδων Ηλιούπολης (ΔΕΚΑ)

Σε αγώνα του παιδικού πρωταθλήματος στο Κλειστό Γυμναστήριο Δρυμού μεταξύ των ομάδων Δόξα Δρυμού-Ελπίδες Ηλιούπολης, νικήτρια ομάδα αναδείχθηκαν οι Ελπίδες Ηλιούπολης με 42-80.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

«Καθάρισαν» στο τέλος οι παίδες του Καλοχωρίου-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Καλύτερο στην τέταρτη περίοδο το παιδικό τμήμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησε στο Καλοχώρι με 52-45 του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού.

Φιλικά της ακαδημίας του Αρη με Μαντουλίδη και ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φωτορεπορτάζ

Διήμερο φιλικών παιχνιδιών για την ακαδημία του Αρη. Το Σάββατο φιλοξενήθηκαν στο Nick Galis Hall οι παμπαίδες και το μίνι του ΑΓΣ Ιωαννίνων.

Αναβολή λόγω...γραμματείας στο Ιππότες Χαριλάου-Ατρόμητος Τριαδιου

Δε διεξήχθη ο αγώνας στο κλειστό του Φοίνικα μεταξύ των Ιπποτών και του Ατρόμητου καθώς αν και προσήλθαν κανονικά οι δυο ομάδες και οι ορισθέντες διαιτητές, προσήλθε μόνο ένα άτομο της γραμματείας.

Ανετη επικράτηση του Εθνικού Ευόσμου-Ανακοίνωση για τους αντιπάλους τους

Νίκη για τον Εθνικό Ευόσμου στο ΕΑΚ Νεάπολης απέναντι στην αδύναμη Τερψιθέα Ευαγγελίστριας με 38-51, με την διαφορά να φτάνει ακόμη και στους 22 πόντους.

Εκατό και… έξι για τους παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Δεν συνάντησαν καμία αντίσταση οι παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς που επικράτησαν εκτός έδρας της Αποκάλυψης με 45-106.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα GBA Αργοναύτης-Καστοριά για τη Β΄ Εθνική Ανδρών

«Κατοστάρα» στη Χαλάστρα για το παιδικό του Αγίου Αθανασίου

Εντυπωσιακοί οι παίδες του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου επικράτησε με 33-111 στη Χαλάστρα του Πύργου. Για τους νικητές μοιράστηκε σε όλους τους παίκτες ο χρόνος συμμετοχής.

«Καθαρή» επικράτηση για τους εφήβους του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Σε ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι η εφηβική ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου έχοντας συνέχεια την πρωτοπορία στο σκορ, επιβλήθηκε με 57-68 της ΑΚ Αστέρια.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  62
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 58

Σημαντικό «διπλό» της Νίκης Λευκάδας στην Γλυφάδα

Με πολύ καλή απόδοση στην επανάληψη η Νίκη Λευκάδας επικράτησε στη Γλυφάδα της Τερψιθέας με 62-77. Με εξαιρετική την πεντάδα των δύο ξένων και των Ισκίογλου, Χαιριστανίδου και Κανταρά οι νησιώτισσες πέτυχαν σημαντική νίκη που τους δίνει το δικαίωμα της οριστικής παραμονής και του χρόνου στη μεγάλη κατηγορία.

«Πέρασε» από τη Δράμα ο ΠΑΣ Γιάννινα

Παρότι ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα πίσω στο σκορ, ο ΠΑΣ Γιάννινα με εξαιρετική εμφάνιση στο τελευταίο πεντάλεπτο κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Δράμα καθώς επιβλήθηκε με 63-66 των Τιτάνων.

«Διπλό» στο «Αλεξάνδρειο» για το παιδικό του ΠΑΟΚ

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι οι παίδες του ΠΑΟΚ ανάγκασαν τον Αρη στην πρώτη του φετινή ήττα και μάλιστα εντός έδρας καθώς επικράτησαν στο «Αλεξάνδρειο» με 45-46.

Παραλίγο «κατοστάρα» για τις γυναίκες του Ηρακλή

Ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή του μετά τη δεύτερη περίοδο και ιδιαίτερα στην τρίτη, ο Ηρακλής ξεπέρασε άνετα την αντίσταση της Νίκης Βόλου επικρατώντας με 96-42.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Με πολύ καλή άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο, η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε με 60-43 του ΑΟ Σερρών. Οι επτά παίκτριες των Σερραίων που είχαν πολλές ελλείψεις άντεξαν μόνο στις δύο πρώτες περιόδους όταν ήταν κοντά στο σκορ.

Μεγάλη επιτυχία επί του Παναθηναϊκού για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Ανώτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ κατάφερε να… ρίξει στο καναβάτσο τον Παναθηναϊκό επικρατώντας με 57-49.

Συνεχίζει αήττητος ο Αρης Blackview

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Αρης Blackview επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 56-46.

«Καθάρισε» από την αρχή ο Παναθλητικός Πειραματικό

Τελείωσε πριν ακόμη ξεκινήσει το ντέρμπι στην Πυλαία καθώς ο Παναθλητικός Πειραματικό προηγήθηκε με 0-18 στα πρώτα λεπτά για να επικρατήσει τελικά με 42-85 της τοπικής ΑΕ.

«Ανοιχτοί λογαριασμοί» για τους εφήβους του Απόλλωνα Καλαμαριάς και του Μαραθώνα

Αν και προηγήθηκε με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων στο πρώτο ημίχρονο το εφηβικό του Απόλλωνα επικράτησε στην κοινή έδρα της Καλαμαριάς του Μαραθώνα με 70-68, αφήνοντας… ανοικτή την υπόθεση πρόκριση.

«Περίπατος» στο ντέρμπι της Θεσσαλίας για τον Ολυμπιακό Βόλου-Καταγγέλλουν "τραμπουκισμούς" οι προπονήτριες της Ολύμπια Λάρισας

Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή εμφάνιση τους σε γεμάτο γήπεδο ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε της Ολύμπια Λάρισας με 69-51 και κάλυψε την διαφορά των επτά πόντων που ηττήθηκε στο πρώτο παιχνίδι.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και την Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η κοπή πίτας της ΕΚΑΣΘ, λεπτό προς λεπτό από το Πανεπιστήμιο Μακεδονία-Φωτορπορτάζ

Αρχίζει σε λίγη ώρα στο Πανεπιστήμιο Μακεδονία η εκδήλωση της κοπής πίτας της ΕΚΑΣΘ. Το μπλογκ βρίσκεται ήδη εκεί και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό τις εξελίξεις.

Τα παιχνίδια του πρωταθλήματος παίδων κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα όλων των εθνικών κατηγοριών στους άνδρες

Συνεχίζονται σήμερα τα πρωταθλήματα σε Α1,  Β΄ και Γ΄ εθνική ανδρών. Το πρόγραμμα είναι:

Το πρόγραμμα της Α1 και Α2 γυναικών-Οι βαθμολογίες

Οι σημερινοί αγώνες για την 14η και 15η αγωνιστική της Α1 και Α2 γυναικών αντίστοιχα έχουν ως εξής:

Εντυπωσιακό πέρασμα από τον Εύοσμο των εφήβων του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του Αίαντα

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο συνάντησαν αντίσταση οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης σήμερα το βράδυ στον Εύοσμο από τον τοπικό Αίαντα, καθώς επικράτησαν με 70-94. Η διαφορά έφτασε μέχρι 31 πόντους στα μέσα της τρίτης περιόδου, για να κλείσει τελικά το παιχνίδι στο +24.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι της ΕΚ Σταυρούπολη

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι οι έφηβοι της ΕΚ Σταυρούπολη επικράτησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο με 52-53 στον Λαγκαδά του Ερμή, αν και ήταν συνεχώς πίσω στο σκορ.

«Πέρασαν» από τη ΧΑΝΘ οι έφηβοι του Αρη

Σημαντική νίκη εκτός έδρας για το εφηβικό του Αρη στη ΧΑΝΘ με 63-61. Κορυφαίος των «κιτρίνων» ο Πασχαλίδης.

Στον Πορφυριακό το ντέρμπι και η πρωτιά

Μετά από ένα μουδιασμένο ξεκίνημα ο Πορφυριακός επιβεβαίωσε την ανωτερότητα του στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου κερδίζοντας τα επιμέρους δεκάλεπτα και τον αγώνα από την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς με 58-63 και πλέον βρίσκεται μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας στον τέταρτο όμιλο της Γ2 κατηγορίας της ΕΚΑΣΘ.

«Διπλό» στη Μίκρα για το εφηβικό του Αχιλλέα Τριανδρίας

Σαφώς ανώτερο το εφηβικό του Αχιλλέα Τριανδρίας επιβλήθηκε στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση με 45-62.

Νίκη για το ανδρικό της Αναγέννησης Φλόγας

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 68-62 οι άνδρες της Αναγέννησης Φλόγας παρά τις ελλείψεις από τραυματισμούς (Λάσκαρης, Καλαντίδης, Αβραμίδης), πήραν την νίκη από τον Πύρρο Ευόσμου που προσπάθησε για την νίκη με τρεις αθλητές να βάζουν τους 59 πόντους της ομάδας.

Το μπάσκετ δεν… ξεχνιέται-Φιλανθρωπικό παιχνίδι των Βετράνων Ελλάδας και Κρήτης-Φωτορεπορτάζ

Μπορεί τα χρόνια να πέρασαν από τότε που κρέμασαν τα παπούτσια τους, όμως το μπάσκετ φαίνεται πως δεν... ξεχνιέται. Αυτό απέδειξαν οι Βετεράνοι Ελλάδας και Κρήτης σήμερα στα «Αοράκια» του Ηρακλείου στο φιλανθρωπικό παιχνίδι προς τιμή των «Δικαίωμα στη Ζωή» και «Ηλιαχτίδα».