Ανατροπή και νίκη για τον ΣΑΕ Αστέρια

Με κακή εμφάνιση, αλλά αρκετή για να κλείσει με νίκη τη χρονιά, ο ΣΑΕ Αστέρια επικράτησε της Αναγέννησης Φλόγας με 59-55.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο ΣΑΕ Αστέρια με σκορ 3-16 στη πρώτη περίοδο, τελικά ανέκαμψε και με επιμέρους σκορ από το ένατο λεπτό και μετά, 56-39, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα και έκλεισε την χρονιά με το δεξί.

Για τους νικητές κορυφαίος ήταν ο Κυριώτης, που πέτυχε κρίσιμα καλάθια και βοήθησε την ομάδα να περάσει μπροστά στο σκορ, ενώ πολύ κοντά σε απόδοση οι Καραμπέρης και Παπαδόπουλος που βοήθησαν και αμυντικά αλλά και στο σκοράρισμα στα κρίσιμα σημεία.

Δεκάλεπτα: 5-16, 21-25, 40-37, 59-55
Διαιτητές: Κούσης-Κρκόμπαμπιτς
ΣΑΕ ΑΣΤΕΡΙΑ (Ταγαράκης): Αθανασάκης, Μπελης 1, Καραμπερης 16 (2), Χατζηαθανασίου, Παπαδόπουλος 13 (3), Κελεσιδης 2, Κυριώτης 21 (2), Πάγκαλος 6, Στεργιου, Σκανδαλης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ (Χολεβας): Κιαμουλιδης 3, Σαλαμπασιδης 2, Μυλόρδος, Σαμουρκασιδης 2, Παυλουδης 11 (1), Ιορδανιδης 8, Ντουρος 2, Αβραμιδης 15, Φραγγης 7, Τσολακιδης, Τσαϊριδης 5.