subito

4 Δεκ 2016

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα

ΧΑΝΘ-Ερμής Αγιάς 67-71
Αίας Ευόσμου - Φίλιππος Βέροιας 71-73
Ερμής Λαγκαδά-Πιερικός Αρχέλαος  79-64
Ανατόλια-Καστοριά  69-75
Χαρίλαος Τρικούπης-Καρδίτσα Τετάρτη
Γέφυρα-Στρατώνι 82-80(72-72), (77-77)
Πευκοχώρι-Ασπίδα Ξάνθης 80-73
Πολύγυρος-Αγρίνιο 57-67

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 80-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-26, 45-39,67-54, 80-74
Διαιτητές: Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 2, Μητσάκης 11(2), Λεμονάκης 7(1), Μουρατίδης 20(4), Μαυρίδης 6, Καραϊσκάκης 2, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 25(4), Σταύρου 7(1), Μάαρκου, Βαϊντέρλης
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης):Μασμανίδης, Παπαδάκης 14(2), Γρούδος 2, Τσιόγκας, Στεφανίδης 5, Τσιαβές 24(3), Κουτσογιάννης 15, Ασημάκης 11, Πετς 3, Παπαθανασίου.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΚΑΣΤΟΡΙΑ 69-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-19, 30-42, 51-55, 69-75
Διαιτητές: Ταρενίδης-Ζάχαρης
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 2, Πρωτούλης 7(1), Βρέττας 2, Σιώπης 18(1), Γαλανίδης 12(1), Τριανταφυλλίδης, Συμεωνίδης 17, Αζίζης, Σταματογιάννης 8(1), Τζουβάρας, Βεργίνης, Κότσανος 3

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 14(2), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 19(2), Μπέγος, Τερσενίδης 6(1), Τασιούδης 4, Τεπετίδης, Αντωνιάδης 12(1), Μπένας 4, Τσότσος 12.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ  79-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12, 37-32, 61-46, 79-64
Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αγγέλης): Καϊκλής 4, Ράπι, Μήνου, Ακεψιμαϊδης 20 (2), Μάρουσιτς 14 (4), Νότης, Παρίτσης 12 (3), Πιλκούδης, Μέλλιος, Αβοκάτος, Ελευθεριάδης 6, Καντάρκος 23.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 14 (2), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 21 (2), Καραγκιολίδης 17 (2), Χανέλλι, Τοπούζης 8, Κωνσταντινίδης 2, Τσιρογιάννης 2, Τζιοβάρας, Παπαμιχαήλ.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΑΓΡΙΝΙΟ 57-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-19, 24-31, 33-47, 57-67
Διαιτητές: Σιμητόπουλος–Τσιρτσιμάλης
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 17 (1), Ζαγορίτης 3 (1), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 7 (1), Αράπης 10, Βούλγαρης 2, Χρηστίδης, Νησιώτης 8, Νουκάρης 8 (1), Ακριτίδης, Μίκιτς 2.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασόπουλος 4, Μπερερής 11 (1), Τάσσος 23 (14ρ.), Πουρνάρας, Μπαρούχας, Σταμούλης, Γκρέκας 4, Μήτσου 3, Γκόβας 19 (2), Μακρής 3.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 71-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-20, 32-35, 47-44, 71-73
Διαιτητές: Δημάδης-Ντούρας
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Τσούρμας): Αμούτζιας 11 (1), Τσιμπής 9 (1), Καδής, Δεληγιάννης 24 (5), Τσιακλάγκανος, Σπύρας, Καραμανώλης 4 (1), Δεμερτζής 9 (3), Σικαλίδης 14, Μπαλτζόπουλος, Κόκουρας.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας-Μπλατσιώτης): Πάρος 3, Τσούκας 10 (2), Τσιμίδης, Βάλλιος 2,Παπαδόπουλος Ν. 13, Κοθράς 25 (5), Γεωργιάδης, Σιόλογκας 16 (1), Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης.

ΓΕΦΥΡΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 82-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-18, 28-37, 60-49, 72-72 (κ.α.), 77-77 (1η παρ.), 82-80
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Μελανίδης
ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 6 (1), Δανάκης 18, Βάσκος, Κολοκοτρώνης, Δέτσικας, Μυλωνίδης 15 (1), Βογιατζής 8, Ταραμάς 8 (2), Μπίσκας 14 (1), Καρούζος 13.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 13 (1), Ζυγούρας, Δελίδης 6 (2), Σουτζόπουλος 8 (2), Σαμαράς 9 (3), Φλιάτης Ι. 15 (3), Θωμαΐδης 3, Φλιάτης Γ., Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 26 (1).

ΧΑΝΘ-ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 69-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-19, 36-44, 53-54, 69-71
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου, Αμπατζάς 19(4), Βλάχος 11(2), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 12, Γεωργάκης 13, Παπαχρήστου 2, Μελίδης, Λευκαδίτης 8.
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής, Μηλιώνης 15 (5), Χαλκιάς, Κόμματος 12 (2), Περρωτής 7, Τριανταφύλλου 7 (1), Βαβάτσικος 18 (2), Γούλας 7 (1), Νταλός 2, Φαρμάκης Θ., Φαρμάκης Β., Γκανέτσας 3 (1), Αγαπίου.

Η βαθμολογία

1. Καστοριά  776-671  19
2. Πευκοχώρι 748-725  18
3. Ερμής Αγιάς   775-746  17
4. Ερμής Λαγκαδά (1-0) 740-705  16
5. Αγρίνιο 714-719 16
6. Γέφυρα (0-1)  699-730  16
7. Καρδίτσα  644-548  15
8. Ανατόλια 684-698   15
9. Χαρίλαος Τρικούπης  623-625   14
10. Ασπίδα Ξάνθης (2-0) 674-672  14
11. Στρατώνι (1-1) 726-724  14
12. Φίλιππος Βέροιας (0-2)  683-716  14
13. Πιερικός Αρχέλαος (1-0) 648-694 13
14. Πολύγυρος (1-1) 686-726  13
15. ΧΑΝΘ (0-1) 679-711  13
16. Αίας Ευόσμου 593-692 10

* Ο Χαρίλαος Τρικούπης και η Καρδίτσα έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 11/12)

Πιερικός Αρχέλαος-Ανατόλια
Καστοριά-ΧΑΝΘ
Ερμής Αγιάς-Χαρίλαος Τρικούπης
Καρδίτσα-Πολύγυρος
Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά
Στρατώνι-Αίας Ευόσμου
Ασπίδα Ξάνθης-Γέφυρα
Αγρίνιο-Πευκοχώρι

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα

Ν. Κηφισιά-Φιλαθλητικός  76-66 
Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου  86-75
Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας  63-51
Απόλλωνας Σμύρνης-Μανδραϊκός  85-71
Πανελευσινιακός-Παπάγος  66-60
Περιστέρι-Τρίτωνας  65-47 
Μαρούσι-Κορωπί  81-78 
Εργοτέλης-Ιωνικός Νικαίας  Τετάρτη 

Α.Ε.Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 76-66
Διαιτητές: Πόντας-Φασόλης
Α.Ε. Νέας Κηφισιάς (Λιόγας):Καμαριανός 7, Μοσχοβίτης 25 (2), Κεφαλάς 2, Μαρίνος 3 (1), Παπανικολάου, Χατζηνικόλας 7, Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 4, Δρακάκης 7, Ψαρόπουλος 14 (1)
Φιλαθλητικός (Ζήβας):Παπαδημητρίου 19 (2), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 7, Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Καπετζόγλου 7 (1), Βαρνάβας 8, Ξύδης, Καστανιώτης 6, Λεγκίκας 14 (2), Μανσαράι 2

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ 65-47
Διαιτητές:Πολυχρόνης, Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 20-15, 35-22, 47-35, 65-47
Περιστέρι (Καραγιάννης):Παππάς 10, Ντακούλιας 12 (1), Γοργόνης 5 (1), Μαγκουνής 15(1), Πολυτάρχου, Παπαντωνάκος 7, Μάντζαρης 5 (1), Τασόπουλος 2, Γκιουζέλης, Καπώνης 5 (1), Λυκογιάννης 4, Στάθης
Τρίτωνας (Μιχελάκος):Γρύλλης 6 (2), Κούτουλας 3, Πετρόπουλος 2, Καλατζής 4, Κουκουνιάς 2, Ντιμπ 12, Ασπρόπουλος, Γεωργίου 3, Γκαβανόπουλος 6, Ανδρεόπουλος 3, Βερτούδος 6

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚΟΡΩΠΙ 81-78
Διατητές:Θεοδωρόπουλος – Τσολάκος
Δεκάλεπτα:15-22, 43-42, 63-61, 81-78
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 17 (2), Ξυδάς 3 (1), Χρονόπουλος 8 (1), Μπαλάφας 10 (3), Κανέλλης 11 (3), Στούκας 3, Σολωμός, Σουρλής 11 (1), Παπαγεωργόπουλος 18
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 20 (1), Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 12 (2), Κερασοβίτης, Αμπαράς 12 (2), Αγγελόπουλος 7, Ντάλης 13 (1), Σταθόπουλος 3 (1), Μαύρος 8

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 63-51
Διαιτητές:Παπαφωτίου - Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 18-22, 34-39, 50-45, 63-51
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής):Δέλιος, Πρισκομάτης 5 (1), Πρίτσος 6 (1), Σοφρωνάς, Κούσουλας 12 (3), Γιαουρτόγλου 5 (1), Τοπάλης 15 (3), Υφαντής 9 (1 ), Αντωνίου 5 (1), Γιανναλέτσος 6, Καλουδάς, Αλεξίου
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης):Βλάχος, Λάτσης, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 11, Αθηνιώτης 6, Αυγενικός, Βαρδαβάς 7, Γαργαλής 1, Πλουμής 2, Μούστα 2, Μόρφης 9 (1), Σκουλούδης 13

ΚΑΠ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ86-75
Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 29-19, 47-41, 67-56, 86-75
Αγ. Παρασκευή (Καρακώστας):Σκάνδαλος 9(1), Γραμματίκας 5(1), Κόκκας 2, Γαπκιάδης, , Καρτέρης 17 (5), Καράμπας 7 (1), Ροδοστόγλου 20 (4), Μαλτέζος 17, Μαργέλης, Θεοδωράκης, Παπαθανασόπουλος 9(1)
Κρόνος (Χατζηπανηγύρης):Μπάλας 3(1) , Στραγανιώτης 5, Μπέλη 6, Ματαλιωτάκης 19(1), Άρχος 2, Ζούκας 5, Παναγιώτης, Φρουσκλιάς 29(1) , Γιαννόπουλος, Γκαϊντάσοφ 3, Ηλιόπουλος 1

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 85-71
Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Μαγγουνής
Δεκάλεπτα: 16-15, 38-39, 58-53, 85-71
Απόλλωνας Σμύρνης (Σταθούλης): Μπάρδας 11 (3), Σπυρόπουλος 4, Μπασδέκης 12 (2), Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 11 (1), Κυπριτζόγλου 10 (2), Χανιάς, Παπουλίδης 17, Δενδρινός 13, Σιώμος 2, Παπουτσής 5
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 9 (2), Κουτσόπουλος, Λυτόπουλος 2, Κούρτης 14 (2), Ζαφείρης 8 (1), Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 15 (1), Ντότσι, Βαφιάς 6, Ψυλέας 17

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΠΑΠΑΓΟΥ 66-60
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Καραβίτης
Δεκάλεπτα: 18-18, 34-31, 56-45, 66-60
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 5, Μιχαλούτσος 9, Ντορμπάρης, Πέτρουλας, Μούκας, Μουμπάρακ 12 (2), Σιδέρης, Ζούμπος 13, Δούκας, Ρεκουνιώτης 14, Μαντζιώρης 13 (3)
Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Σιμόπουλος, Γκάτζο 6 (2), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 5, Δέδες 4 (1), Ζώρζος 2, Φακοπουλίδης 20 (3), Καμπούρης, Χαΐκάλης 8 (2), Κακιούζης 15.
Η Βαθμολογία

1.Πανερυθραϊκός 19 (9-1)
2.Περιστέρι 18 (8-2)
3.Νέα Κηφισιά 17 (7-3)
4.Πανελευσινιακός 16 (6-4)
5.Μαρούσι 15 (6-3)*
6.Μανδραϊκός 15 (5-5)
7.Παπάγου 15 (5-5)
8.Κορωπί 15 (5-5)
9.Ιωνικός Νικαίας 14 (5-4)*
10.ΕΦΑΟΖ 14 (4-6)
11.Πρωτέας Βούλας 14 (4-6)
12.Τρίτωνας 13 (4-5)*
13.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 13 (3-7)
14.Απόλλωνας Σμύρνης 13 (3-7)
15.Αγία Παρασκευή 12 (2-8)
16.Εργοτέλης 11 (2-7)*

*Τρίτων, Μαρούσι, Εργοτέλης και Ιωνικός Ν. έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 11/12)

Φιλαθλητικός-Αγ. Παρασκευή
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανερυθραϊκός
Πρωτέας Βούλας-Απόλλωνας Σμύρνης
Μανδραϊκός-Εργοτέλης
Παπάγος-Ν. Κηφισιά
Τρίτωνας-Πανελευσινιακός
Κορωπί-Περιστέρι
Ιωνικός Νικαίας-Μαρούσι

Δεν υπάρχουν σχόλια :