Τεράστια ανατροπή για τον Αγιο Νικόλαο Καλαμαριάς

Τρομερό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Μίκρας όπου ο Άγιος Νικόλαος Καλαμαριάς βγήκε νικητής αυτή τη φορά επί της πολύ μαχητικής Αρμενικής με 46-43 και οδηγεί την κούρσα του 4ου ομίλου. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μοιρασμένο, ενώ στο δεύτερο ο «Άγιος» έμεινε πίσω στο σκορ με 21-36.
Στην επανάληψη  ο γηπεδούχος πίστεψε στην νίκη και με πολύ καλή άμυνα και την εμψύχωση από τον πάγκο γύρισε το ματς, καθώς η Αρμενική  έβαλε μόνο επτά πόντους.
Δεκάλεπτα: 15-15, 21-36, 34-38, 46-43
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Μαρκούσης
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Χατζημιχαηλ): Σιουγγαρης 1, Καρακασιδης 6(2), Τολιοπουλος Χ. 10(1), Μακαρονης 2, Χατζημιχαηλ 2, Ναζιρης 10, Μιχος 1, Μεσσηνιωτης 5, Παναγιωτιδης 1, Ψωμας 8.
ΑΡΜΕΝΙΚΗ (Γιανουζακος): Ζαβερινος, Καραμπετιαν 5, Σταυροπουλος, Μπαρντης, Μποζινης, Φυλακτος 6(1), Ανδρεου 15(1), Παπαστεργιου 7, Μπολγουρανος 4, Ζιρινογλου 6.