«Φόρτσαραν» στο τέλος οι γυναίκες του Παναθηναϊκού-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί της Δάφνης Αγίου Δημητρίου

Ανεβάζοντας την απόδοσή του στην τέταρτη περίοδο ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 64-42 της Δάφνης Αγίου Δημητρίου σε αγώνα για την Α1 γυναικών, αφού οι φιλοξενούμενες δεν ...εμφανίστηκαν στο γήπεδο.

Ο Παναθηναϊκός άργησε να συνέλθει από την βαριά ήττα στην Γλυφάδα αλλά με όπλο  τις Χάμπτον (21π., 12 ριμπ.),  Έιβερι,  Δίελα  και την άμυνα έκαναν σερί 25-5 και πήραν με πλασματικό σκορ μια μεγάλη νίκη . Η Δάφνη έπαιξε σπουδαία άμυνα για 30 λεπτά αλλά κατέρρευσε στο φινάλε ενώ τα ποσοστά ευστοχίας της ήταν κακά(16/61 εντός παιδιάς).

Δεκάλεπτα: 15-12, 30-27, 39-37, 64-42
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Φραγγούλη
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας): Μούλη 9, Στούπα, Καλαμπάκου 5, Πράπα 1, Σλούκα, Δίελα 9(1), Εϊβερι 16 (1), Σαπαλίδου, Εζετσα, Χάμπτον 24.
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Γιαννέλη, Βλάνη 3(1), Αλεξανδρή 5(1), Μανώλη 5(1), Παπακωνσταντίνου, Αξιοπούλου 3, Γιαμπάνη, Τσέσλεκ 8, Τετενέ, Μπράουν 18(2).