subito

8 Δεκ 2016

Πρόκριση παρά τις απουσίες για τον Γαλαξία- Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Παρότι αγωνίστηκε χωρίς τους Γιαννούλη, Μόσχου και Σφέικο, ο Γαλαξίας ήταν καλύτερος μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και επικράτησε με 66-59 των Γαλάζιων κερδίζοντας την πρόκριση στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.
Δεκάλεπτα: 14-15, 35-27, 52-42, 66-59
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Στούμπος
ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Τζιόμαλος): Τσιρώζης 2, Τζιβάνης 8, Μασλαρινός 8(2), Κανλής 4, Γιαχανατζής 3(1), Δάλπας 14(3), Γκόφας 12, Τσαντάκης 15(2).
ΓΑΛΑΖΙΟΙ (Παπαδούλης-Μπαρδαξής): Μπελτές 2, Οικονόμου 6, Νταβίδι 12(2), Κυριακού, Γιαννάκαρος , Λέντης , Καμπούρης 4, Δημακόπουλος, Μακρίδης, Τολιόπουλος 10, Μεντελίδης 3(1), Παπαϊωάννου, Σαχμπατζιάν 8, Χαλκιάς 14.  

Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ (9-30/9)

Α1. ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ-ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ 73-64
Α2. ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ-ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ  60-39
Α3. ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ  88-40
Α4. Ε.ΔΗ.Λ.-ΑΕΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ  52-46
Α5. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ-ΚΟΥΦΑΛΙΑ  51-71
Α6. ΟΡΦΕΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ-ΑΣ ΠΛΑΤΕΙΑ  55-66
Α7. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ-ΑΣ ΔΑΙΔΑΛΟΣ  58-39
Α8. ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ  72-50
Α9. ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΑΛΙΓΑΤΟΡΕΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  49-45
Α10. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-OLD SCHOOL  81-41
Α11. ΑΡΙΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΠΑΟΔ  40-61
Α12. ΠΥΡΣΟΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ-ΚΑΝΑΡΗΣ  49-53
Α13. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ-ΑΡΙΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 49-74
Α14. ΑΡΜΕΝΙΚΗ-ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ 56-71
Α15. ΚΑΜΙΝΙΚΙΑ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 36-60
Α16. ΕΛΒΕΤΙΑ 2005-ΠΑΣ ΔΕΗ 45-49
Α17. ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ 53-45
Α18. ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ 58-49
Α19 DEI-ΑΤΛΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 73-44
Α20. ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΕΧΕΔΩΡΟΥ 63-72
Α21. ΜΑΚΕΔΩΝ-ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 47-70
Α22. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ-ΑΓΧΙΑΛΟΣ  79-71  
Α23. ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ-ΝΕΜΕΣΙΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 76-37
Α24. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΣΑΕ ΑΣΤΕΡΙΑ 59-72
Α25. ΒΟΣΠΟΡΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ 96-105
Α26. ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ-ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ  62-60
Α27. ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 37-60
Α28. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ  69-62
Α29. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ  54-58
Α30. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ-ΠΟ ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ  77-54

ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ (22/9-30/10)

Β1. Ν. ΒΟΤΣΗΣ-ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  71-72
Β2. ΑΣ ΠΛΑΤΕΙΑ -ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 43-54
Β3. ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 73-60
Β4. ΕΛΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  66-43
Β5. ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ -ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ  41-54
Β6. ΜΕΝΤ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ  59-62
Β7. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ- ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  81-67
Β8. ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΡΒΑ 58-40
Β9. ΔΑΣΩ-ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ  78-41
Β10. ΒΑΟ- ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 80-40
Β11. ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ  89-51
Β12. Ε.ΔΗ.Λ.-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ  57-74
Β13. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ  65-73
Β14. ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ- ΑΡΙΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 79-66
Β15. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ- ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 88-48
Β16 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 85-43
Β17. ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ- ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΕΧΕΔΩΡΟΥ  61-45
Β18. ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΓΑΛΑΞΙΑΣ  40-80
Β19. ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ  65-62
Β20. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ-ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ  92-69
Β21. ΣΑΕ ΑΣΤΕΡΙΑ -ΑΡΕΤΣΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 67-89
Β22. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ  48-42
Β23. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ.- ΠΑΣ ΔΕΗ 45-49
Β24. ΒΕΡΓΙΝΑ-ΠΑΟΔ 83-43
Β25. ΑΕΝ ΚΡΗΝΗΣ-GBA  80-62
Β26. ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ   53-66
Β27. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ 77-47
Β28. DEI-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ  65-57
Β29. ΓΑΛΑΖΙΟΙ- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ  64-48
Β30. ΚΑΝΑΡΗΣ- ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  49-59
Β31. ΚΟΥΦΑΛΙΑ - ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ  53-66
Β32. ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΝΕΟΙ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  80-66

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΡΙΤΗΣ ΦΑΣΗΣ (1-22/11)

Γ1. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ-ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ  90-65
Γ2. ΑΕΝ ΚΡΗΝΗΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 
Γ3. ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ -ΒΑΟ  78-88
Γ4. ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ- ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ
Γ5. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ-ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ  66-42
Γ6. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  67-62
Γ7. ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΠΑΣ ΔΕΗ
Γ8. ΓΑΛΑΞΙΑΣ-ΓΑΛΑΖΙΟΙ 66-59 
Γ9. ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ  73-49
Γ10. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ-ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 
Γ11. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ-DEI 100-52
Γ12. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
Γ13. ΔΑΣΩ-Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Γ14. ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ   71-62
Γ15. ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΝΕΟΙ- ΑΡΕΤΣΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ  75-76
Γ16. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΒΕΡΓΙΝΑ  52-60

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΦΑΣΗΣ (7/1-5/2)

Δ1. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ -Γ10
Δ2. Γ4-ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ
Δ3. ΒΑΟ-ΒΕΡΓΙΝΑ
Δ4. ΓΑΛΑΞΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ
Δ5. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ
Δ6. ΑΡΕΤΣΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -Γ7
Δ7. Γ12-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ
Δ8. Γ2-Γ13

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (6-28/2)

Π1. Δ6-Δ3
Π2. Δ2-Δ8
Π3. Δ4-Δ1
Π4. Δ7-Δ5

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (1-19/3)

Η1. Π1-Π2
Η2. Π4-Π3

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ


Η1-Η2

Δεν υπάρχουν σχόλια :