«Διπλό» στην Χαλάστρα για τον Εθνικό Ευόσμου

Πέρασε από το κλειστό της Χαλάστρας ο Εθνικός Ευόσμου, επικρατώντας του Αξιού Ανατολικού με 59-74. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού αλλά λόγω χαλάρωσης στην τρίτη περίοδο, βρέθηκαν από το +19 στο +6.
Ο Εθνικός ένιωσε την πίεση του Αξιού σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αλλά άντεξε με την διαφορά να πηγαίνει, εν τέλει, στο +15, στα τελευταία δυο λεπτά του παιχνιδιού.
Δεκάλεπτα: 11-26, 24-43, 50-58, 59-74
Διαιτητές: Ψωμιάδης-Τζεκάκης
ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ (Γρουμπουσιάνης-Παναγιώτου): Πηγαδάς 16(2), Μανωλακίδης 16 (2), Γκάλιος 8, Βουδούρης 6, Σαμπίδης 5(1), Κοντάκης 4, Δογρανλής 2, Καραδουλάμας 2, Τανούρκας, Κυρτζαλιώτης, Βέλκος
ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Οταμπασίδης): Πολύχρους 17, Κουτσουκίδης 16(2), Καραμπίδης 15(2), Χουρίδης 14, Γκάζος 5(1), Παλλάκης 3(1), Καπέτας 2, Καπετανίδης 2, Αργυρίου, Μπλάντας, Χιτ, Βατιάνης.