Μεγάλη ανατροπή για την Αρετσού

Σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Αρετσού επικράτησε του ΒΑΟ με 78-74. Ο «Βυζαντινός» ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 30-44.
Ένα σερί
27-8 το τρίτο δεκάλεπτο έδωσε προβάδισμα στους νικητές που έφθασε μέχρι το 71-61 στα μέσα της τελευταίας περιόδου. Ο ΒΑΟ μείωσε σε 76-74 30΄΄πριν το φινάλε, όμως οι παίκτες του ήταν άστοχοι κει με μία βολή του Μπεγιάζη η διαφορά πήγε στους τρεις. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν την μπάλα και πάλι ο Μπεγιάζης με βολή 14 δεύτερα πριν το τέλος έγραψε το τελικό σκορ.
Δεκάλεπτα: 11-20, 30-44, 57-52, 78-74
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τσούλης-Τζιοβανάκης
ΑΡΕΤΣΟΥ (Πετρόπουλος): Γιώρτσιος Χ. 5(1), Γιώρτσιος Θ. 12(2), Αποστόλου 14, Μπεγιάζης 2, Παπαδόπουλος 17(3), Βαγιάτης 16(2), Μαλλολάρι 3(1), Θεοδοσιάδης 9(1), Καραδήμας.
ΒΑΟ(Κατσής-Αραϊτζόγλου): Κανλής 2, Ματενίδης 3, Τζιουβάρας 1, Λεπτοκαρίδης 18(2), Παρασκευάς 5, Παπαβασιλείου 10(3), Λύτας 13(1), Βουνάκης 10(1), Γρηγοριάδης 12.