Καλύτερος στο τέλος της παράτασης ο Αστέρας Σίνδου

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Αστέρας Σίνδου επικράτησε στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ με 60-66, μετά από 45 λεπτά. Οι δύο ομάδες εναλλασσόταν στην πρωτοπορία σχεδόν σε όλο τον αγώνα.
Με δύο βολές του Τσιάτσιου 16 δεύτερα πριν την λήξη του κανονικού αγώνα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και έστειλαν το ματς στην παράταση. Εκεί ήταν καλύτεροι στα δύο τελευταία λεπτά και ξέφυγαν με την διαφορά που τους έδωσε τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 12-10, 24-24, 36-39, 56-56(κ.α.),  60-66
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Βασιλόπουλος Δ.-Τσαλκιτζής Αρ.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Ντούλης): Γούλας 2, Αλεξιάδης, Τόττης 6(1), Μιχαηλίδης 15(3), Παπαδόπουλος 7(1), Τσινόπουλος 13, Μπακιρτζής 4, Ατματσίδης 11, Γκόγκος 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Δρακουλίδης-Μπαλογιάννης): Δουμάνης, Μωϋσιάδης 11(1), Παπασωτηρίου 6(1), Συντρίδης 4, Ρωμαϊδης 2, Δέλλας, Τσιάτσιος 19(1), Τζέλος, Ιωαννίδης 4, Μυσιρλόγλου 20(4).