«Πέρασε» από την Μηχανιώνα ο Αστέρας Πλαγιαρίου

Μεγάλη νίκη στην προσπάθεια για την αποφυγή του υποβιβασμού πέτυχε ο Αστέρας Πλαγιαρίου που επιβλήθηκε στην Μηχανιώνα του Ποσειδώνα με 71-83.
Οι νικητές εκμεταλλεύτηκαν τις απουσίες των γηπεδούχων και παίζοντας πολύ καλά στην άμυνα είχαν συνεχώς το προβάδισμα και με διαφορά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο. Οι «ψαράδες» μείωσαν στο 37ο λεπτό στους δύο πόντους, αλλά η ψαλίδα άνοιξε πάλι υπέρ των φιλοξενούμενων.
Δεκάλεπτα: 19-18, 28-38, 53-59, 71-83
Διαιτητές: Δαμίγος-Κουκουλεκίδης-Μοσχάς
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ(Χατζόπουλος-Αγλαμίσης Θ.): Νίκας 15(2), Μαρωνιδης 10(3), Μπάφας 2, Περδίκας 17(1), Δεμίρογλου, Παστουρματζής, Χαριζάνης 15(2), Αγλαμίσης Θ. 11(1).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ(Μουρατίδης): Κολυμβάνος 3, Μπάγκι 12(1), Δουβής 14(2), Τζινιέρης, Αντικατζίδης 4, Σιάπκας 20(4), Σπάχος, Χατζηαντωνίου 8, Παπαδόπουλος 17.