Ο Πανιώνιος επικράτησε 78-77 του Αιόλου Αστακού εκτός
έδρας και παρέμεινε πρώτος και αήττητος στην Α2 Ανδρών. Ο Ηρακλής μετά τη νίκη
με 88-60 επί του Ηρακλείου αλλά και την ήττα του Δούκα από τον Αμύντα με 75-74
είναι στη δεύτερη θέση. Αναλυτικά:
Αίολος
Αστακού-Πανιώνιος 77-78
Διαιτητές: Διαμαντής Μ.-Μπούσιας-Δημόπουλος
(Τσιμογιάννης)
Δεκάλεπτα: 15-20, 43-41, 66-57, 77-78
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 6, Θεοδωράκος 3 (1),
Κουμπούρας 8, Παπαδιονυσίου 4, Κατσαρές, Κακλαμάνος 21 (3), Κιτσούλης 8 (2),
Χαρισμίδης 16, Λυμπάρης 6 (1), Γκιζόγιαννης 5.
Πανιώνιος (Οικονόμου): Μπάρλος 20 (2), Νοέας 15 (2),
Πελεκάνος 16 (1), Σακελλαρίου 6 (1), Καρύδας 12 (2), Μίχαλος, Μπιλλής 3,
Ματαλών 4, Μελισσαράτος 2, Δημητριάδης.
Μαχητές Δόξα
Πεύκων-Ψυχικό 74-71
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας
(Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 16-21, 33-35, 47-55, 74-71
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 8 (2), Νικολόπουλος
7 (2), Βελισσαρίου 6 (2), Γερομιχαλός 9, Καλαμπάκας 11, Τάταρης 2, Ναούμης 21 (1) Στόλης
2, Τζαουάρα 8 (1).
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 18 (2), Αχής 5 (1), Τσιότρας
4, Παπανικολάου 14 (2), Σακελλαρίου 5 (1), Βλάχος, Γιαννίκος, Μουράτος 15,
Σίνης 2, Τσιώκος 8.
ΑΕΛ-Παγκράτι 99-76
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Ξενικάκης-Τζίμα (Αγορογιάννης)
Δεκάλεπτα: 22-20, 47-39, 83-54, 99-76
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος):Σαριμπαλίδης 15(5), Πολίτης 15 (3),
Καρατάσιος, Σταμπουλής, 6(2), Παπαχρήστος 7 (1), Δεληγεώργης 12 (1), Κουτίνας,
Φιλιππόπουλος 6, Τσιλούλης 12(2), Μαλτέσιος 18, Τσούτσος 5(1), Θορστέινσον 3
Παγκράτι (Λατρόβαλης): Παύλος 10 (2), Καράβολας 15 (1),
Ψαρόπουλος 12 (2), Χόρτσας 2, Λεκάκης 2,
Εζόμο 7, Ράντετιτς 16 (2), Σκούφης 3(1), Ραλλάτος 7 (1), Λυμπερέας 2
Ηρακλής-Ηράκλειο 88-60
Διαιτητές: Παφίλης-Παπαγερίδης-Κατωτικίδης (Σιμητόπουλος)
Δεκάλεπτα: 25-18, 47-39, 63-54, 88-60
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 10 (2), Γιαννακίδης
7 (2), Τότσιος 4, Ονάσογλου, Μαστροδημήτρης, Χρυσόπουλος 24 (5), Γκαγκαλούδης 5
(1), Δέσπος 2, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 18, Χείλαρης 10 , Καλαϊτζίδης 8 (2).
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γεωργόπουλος, Παπαδάκης 7,
Μαραγκάκης 6, Πετράκης 2, Κουπίδης 9 (2), Λόλας 16 (1), Λιανός 8 (2), Λάτοβιτς
6 (2), Πάλλης 6.
Καβάλα-Αρκαδικός
76-71
Διαιτητές: Δεσλής-Λόρτος-Γερακίνης (Μπακάλης)
Δεκάλεπτα: 18-15, 32-29, 52-48, 76-71
Καβάλα (Μωσαΐδης): Ερεβμπενάζιε, Κελαϊδής 7 (1),
Μάζουρτσακ 14 (1), Μανούσος 4, Μανάκας 4, Κυριακού 3 (1), Κουμλέλης 13 (1),
Γκέλιος 10 (2), Μούκας 9 (3), Αναστασάκης, Σκλήβας 12.
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 11 (1), Πίνης,
Τσακαλέρης 2, Κουρέπης, Κοψαύτης 21 (4), Προδρόμου 13, Ρεντίκας 11 (1), Ναούμης
5 (1), Τζουγκαράκης 8.
Φάρος
Κερατσινίου-Εθνικός 90-68
Διαιτητές: Σκούτας-Παπαθανασίου-Διμπινούδης (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 29-17, 47-32, 66-52, 90-68.
Φάρος Κερατσινίου (Φράττας): Σκορδίλης 7, Τζόρτζεβιτς 6,
Κουντουράς, Καράμπουλας 13 (1), Μπατής 5 (1), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 18
(2), Κακαρούδης 18 (1), Βασιλόπουλος 12 (2), Δημάκος 6(2), Κατούφας,
Παπαδόπουλος 5.
Εθνικός(Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 19 (4), Αντωνάκης,
Κόκκαλης 10 (1), Λάανε 4 (1), Παπαφλωράτος 7, Μαχαίρας 18, Χάλαρης 7 (1),
Δρόσος 3 (1).
Αμύντας-Δούκας
75-74
Διαιτητές: Σώμος-Ζακεστίδης-Γιακείμη (Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 15-22, 35-45, 54-52, 75-74
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 14, Αγγελόπουλος 11 (1), Τοπάλι
4, Διαμαντόπουλος 17 (3), Κουκουνιάς 13 (1), Βαρδιάνος 11 (3), Μανσαράι,
Μπάρμπας 5 (1), Βογιατζής.
Δούκας (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 7, Καυκής 7 (1),
Μιλεντίγεβιτς 5 (1), Κουκάς 10 (2), Ράπτης 2, Κυρίτσης 14 (2), Κανονίδης 8,
Κομποδιέτας 3 (1), Μολφέτας 7 (1), Ρούμπιο 11.
Χολαργός-ΓΣ
Λαρισαίων 72-70
Διαιτητές: Μαλαμάς-Δαρλαμήτσος-Καρακάσης (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 25-14, 42-31, 51-48, 72-70.
Χολαργός (Ιωάννου): Αγγελόπουλος 3, Μιλόσεβιτς 22,
Μποχωρίδης 3 (1), Τζακόπουλος 6 (2), Καλλινικίδης 3, Μοτσενίγος 9 (1), Κουτρούλιας
7, Γκιζόγιαννης 9, Γκίλκριστ 10.
ΓΣ Λαρισαίων (Πέρκος): Τόζιος 5 (1), Συνετός 2, Νίκολιτς
9 (1), Τσουράκης 4, Κούτρας 2, Μπέμπης 19 (5), Σπυρόπουλος 8, Γκιουλέκας 21
(2).
Βαθμολογία
1. Πανιώνιος 18 (9-0)
2. Ηρακλής 17 (8-1)
3. Δούκας 16 (7-2)
4. Φάρος 15 (6-3)
5. Εθνικός 14 (5-4)
6. ΑΕΛ 14 (5-4)
7. Αίολος Αστακού 14 (5-4)
8. Ψυχικό 13 (4-5)
9. Αρκαδικός 13 (4-5)
10. Χολαργός 13 (4-5)
11. Αμύντας 13 (4-5)
12. Μαχητές 13 (4-5)
13. Ηράκλειο 12 (3-6)
14. Καβάλα 12 (3-6)
15. Παγκράτι 10 (1-8)
16. ΓΣ Λαρισαίων 10 (1-8)
Επόμενη αγωνιστική
(10η, 10/12)
Ψυχικό-Αίολος Αστακού
Παγκράτι-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Ηράκλειο-ΑΕΛ
Ηρακλής-Καβάλα
Πανιώνιος-Φάρος Κερατσινίου
Εθνικός-Αμύντας
Δούκας-Χολαργός
ΓΣ Λαρισαίων-Αρκαδικός
0 Σχόλια