subito

11 Δεκ 2016

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες της Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Α1, την Α2, την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Α1 Ανδρών

ΣΕΦ 18.00 Ολυμπιακός-Ρέθυμνο Βαρδάλος-Παπαθανασίου-Ζαχαρής (Ορφανός)
ΟΑΚΑ 21.30 Παναθηναϊκός-ΑΕΚ Πηλοϊδης-Αναστόπουλος Π.-Μπήτης (Καρούσης/Δούκας)

Α2 Ανδρών

Δύο Αοράκια17.00 Ηράκλειο-ΑΕΛ Συμεωνίδης-Λόρτος-Σιμητόπουλος (Μαχαιριανάκης)

Β’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-ΚΑΠ Ζακεστίδης-Τσολάκος (Ελευθεριάδης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανερυθραϊκός Μαγκουνής-Ορφανός Ιορδ. (Σταματόπουλος)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Απόλλων Σμύρνης Πόντας-Πολυχρόνης (Ζερδεβάς)
Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Εργοτέλης Λιότσος-Φάκαρος (Παπαδόπουλος Κ.)
ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Διμπινούδης-Στρέμπας (Σταύρου)
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Πανελευσινιακός Καλογερόπουλος Φ.-Μηλαπίδης (Ζώης)
Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Περιστέρι Παπαφωτίου-Σπυρόπουλος Σπ. (Δημητριάδης)
ΔΑΚ Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Νίκαιας-Μαρούσι Αποστολίδης-Αναστασίου (Κορασίδης)

2ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ανατόλια Παφίλης-Κατωτικίδης (Σαμάλης)
Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-ΧΑΝΘ Φακίτσας-Ξέρας (Βόντζας)
Αγιάς Λάρ.17.00 Ερμής Αγιάς-Χαρίλαος Τρικούπης Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου (Σταμάτης)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Πολύγυρος Τζίμα-Σιταρίδης (Κουσαϊτης)
ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά Καλογερόπουλος-Γερακίνης (Μελανίδης)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Αίας Ευόσμου Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης (Τζιοπάνος)
Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Γέφυρα Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης (Σαλικίδης)
ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ευρώπης Πευκοχωρίου Δημόπουλος-Καρπάνος (Μάρκου)

Γ’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος (10η αγωνιστική)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κόρινθος Ρίζος-Τσιμπούρης (Μπουρνάς)
Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Δάφνη Δαφνίου Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος (Τρίγκα)
Ακράτας 17.00 Ακράτα-Καλαμάτα Μαραμής-Πλιάκας (Κοκορδάτος)
Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Άρης Πετρούπολης Χρηστίδης Π.-Κονταράτος (Δραμεσιώτης)
Πεύκης 17.00 Πεύκη-Κεραυνός Αιγίου Κουτσοδήμος-Μαυρατζάς (Πετρίδης)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πορφύρας Τσάτσης-Λύρας (Κουλούρης)
Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος-Αχαγια΄82 Χρηστίδης Ηλ.-Λαζαρίδης (Σοφιανοπούλου)

2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Πόλις Καλλιθέας Λουκαράκης-Ροδίτης (Κάλφα)
Θήρας 15.30 Σαντορίνη-Άρης Νίκαιας Ντάνος-Χουγιάζος
Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπιδέων-Έσπερος Λαμίας Μπανασάκης-Καρανικόλα (Ζερβούδης)
Κω 17.00 Ιπποκράτης Κω-Προμηθέας Χαλανδρίου Μακρόπουλος-Γεράνιος
2ο Λύκειο Αμαρουσίου 17.00 Νϊκη Αμαρουσίου-Κάδμος Χριστινάκης-Σωτηρχέλης (Ευστρατίου)

3ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Διόσκουροι Κοζ. Ρούκας-Μπακάλης (Μήτσιου)
ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης Φλ.-Εύαθλος Πολ. Δαμίγος-Γαζέτας (Κηπουρίδης)
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Βίκος Ζαγοροχώρια Πετανίδου-Πράτος (Γκουντέλιας)
ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Αιγινιακός Φουτζήλας-Βασιλόπουλος (Καλότσης)
ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Ευκαρπία Χατζημπαλίδης-Γιαννούλης Αναστ. (Πλεξίδας)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Νικόπολη Γρεβενών Παπαδόπουλος Χ.-Αγραφιώτης Ιωαν. (Αγορογιάννης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 18.30 Ιωάννινα-Πρωτέας Γρ. Κοϊμτζόγλου-Τζιοπάνος Γ. (Τζιμογιάννης)

4ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Ίκαροι Σ. Χατζηχαρίσης-Δολγύρας (Αστρεινίδης)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αστέρας Καβ.-Παναθλητικός Μελανίδης-Ντόγκας (Λιρίδης)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Νεάπολη Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Γκουρτζελίδης)
Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιων.-ΜΓΣ Κομοτηνής Καρακώστας-Γκέκας (Φωτιάδης)
Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Μαντουλίδης Ντούρας-Ζαχαριάδης (Γιαβρής)
Ν.Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-Χαλκηδόνα Παπαθωμά-Λελούδας (Θωμόπουλος)
ΔΑΚ Περαίας 18.00 Ακτή Ζέφυρος 02-Αγ. Βαρβάρα Πεντ. Παζόλης-Κοντογιάννης (Σακελλαρίου)

Α1 Γυναικών

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανιώνιος Παυλόπουλος-Φραγκούλη (Φαλούκας)
ΔΑΚ Λευκάδας 15.00 Νίκη Λευκάδας-Τερψιθέα Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης (Κανελλόπουλος)
Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Αθηναϊκός Παπαγερίδης-Δημάδης (Πολυχρονίδης)

Η βαθμολογία

1) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ              16           699-405                294
2) ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ        14           540-485                55
3) ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  12           504-437                67
4) ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ      12           558-532                26
5) ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ         12           542-566                -24
6) ΠΑΟΚ               12           482-544                -62
7) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   10           461-463                -2
8) ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         10           416-433                -17
9) ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ          10           418-480                -62
10) ΑΡΗΣ              10           425-517                -92
11) ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ     9              504-591                6
12) ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ               8              392-488                -96

*Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Πρωτέας Βούλας, Παναθλητικός, ΠΑΟΚ και Κρόνος Αγίου Δημητρίου έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Α2 Γυναικών

1ος Όμιλος

Κοντόπευκου 19.15 Αγ. Παρασκευή-Κυρίαρχοι Γαρινή-Λαζόγκα (Λημνιάτης)
Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι-Άρης Πετρούπολης Καμήτσος-Καββαδάς (Πετράκης Ν.)
Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Ίκαρος Κ. Κόλιας-Χριστοδουλάκης (Παππάς)
Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Φάρος Κερατσινίου Καλογριάς-Τεφτίκης (Αλέτρας)
Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Τρίπολη Κατσαπαράκης-Μαραγκάκης (Παπαγιαννόπουλος)

Η βαθμολογία

1) ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   14           415-299                116
2) ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ        13           486-412                74
3) ΣΠΟΡΤΙΓΚ       12           403-355                48
4) ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ                11           469-394                75
5) ΜΕΛΙΣΣΙΑ       11           382-359                23
6) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ            11           378-359                19
7) ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          10           342-338                4
8) ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                9              385-305                80
9) ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  8              340-454                -114
10) ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ   8              304         473--169
11) ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ           7              305-461                -156

*Η Αγία Παρασκευή έχει ένα παιχνίδι περισσότερο,  ενώ ΓΣ Ηλιούπολης και Αρης Πετρούπολης έχουν ένα λιγότερο.

2ος Όμιλος

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Πιερικός Αρχέλαος Λαδάς-Θεοδωρίδης (Τοζακίδης)
Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-Γιάννινα Γρεκός-Πλατέλα (Βαρνάς)
ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός-Απόλλων Καλ. Σαρακενίδης-Χρυσάφης (Μόρφη Γ.)
Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας-Ασπίς 2001 Ξάνθης Τσούλης-Καρκαλέτσης (Λιρίδης)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Ηρακλής Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γρ. (Ανδρίτσος)

Η βαθμολογία

1) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ               16           511-355                156
2) ΗΡΑΚΛΗΣ       15           583         382-201
3) ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ        15           439-331                108
4) ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ    14           459-411                48
5) ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ   13           409-371                38
6) ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ         11           369-403                -34
7) ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 11           413-452                -39
8) ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   11           405-448                -43
9) ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ       11           367-449                -82
10) ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ       10           334-423                -89
11) ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ           9              384-428                -44
12) ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 7              250-470                -220

*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό


Δεν υπάρχουν σχόλια :