Νίκη στον πόντο για το εφηβικό του ΔΑΣΩ

Δεν βρήκε αρνητικό αντίκρισμα η κακή εμφάνιση των εφήβων του ΔΑΣΩ καθώς επικράτησαν έστω και με 53-52 του ΠΣ Ευκαρπίας. Ο «Δημοτικός» έμοιαζε να έχει εύκολο απόγευμα από το πρώτο ημίχρονο, αλλά ένα 3-18 στην τρίτη περίοδο έδωσε σημαντικό προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και τους κράτησε στο παιχνίδι μέχρι τέλους.
Οι γηπεδούχοι ευστόχησαν σε βολή 15' πριν το τέλος και στην συνέχεια είδαν τον Καρακωστα να αστοχεί σε ένα ανοικτό λει απ 7' πριν το τέλος και ουσιαστικά να δίνει το ροζ φύλλο αγώνα στους Ωραιοκαστριτες. Πλέον οι έφηβοι του ΔΑΣΩ στρέφουν την προσοχή τους στο ντέρμπι με τον Κεραυνό.

Δεκάλεπτα: 7-9,28-22,31-40,53-52
Διαιτητές: Λαΐδης,Μιμήκος
ΔΑΣΩ(Καραγιαννίδης): Ελευθεριάδης 6, Τσελνίκου, Δαδάλας 2, Βούλγαρης 11, Γιαννούσης 5, Γεωργιάδης 2, Καλπίας 14(3), Καρράς 7, Πίκουλας 6(1).
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Κατσούλης): Δέλλιος 21(2), Τζιώρτζης 7(1), Πανίδης, Καρακώστας 11(2), Γιαννακίδης 6, Ζιώγας 7, Βούζιος.