Δύσκολο «πέρασμα» από τον Μαντουλίδη για τον Αστέρα Πλαγιαρίου

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Αστέρας Πλαγιαρίου επικράτησε του συνονόματού του, Αστέρα Ιπποδρομίου εκτός έδρας με 42-47. Οι νικήτριες ήταν καλύτερες στο πρώτο ημίχρονο, όμως στα τέλη της τρίτης περιόδου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους.
Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός μέχρι τα τελευταία λεπτά, όταν οι έμπειρες παίκτριες των φιλοξενουμένων πήραν μια μικρή διαφορά που τους έδωσε τη νίκη. Η ομάδα του Πλαγιαρίου παρατάχθηκε με προπονητή  τον Γιώργο Μοσχούλα μετά την παραίτηση της Μαρίας Βαχαροπούλου.
Δεκάλεπτα: 14-17, 22-26, 33-33, 42-47
Διαιτητές: Κουτσουμάρης-Ψαρράς
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κυρκούσης): Λέξα 2, Σαββοπούλου 2, Γιεκτίδη, Κουλαρτσά, Θωμάρεϊς 8, Γαβρίλη 15(1), Φόρογλου 2, Τσαγκαρίδου, Κακαγιά 3, Ζουμπούλη 8, Ζαμπουρίδου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ (Μοσχούλας): Γεωργιάδου 2, Ευθυμίου, Τσαλοπούλου 18(2), Ανταβαλή 11, Μισόπαπα, Τερεζή, Αμπατζίδου, Κάνουλα 14, Μπεκιαρίδου, Τσακιτζή, Κιλινγκαρίδου 2, Χριστάκογλου.