Μεγάλο «διπλό» στους Αμπελόκηπους για τον Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Σημαντική επιτυχία για τον Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη που επικράτησε στους Αμπελόκηπους του ΓΣ Μενεμένης με 50-56. Οι νικήτριες ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, φθάνοντας και μέχρι τους 11 πόντους στα τέλη της τρίτης περιόδου.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στον πόντο στο 33ο λεπτό, αλλά ο Αστέρας ξέφυγε πάλι και πήρε τη μεγάλη νίκη.
Δεκάλεπτα: 11-11, 21-28, 32-43, 50-56
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Αγραφιώτης Β.
ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Σάββας): Οικόνομου 19, Παυλίδου 12, Ούτσιου 2, Ντουγιουτζή 4, Κασάπη, Κανταρά, Δεληγιάννη, Μελίνη 2, Σιδηροπούλου, Παναγιωτίδου 11.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κυρκούσης-Παλαμουτίδου): Σαββοπούλου 4, Γιεκτίδη 2, Κουλαρτσά, Θωμάρεϊς 10, Γαβρίλη 18(1), Φόρογλου 12(1), Τσαγκαρίδου 4, Κακαγιά, Ζουμπούλη 6, Ζαμπουρίδου 3.