Μεγάλη ανατροπή και ροζ φύλλο για τον Μαραθώνα

Με μια τεράστια ανατροπή το αντρικό του Μαραθώνα επικράτησε του Θερμαϊκού με 56-52 και έπιασε την τέταρτη θέση της βαθμολογίας του τρίτου ομίλου.
Η γηπεδούχος ομάδα με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκε στο -15 (26-41),όμως με ένα τρομακτικό τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 20-2 κατάφερε να περάσει μπροστά με 46-43 και ελέγχοντας το παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο να φτάσει στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 17-20, 26-41, 46-43, 56-52
Διαιτητές: Αθανασιάδης-Ψαρράς
ΜΑΡΑΘΩΝ (Καρβουνάρης Σ.): Καρβουνάρης Μ. 18(2), Μάρκου 1, Καλπίδης, Πάκας 1, Ντέμπος 2, Μαργαρίτης 3, Αρνίδης 12(2), Γάτος 1, Παναγιωτόπουλος 16, Τσίμπρης 2, Καραγιάννης.
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ (Κουνατίδης): Τσαπαδίκος, Σακαλάκης 8(1), Βαλαγιάννης 7(1), Παπαρισούλης 8, Δαλαμπούρας 6, Φωτιάδης, Αβδαρμάνης, Κούρος 6, Μπατσίλας, Τηλικίδης, Χρυσανθάκης 17(3).