Ανετο «πέρασμα» από τα Γιάννινα για τον Ολυμπιακό Βόλου

Χωρίς την Κυριατζίδου και με τις Ζέρβα, Ζήτη Αγαγιώτη να αγωνίζονται επτά λεπτά η κάθε μία (όλα στο τρίτο δεκάλεπτο), ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με άνεση στα Γιάννινα του ΠΑΣ (33-56).
Ο Μιχάλης Καπουρνιώτης χρησιμοποίησε για πολύ ώρα τις «μικρές» Ντελή, Αγκάνη και Νούλα. Στην τελευταία περίοδο οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν τις μικρότερες παίκτριες και το επιμέρους σκορ ήταν 4-4. Στο 33ο λεπτό τραυματίστηκε η Ξανθοπούλου των γηπεδούχων στο γόνατο στην οποία οι Θεσσαλοί εύχονται περαστικά. Κορυφαίες των νικητριών ήταν οι Σουλτάνη, Παγκαλίδου και Δημητριάδου.
Δεκάλεπτα: 11-20, 24-37, 29-52, 33-56
Διαιτητές: Πετανίδου-Τσούλης
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 10(2), Γιωτίτσα Ε. 2, Βαλέκα, Καννη, Μεντεσίδου 8, Κατσίδου, Ξανθοπούλου 4, Στεργιούλα, Σταματέλου 6, Παπαδιαμάντη 3(1), Μπουκουβάλα.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Νούλα 4, Παγκαλίδου 6(1), Ταντουρόφσκα 8(2), Αγαγιώτη, Ζέρβα 2, Σουλτάνη 17(1), Τότση 2, Ντελή 2, Δημητριάδου 9, Ζήτη, Αγκάνη, Κοτσιάφτη 6.