«Γκρέμισε» την Επανομή από την κορυφή ο ΑΟ Μαλακοπής-Η βαθμολογία του β΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη ήταν το εξ αναβολής παιχνίδι για τον δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών στην Πυλαία, με τον ΑΟ Μαλακοπής να επικρατεί με 62-61 του Αριστοτέλη Επανομής.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν σημαντική διαφορά στην δεύτερη περίοδο αλλά δεν μπόρεσαν να την κρατήσουν. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με ελεύθερη βολή του Κωνσταντινίδη του Αριστοτέλη, ο οποίος έχασε την δεύτερη και την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση καθώς απέμειναν τρία δεύτερα για την λήξη. Οι γηπεδούχοι πήραν το ριμπάουντ και πανηγύρισαν τη μεγάλη επιτυχία.
Δεκάλεπτα: 20-20, 26-38, 45-49, 62-61
Διαιτητές: Πράττος-Δέλλας
ΑΟΜ ΠΥΛΑΙΑΣ (Αποστόλου-Τζώρας): Παλατσίδης 5, Λουμπούνης 2, Φορίδης 16, Τιτόπουλος 4, Μαυρίδης, Βέρρας 2, Τσαπάρας, Μπουτόπουλος 11, Δελόγλου 13(3), Δεληγιάννης 2, Πετρόβαλης 7(1).
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝ. (Γιοβάννης-Τουβεντζίδης): Κωνσταντινίδης 12, Νικητιανός, Φλετούρης, Γιαννάκης 8(2), Σουλάκης 14(3), Βογιατζής 11, Σαράφης 3(1), Κουλιούσης, Καβαρδίνας 4, Χαραλαμπίδης 9.