Μόνη στην κορυφή η ΜΕΝΤ

Η ΜΕΝΤ επικράτησε του ΓΣ Μενεμένης στο ντέρμπι κορυφής με 67-61 και εκμεταλλευόμενη την ήττα του Ναύαρχου Βότση στον Ζέφυρο, παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.
Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη καθώς οι φιλοξενούμενοι με σερί 2-17 στην δεύτερη περίοδο πέρασαν μπροστά στο ημίχρονο με 18-29. Η «Ενωση» εξισορρόπησε με δικό της σερί στο τρίτο δεκάλεπτο και πέρασε μπροστά με δέκα στα μέσα της τελευταίας περιόδου. Ο ΓΣ μείωσε στους τρεις και η Χρυσοστομίδου με τρίποντο διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Δεκάλεπτα: 16-12, 18-29, 39-39, 67-61
Διαιτητές: Γαζέτας-Πράττος
ΜΕΝΤ (Διαβολεμένου): Καμπίτση 13(3), Πεταχτή 2, Χρυσοστομίδου 8(2), Ριτζαλέου 14(1), Πασιούδη,  Τόσκα 22(1), Μπαμπικέρ 2, Σωτηριάδου, Καβακίδου 2, Μπαξεβάνου, Κοματσιούλη, Δριστέλα 4.
ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Σάββας): Οικόνομου 11(1), Καλαϊτζή , Παυλίδου 9(1), Κανταρά 5, Ούτσιου 10, Αναστασιάδου, Κασάπη 7(1), Δεληγιάννη 2, Μελίνη, Σιδηροπούλου 11(3), Τσίπα, Παναγιωτίδου 6, Ντουγιουτζή.