27 Νοε 2016

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες της Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Β’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος

Ζωγράφου 17.00 Ζωγράφου-Πανελευσιανιακός Μπίκας-Αποστολίδης Β. (Κορασίδης)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ. (Τεφτίκης)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-ΚΑΠ Διμπινούδης-Ορφανός Ι. (Δούκας)
Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-Πανερυθραϊκός Τσαχάκης-Γρίβα (Ζερδεβάς)
Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Ιωνικός Νίκαιας Ζακεστίδης-Μηλαπίδης (Ζώης)
ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγου-Περιστέρι Θεονάς-Μαγγουνής (Παλάτος)
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Μαρούσι Πόντας-Μαραμής (Σταματόπουλος)
ΚΓ «Γ. Παπασιδέρης» 16.30 Κορωπί-Εργοτέλης Ρίζος-Τσακαλογιάννης (Κουλούρης)

2ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αίας Ευόσμου Παπαγερίδης-Μπακάλης (Σαμάλης)
ΚΓ «Δ. Διαμαντίδης» 17.00 Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά Ταρενίδης Στ.-Παπαδόπουλος Θεοφ. (Κηπουρίδης)
Αγιάς Λάρισας 17.00 Ερμής Αγιάς-Ανατόλια Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Μπεκιάρης)
ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-ΧΑΝΘ Γιακείμη-Καρπάνος (Κωστής)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Αγρίνιο Τζιοπάνος Ν.-Ταρενίδης Κ. (Σταμάτης)
ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β.-Γέφυρα Γερακίνης-Καρακώστας (Μελανίδης)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ευρώπη Πευκοχωρίου Λόρτος-Τζίμα (Δροσόπουλος)
ΚΓ «Χρ. Χριστοδούλου» 17.00 Ασπίς Ξ.-Πολύγυρος Θεοδώρου-Σηταρίδης (Σαλικίδης)

Γ’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Πεύκης 17.00 Πεύκη-Κόρινθος Σταθόπουλος-Μακρόπουλος (Λημνιάτης)
Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δαφνίου Σπυρόπουλος-Κόλλιας (Δραμεσιώτης)
Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Καλαμάτα Μπανασάκης-Χατζημάρκος (Πετρίδης Ν.)
Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Γλαύκος Φασόλης-Φραγγούλη (Πετρόπουλος)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Άρης Πετρούπολης Στρέμπας-Καλογριάς (Αλετράς)
Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος-Κεραυνός Αιγίου Ραχιώτης-Αναστασίου (Θεοδοσόπουλος)
Αχαΐας 17.00 Αχαγιά ’82-Πορφύρας Νάστος-Τσιμπούρης (Ρόζης)

2ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Προμηθέας Χαλ. Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος (Κάλφα)
Θήρας 12.00 Σαντορίνη-Έσπερος Λαμίας Σκαλτσής-Χριστοδουλάκης
Δ. Περιστεράκης 14.30 Πανναξιακός-Πόλις Καλλιθέας Καμήτσος-Ελ Ανύ
Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Άρης Νίκαιας Ντάνος-Λεκατσάς (Ευαγγελινός)
Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπ.-Κάδμος Λογοθέτης-Ροδίτης (Φαλούκας)
Κω 17.00  Ιπποκράτης Κω-Πεντέλη Καλαϊτζάκης-Αργυρούδης

3ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Νικόπολη Πρεβ. Παριανόπουλος-Τσουμαχίδης (Παπαδόπουλος Ν.)
ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης Φλ.-Ευκαρπία Δημάδης-Σαρακενίδης (Πλεξίδας)
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Διόσκουροι Κοζ.  Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Γρ. (Μόρφη Γ.)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 Βίκος Ζαγοροχ.-Εύαθλος Πολυκ. Παζόλης-Λελούδας (Τζιμογιάννης)
ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Ιωάννινα Κέτουλας-Δολγύρας (Κοντόζης)
ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Πρωτέας Γρ. Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Βόντζας)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Αιγινιακός Φουτζήλας-Σελεβός (Κουσαϊτης)

4ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Χαλκηδόνα Γαζέτας-Αγραφιώτης Ιωαν. (Γκούμας)
ΔΑΚ Ποταμουδίων 18.00 Αστέρας Καβ.-Μαντουλίδης Εκίζογλου-Λαδάς (Λιρίδης)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Ίκαροι Σερρών Κατρακάρης –Ζαχαριάδης (Κουρτζελίδης)
Νεάπολης Θεσ. 18.00 Νεάπολης-Παναθλητικός Τσοκόλης-Τζιοπάνος Γ. (Σακελλαρίου)
Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιωνίας-Ακτή Ζέφυρος ’02 Δαμίγος-Λουλουδιάδης (Παραλικίδης)
Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Αγ. Βαρβάρα Πεντ. Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης (Γιαβρής)
Ν. Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-ΜΓΣ Κομοτηνή Γραικός-Μαλτέσιος (Θωμόπουλος)

Α1 γυναικών

ΔΑΚ Γλυφάδας 21.00 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός Μαγκλογιάννης-Καλδίρης (Βιδάλης)
Εργάνης 13.00 Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας Καλογερόπουλος Φ.-Τσολάκος (Παππάς)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΠΑΟΚ Λουκαράκης-Κώτσου (Γολεγού)
ΔΑΚ Λευκάδας 15.00 Νίκη Λευκάδας-Πανιώνιος Καρακάσης-Κουτσοδήμος (Κανελλόπουλος)
Αγ. Δημητρίου (Π) 13.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Παναθλητικός Μακρής-Μαρίγλη (Δημητριάδης)
Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Τερψιθέα Ντούρας-Ρούκας (Αστρεινίδης)

Η βαθμολογία

1) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ              10           462-261                201
2) ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ        9              348-300                48
3) ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ         9              335-332                3
4) ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  8              337-293                44
5) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   8              346-329                17
6) ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         7              302-299                3
7) ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ      7              330-330                0
8) ΠΑΟΚ               7              312-338                -26
9) ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ          7              299-359                -60
10) ΑΡΗΣ              7              309-400                -91
11) ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ               6              283-341                -58
12) ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ     5              303-384                6

Α2  γυναικών

1ος Όμιλος

Κοντόπευκου 19.15 Αγ. Παρασκευής-Φάρος Κερ. Τσάτσης-Σιδέρης (Μπουρνάς)
Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Κυρίαρχοι Π. Κοκ. Κοτσώνης-Δαβιδέλης (Παπαγιαννόπουλος)
Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι Ρεθύμνου-Ελευθερία Μοσχ. Ασημακάκη-Λεκατσάς (Πετράκης)
Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Τρίπολης Χουγιάζος-Χαϊνά (Πετράκης Μιχ.)
Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολις-Άρης Πετρούπολης Πλιάκας-Αθανασόπουλος (Μίχα)

Η βαθμολογία

1) ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   12           360-265                95
2) ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ        10           384-298                86
3) ΣΠΟΡΤΙΓΚ       10           338-312                26
4) ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ                8              341-270                71
5) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ            8              278-248                30
6) ΜΕΛΙΣΣΙΑ       8              272-266                6
7) ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          8              274-288                -14
8) ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                7              322-263                59
9) ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  7              292-396                -104
10) ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ   7              261-408                -147
11) ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ           5              231-339                -108

*Ο Φάρος Κερατσινίου, τα Μελίσσια, ο ΣΔΥ Τρίπολης, ο Αρης Πετρούπολης, η Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαναν το ρεπό τους.

2ος Όμιλος

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Ασπίς 2001 Ξάνθη Χατζηκώστας-Ιορδανίδης (Καυχίτσας)
ΔΑΚ Σερρών 14.00 Σέρρες-Απόλλων Καλ. Γιαννούλης Στ.-Λάλλα (Γιαβρής)
Ν. Ρυσίου 12.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος (Λαδόπουλος)
Νεάπολης Λαρ. 14.00 Ολύμπια Λαρ.-Πυλαία Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Αγορογιάννης)
ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Β.-Ηρακλής Μελανίδης-Ντόγκας (Μόρφης Στ.)
Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας-Γιάννινα Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης (Λιρίδης)

Η βαθμολογία

1) ΗΡΑΚΛΗΣ       12           441-265                176
2) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ               12           389-259                130
3) ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ        11           330-261                69
4) ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ   10           287-245                42
5) ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ    10           333-304                29
6) ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ         9              273-294                -21
7) ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   8              303-343                -40
8) ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ         8              248-297                -49
9) ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ       8              257-310                -53
10) ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ           7              280-315                -35
11) ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ              7              291-358                -67
12) ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 5              175-356                -181


*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

Δεν υπάρχουν σχόλια :