Πρώτη νίκη των παίδων της Ελπίδας Αμπελοκήπων-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τους Αετούς Πολίχνης

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα παίδων της Ελπίδας Αμπελοκήπων απέναντι στους Αετούς Πολίχνης με 38-51, στο κλειστό της Πολίχνης.
Παρά το αρχικό της προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (8-15), η νικήτρια ομάδα βρέθηκε να χάνει με 20-19 στο τέλος του ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο, ιδιαίτερα το τέταρτο δεκάλεπτο, υπήρξε καθοριστικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού, με την ομάδα του Μάκη Γεροντίδη να αναλαμβάνει τα ηνία του αγώνα και να φτάνει στην επικράτηση.
Δεκάλεπτα: 8-15, 20-19, 30-35, 38-51
Διαιτητές: Κούσης-Παραστατίδου
ΑΕΤΟΙ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Καραγιαννίδης): Μάνδαλης 6, Κετικίδης, Κωνσταντούδης 11 (1), Ταμπούρης 6, Ελευθεριάδης, Σπάρταλης 7, Ντώνας, Παπαστεργίου 4, Τσορτανίδης 4, Σιμόγλου.
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Γεροντίδης): Τσουλφαϊδης, Χαρατσίδης 2, Κουτσομήτρος 14 (1) Κέλογλου 6, Ευγενιάδης 9, Στόικος 4, Κουτούλας , Μιχαλόπουλος 10, Στάμος 6.