Ηταν… Τιτάνες στο Νέο Ρύσιο

Μεγάλη επιτυχία για τους Τιτάνες Δράμας που επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο της τοπικής Αναγέννησης με 48-56.

Πολύ καλό ήταν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο για τις δυο ομάδες . Η Αναγέννηση στο πρώτο δεκάλεπτο είχε τον πρώτο λόγο και προηγήθηκε με 15-9. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Ρυσίου ξέφυγε με 11 πόντους  (στο 8.49), γράφοντας το 20-9. Εκεί η ομάδα των Τιτάνων Δράμας αντέδρασε και κάνοντας ένα σερί 11-0 ισοφάρισε το σκορ 5.27 πριν τη λήξη του ημιχρόνου και στο 1.57 πέρασαν μπροστά με δύο πόντους (22-24).
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ρυσίου πήρε προβάδισμα δύο πόντων 8.27 από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (39-37). Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως η ομάδα της Δράμας ήταν καλύτερη και προσπέρασε, χτίζοντας μια διαφορά που την κράτησε μέχρι το τέλος.
Η τριάδα των Γαϊτάνη, Γιαντσιώρη και Σαμολαδά (που επέστρεψε)  ήταν σούπερ για τις νικήτριες.
Δεκάλεπτα: 15-9,  26-24, 39-37, 48-56
Διαιτητές: Λαδάς-Γιαννούλης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 3(1), Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 12(2), Καζαντζή 3(1), Ταυροπούλου 2, Τζίκου 7, Μούρτου 8, Αγαθαγγελίδου, Ψαρρά 3, Παπαδάκη 8(1), Βασλαματζή 2, Αθανασιάδου.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 1, Παράσχου, Καριώτη Κ., Σαμολαδά 14, Αρσένογλου, Φούντα 2, Γαϊτάνη Ε. 19(1), Γιαντσιώρη 18, Κυριακίδου 2 .