Μεγάλη ανατροπή για την ΜΕΝΤ

Απίστευτο παιχνίδι στην ΜΕΝΤ με την ομώνυμη ομάδα να επικρατεί με 65-63 της Μακαμπή. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 6-27 στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στην συνέχεια η «Ενωση» ανέκαμψε και προηγήθηκε στο 25ο λεπτό για πρώτη φορά στο σκορ.
Στο 37ο λεπτό η Μακαμπή ξαναπέρασε με  59-60, ενώ στο τέλος το σκορ ήταν 64-60 7 δεύτερα πριν την λήξη.  Ο Παυλέας με μεγάλο τρίποντο πήγε το ματς στον πόντο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν  φάουλ και με μία βολή ο Αγγελος Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Δεκάλεπτα: 6-27, 31-35, 53-48, 65-63
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζιοπάνος Γ.-Τσαλκιτζής Αθ.
ΜΕΝΤ(Νομικός): Καλπαξίδης 5, Αμπατζάς, Παπαδόπουλος Π. 19, Μιχαηλίδης 2, Μπουραζάνης, Καραγκιαβουρίδης, Παπαδόπουλος Α. 20(3), Κάππος 5, Ακσεχέρογλου 3, Μπαγκντασαριάν 7, Στεφανίδης 4(1), Κουρέλας.
ΜΑΚΑΜΠΗ(Καραμιχάλης-Λεμονιάς): Παυλέας 19(2), Βορνίτης, Γιαννόπουλος 1, Γράψας 6, Κουφός, Τίκας, Παπουτσής, Θεολόγης 1, Μπακιρτζής 5(1), Αγρότης 6, Αρούχ 24(2).