Τρεις ομάδες διατήρησαν το αήττητό τους μετά την
ολοκλήρωση της τέταρτης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών, ο Πανιώνιος, ο Ηρακλής και
η ΑΕΛ. Αναλυτικά:
Δούκας-Ηρακλής
70-76
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δεσλής-Τζαφλέρης (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 16-13, 36-43, 49-58, 70-76
Δούκας (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 8 (2), Καυκής 7 (1),
Μιλεντίγεβιτς 2, Κουκάς 2, Κυρίτσης 25, Ράπτης, Κανονίδης 2, Κομποδιέτας,
Μολφέτας 2, Ρούμπιο 22 (11 ριμπ.)
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 8 (2), Γιαννακίδης 3
(1), Τότσιος 10, Ραΐσεβιτς 2, Χρυσόπουλος 7 (1), Γκαγκαλούδης 22 (3, 9 ασίστ),
Δέσπος 3, Ρουτκάουσκας 15, Χείλαρης, Καλαϊτζίδης 6 (2)
Αρκαδικός-Μαχητές
Δόξας Πεύκων 78-65
Διαιτητές:
Τσαρούχα-Μπίκας-Κάρδαρης (Κουκάκης)
Δεκάλεπτα: 17-18, 37-37, 61-47, 78-65
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 19 (2), Πίνης,
Τσακαλέρης 2 , Κουρέπης 17, Κοψαύτης 3 (1) , Προδρόμου 8, Σπυριδάκης, Ρεντίκας
10 (1), Γαρμπής 3, Ναούμης 7, Τζουγκαράκης 9 (11 ριμπ.)
Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 5 (1),
Νικολόπουλος 7 (1), Βελισαρίου 2, Γερομιχαλός 7, Καλαμπάκας 6, Ναούμης 6,
Στόλης 8, Τάταρης 9, Τζαουάρα 15 (1)
Αμύντας-Φάρος
Κερατσινίου 81-71
Διαιτητές:
Θεονάς-Σκούτας-Ζακεστίδης (Τεφτίκης)
Δεκάλεπτα: 28-14,
42-33, 67-50, 81-71
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 11 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 14 (3), Κουκουνιάς
17 (1), Βαρδιάνος 5 (1), Μανσαράι 2,
Δορκοφίκης 2, Μπάρμπας 10 (2), Βογιατζής
9, Καμπούρης
Φάρος (Τζήμας): Τζόρτζεβιτς 9, Βασιλόπουλος 18 (3),
Κουντουράς, Καράμπουλας 15 (2), Πετροδημόπουλος 5, Κακαρούδης 9 (1), Δημάκος 6, Κατούφας 6 (1),
Παπαδόπουλος 3 (1)
ΓΣ Λάρισας-ΑΕ
Λάρισας 61-74
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Συμεωνίδης-Τζιοπάνος (Μόρφη)
Δεκάλεπτα: 20-19, 32-38, 43-53, 61-74
ΓΣ Λάρισας (Μπουλιάκης): Τόζιος 5, Νίκολιτς 5, Κούτρας 16
(2), Γκιουλέκας 18 (3), Σπυρόπουλος 12, Μπέμπης 5 (1), Τσούμας Γ., Τσούμας Σ.,
Γουμενόπουλος, Χαιρετίδης, Τέλλιος, Τσουράκης.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Θορστέινσον 6 Δεληγεώργης 8 Μαλτέσιος
16, Σαριμπαλίδης 8 (2), Τσιλούλης 12(3), Σταμπουλής 7(1), Παπαχρήστος 2, Τσούτσος 7 (1), Πολίτης 6 (2),
Κουβελάς, Κουτίνας, Φιλιππόπουλος 2
Χολαργός- Αίολος
Αστακού 74-58
Διαιτητές: Διαμαντής-Παγώνης-Κυριακόπουλος (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 24-15, 44-27, 56-46, 74-58
Χολαργός (Ιωάννου): Αγγελόπουλος 6, Μιλόσεβιτς 9 (1),
Μποχωρίδης 6 (2), Καλλινικίδης 7 (1), Μοτσενίγος 19 (2), Κουτρούλιας 15 (1),
Γκιζόγιαννης 8, Τσιάκος 2, Τζακόπουλος 2
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 6 (1), Θεοδωράκος 4, Κουμπούρας
12, Παπαδιονυσίου 2, Γκατζιάς, Κακλαμάνος 19 (5), Κιτσούλης 2, Κασαμπαλής 2,
Χαρισμίδης 11, Λυμπάρης.
Εθνικός-Ηράκλειο
93-68
Διαιτητές: Μπούσιας-Δημόπουλος-Ζαχαρής (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 19-22,
47-33, 68-47, 93-68
Εθνικός (Βλάχος): Παπαπέτρου 2, Ντουζίδης 3 (1), Μάρτζος
17 (5), Αντωνάκης 14, Κόκκαλης 23 (2), Λάανε 7 (1), Παπαφλωράτος 3 (1),
Οικονομόπουλος 7 (1), Μαχαίρας 13, Χάλαρης 2, Πόπωνας, Δρόσος 2
Ηράκλειο (Ράλλης):
Παπαδάκης 18, Τσερκιτζόγλου 5, Μαραγκάκης 2, Πετράκης 10 (1) , Κουπίδης
8 (1), Πάνου 13, Λόλας, Λιανός 5, Λάτοβιτς 7 (1), Πάλλης
Πανιώνιος-Παγκράτι
103-66
Διαιτητές: Καλδίρης-Καραβίτης-Μηλαπίδης (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 32-12, 56-32, 85-46, 103-66
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 20, Νοέας 2,
Νικολακόπουλος, Πελεκάνος 13 (1), Κάπρης, Σακελλαρίου 21, Καρύδας 6, Μπάρλος 2,
Μπιλλής 8, Ματαλών 11, Μελισσαράτος 10, Δημητριάδης 10 (1)
Παγκράτι (Ορφανίδης): Σκούφης, Μπουρδάνος 22 (4), Παύλος
7 (1), Καράβολας 13, Χόρτσας, Κοντόγιωργας, Λυμπερόπουλος 10 (2), Λεκάκης 2,
Λυμπερέας, Εζόμο 2, Ραλλάτος 8, Μήτσιαλος 2
Ψυχικό-Καβάλα
74-49
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Χαλαμπαλάκης
(Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 12-9,
34-14, 57-28, 74-49
Διαιτητές:
Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Χαλαμπαλάκης
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 18 (1), Αχής 15 (3), Τσιότρας
2, Παπανικολάου 13 (1), Σακελλαρίου 10, Χρυσός,
Σίνης 4, Τσιώκος 9, Μουράτος 12 (1).
Καβάλα (Μωσαΐδης): Αναστασάκης 6, Μανούσος 5, Μάζουρτζακ
9, Μανάκας 3, Κελαΐδης 5 (1), Γκέλιος 11 (3), Μούκας 3 (1), Σκλήβας 7.
Βαθμολογία
1. Πανιώνιος 8
2. ΑΕΛ 8
3. Ηρακλής 8
4. Δούκας 7
5. Φάρος 7
6. Εθνικός 7
7. Αίολος Αστακού 6
8. Αμύντας 6
9. ΓΣ Λάρισας 5
10. Παγκράτι 5
11. Μαχητές Δόξας Πεύκων 5
12. Χολαργός 5
13. Ψυχικό 5
14. Ηράκλειο 5
15. Αρκαδικός 5
16. Καβάλα 4
Επόμενη αγωνιστική
(5η, 5/11)
Αίολος Αστακού-Αρκαδικός
Μαχητές Δόξας Πεύκων-ΓΣ Λάρισας
ΑΕ Λάρισας-Δούκας
Ηρακλής-Εθνικός
Ηράκλειο-Πανιώνιος
Παγκράτι-Ψυχικό
Καβάλα-Αμύντας
Φάρος Κερατσινίου-Χολαργός
0 Σχόλια