Νίκησε αν και υπέφερε η Δόξα Ασσήρου

Με το δεξί ξεκίνησε την χρονιά η Δόξα Ασσήρου καθώς νίκησε με 62-60 τους Ιππότες Χαρίλαου για την πρώτη φάση του κυπέλλου. Στο πρώτο μέρος η Ασσηρος ξεκίνησε καλά με καλή λειτουργία στην επίθεση και έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενη με τέσσερις πόντους.
Ίδιος ρυθμός μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να μένουν κοντά στο σκορ. Στην επανάληψη η Δόξα δεν μπήκε καλά καθώς είχε πολλά άστοχα σουτ και βρέθηκε πίσω στο σκορ μέχρι και με δέκα πόντους. Στο τέλος όμως καθώς δεν είχε πει την τελευταία λέξη αντέδρασε γρήγορα και πήρε κεφάλι στο σκορ το οποίο και κράτησε μέχρι την λήξη. Η διοίκηση ευχαριστεί τον κόσμο που βρέθηκε και χειροκρότησε την ομάδα.
Δεκάλεπτα: 15-11, 33-29, 39-42, 62-60
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Γαβρίδης
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ (Καϊκλής): Τυμης 20(2), Τσιριοπουλος 2, Πεφτιτσης 2, Κατσαβελης, Μουτσιαρας 19(1), Παλεντζας 9(1), Ζουναροπουλος Μ.,  Γουνιωτης 10, Κουκης.
ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ (Μπλερης): Καμαρας 6, Κουτσογιαννης 2, Χαραλαμπιδης 2, Καραγιαννιδης, Ζησακης 4, Ραΐδης 3(1), Λιακος 11, Νίκου 13, Κουκουρελης 11(2), Νακοπουλος 6.