Νίκη γοήτρου για την ΗΟΟΡ

Στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς η ΗΟΟΡ πήρε τη πολυπόθητη νίκη παρά τον υποβιβασμό και τερμάτισε δεύτερη στα πλέι-άουτ.

Το παιχνίδι κύλησε σε χαμηλό σκορ στην αρχή και με την ΗΟΟΡ να μην έχει βρει τα πατήματα της (13-8 στο τέλος της πρώτης περιόδου) , όμως στα τελευταία 3-4 λεπτά μετέτρεψε το 23-20 σε 23-30 κλείνοντας το ημίχρονο. Η τρίτη περίοδος ήταν ντέρμπι  και το σκορ έληξε με 40-42 με τρία τρίποντα  να κραταν την ομάδα των Συκεών κοντά στο σκορ. Η ΗΟΟΡ έκανε φοβερή τέταρτη περίοδο σκοράροντας 26 πόντους καθώς πήρε μια μικρή διάφορα με 8 ύστερα από τρία σερί τρίποντα του Λουμπουνη που πετυχε τους μισούς του πόντους στη τέταρτη περίοδο. Στο τέλος, ο ίδιος παίκτης με ψυχραιμία στις πολλές  βολές που εκτέλεσε (οι οκτώ τελευταίοι πόντοι ήταν από βολές)  κέρδισε το ματς.  Οι Λουμπουνης με 24 πόντους , Μαλλιωρης με 13 και Δουμανης με 12  οδήγησαν την ομάδα τους στη νίκη. Επίσης να ευχηθούμε περαστικά και ταχεία ανάρρωση  στο Βελίκη της ΗΟΟΡ που τραυματίστηκε στα μέσα του αγώνα.
Δεκάλεπτα: 13-8, 23-30, 40-42, 61-68
Διαιτητές: Πράττος-Καρκαλέτσης
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ(Μουρατίδης) : Κατσουπάκης 4, Μπαρτζώκας 6, Τερμεντζης 8, Κασούμης 1, Τράκας, Κεχαγιάς 20(1), Δόκος 3, Σταμάτης 5,Καλαιτζόγλου, Καραγεώργου 12(2).

HOOP (Μασλαρινός): Ψάλτης, Δουμάνης 12, Λουμπούνης 24(6), Μακρίδης, Τσακίρης 5, Μπράβος, Γούσιος 2, Σιώκατας 4, Βέλικης 3, Μαλλιώρης 13, Γκατζούνης 4(1).