Δεύτερη επιτυχία στα μπαράζ για τη Δόξα Ασσήρου

Το 2/2 έκανε η Δόξα Ασσήρου καθώς νίκησε και σήμερα με 50-61 τον Πορφυριακό. Οι πρωταθλητές του δεύτερου ομίλου της Γ2,αγωνίστηκαν χωρίς τον Μουτσιαρά αλλά όλοι οι υπόλοιποι έπαιξαν γι αυτόν.

Παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα ήταν νευρική, το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο. Στην επανάληψη έκαναν πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο και με επί μέρους σκορ 8-20 πήραν σημαντικό προβάδισμα νίκης που την πέτυχαν στο φινάλε. Η Δόξα Ασσηρου καλεί τον κόσμο να δώσει δυναμικό παρόν στο κλειστό της Νεάπολης στις 19:30 στο δύσκολο παιχνίδι με τον Αρίωνα Σταυρούπολης.
Δεκάλεπτα: 14-14, 28-32, 36-52, 50-61
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Παπαδοπούλου Κ.
Πορφυριακός (Μιχαλόπουλος): Δεδεογλου Ν. 6(1), Γκουλελης 2, Μοσχουρης 6, Δεδεογλου Λ. 3, Βεγηρης, Χατζηεμμανουηλ 8(1), Σταμουλος,  Χαρωνης 2, Καλογεροπουλος 4, Χρίστογλου 11.
Δόξα Ασσήρου (Καϊκλής): Τυμης 15(2), Ζουναροπουλος Α., Κανδης, Ιωσηφιδης 20(3), Τσιριοπουλος 5(1), Κατσαβελης 6, Ζουναροπουλος Μ., Μπασιας, Γουνιωτης 13, Μιχαλοπουλος 2.