Πήρε το ντέρμπι γοήτρου η Μηχανιώνα

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά και για τις δύο ομάδες παιχνίδι, ο Ποσειδώνας επικράτησε στη Μηχανιώνα με 86-76 του Αριστοτέλη Επανομής που αγωνίστηκε με επτά παίκτες.

Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ενώ η Επανομή κατάφερε να προηγηθεί με τρεις, λίγο πριν το τέλος της τρίτης περιόδου. Το τελευταίο δεκάλεπτο άνηκε εξ ολοκλήρου στους «ψαράδες» που πήραν τελικά άνετα τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 24-20, 44-37, 61-62, 86-76
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Τοκμακίδης-Τεμέλκου
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Χατζόπουλος): Μυτιληναίος 5(1), Μαρωνίδης, Μπάφας 3, Καρούλης 2, Αγλαμίσης Τ. 21(5), Περδίκας 23(1), Μουρίκης 12(3), Ασμάνης, Δεμίρογλου, Χαριζάνης 8, Αγλαμίσης Θ. 12(2).
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΩΜΗΣ (Γιοβάννης-Τουβεντζίδης): Τουβεντζίδης 27(1), Μουστάκας 2, Νικητιανός 12(2), Βογιατζής 6, Ντούνι, Χαραλαμπίδης 10, Καβαρδίνας 19.