Νέα επιτυχία το Νέστωρα

Άλλη μια νίκη χθες το βράδυ για το Νέστωρα, που επικράτησε στο Μίκρα Β' της μαχητικής ομάδας των Καμινικίων με 59-55.

Στο πρώτο δεκάλεπτο που το ματς ήταν αμφίρροπο, οι νικητές πήραν μια διαφορά έξι πόντων στο 5ο λεπτό, όμως κάποιες λάθος επιλογές στην επίθεση έφεραν την απόλυτη ισορροπία. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η άμυνα ζώνης και η ευστοχία στα τρίποντα τους έδωσαν διαφορά επτά πόντων.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Καμινίκια πίεσαν και έριξαν τη διαφορά στο καλάθι, 30'' πριν το τέλος. Στο σημείο εκείνο η ψυχραιμία και η ευστοχία στις βολές των Ζωγράφου, Κοτσάνου και Ρηγίνου τους έδωσαν τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 14-14, 32-25, 46-37, 59-55
Διαιτητές: Σιαμαντούρας-Δουβής
ΝΕΣΤΩΡ (Ζωγράφος): Πατσογιάννης, Ζωγράφος 12 (3), Κοτσάνος 20 (2), Μέρτζιος, Ρηγίνος 4, Πισχιτζής 5, Κατιγκάς 11 (1), Χατζόπουλος 7
ΚΑΜΙΝΙΚΙΑ (Νταμπάκης): Πατρινός 5 (1), Παπίας 12 (2), Ζερβός 2, Περτσινίδης 7, Αγακίδης, Αργύρης 11, Τουρόγλου 5 (1), Τσώτσος, Ντισλής 6, Σάρρος 2, Κουτσουρίδης 4.