Εντυπωσίασε για τρία δεκάλεπτα ο ΔΑΣΩ

Με εντυπωσιακή εμφάνιση για τρία δεκάλεπτα ο ΔΑΣΩ επικράτησε δίκαια στο Ωραιόκαστρο με 88-74 της ΑΕΕ Τούμπας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν περίφημα και βρέθηκαν να προηγούνται στο 15ο λεπτό με διαφορά 22 πόντων. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έφερε το παιχνίδι στα… ίσα καθώς οι φιλοξενούμενοι με σερί 7-19 μείωσαν στον πόντο (90-59). Στην τελευταία περίοδο όμως η ομάδα του Ωραιοκάστρου ξαναπήρε… φόρα και επικράτησε τελικά καθαρά και δίκαια.
Δεκάλεπτα: 32-18, 53-40, 60-59, 88-74
Διαιτητές: Φούντζηλας-Τζιοπάνος Ν.-Τσανακτσίδης
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Μπάγκι 11(2), Παπανικολάου 21(2), Ζηκούλης 15(2), Σιδηρόπουλος 9, Χατζηκωνσταντίνου 2, Μπακιρτζίδης, Παπαευαγγέλου 22(2), Καραγιαννίδης 8, Τσομπανάκης, Κωστόπουλος, Βαρδόπουλος.
ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ (Γεωργάκας-Βουλκίδης): Ταρπάγκος 22, Πεγιάς, Φλώρος 2, Πλατής, Λεμονίδης 6(2), Πιλάτος 7, Μούμογλου 24(4), Πισσανίδης, Γουβιάς 13, Τούπος .