Πήρε το ντέρμπι κορυφής με ανατροπή ο Ατρόμητος Τριαδίου

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι ο Ατρόμητος Τριαδίου επικράτησε με 70-63 του Ναύαρχου Βότση.Οι νικητές που τερμάτισαν πρώτοι στον όμιλο θα αγωνιστούν με τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου και τους Γαλάζιους για τον υπερπρωταθλητή της Γ1, ενώ ο Ναύαρχος Βότσης θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Ελλάνιο Δία ή τον Αλέξανδρο Συκεών στα κρίσιμα παιχνίδια για την άνοδο.

Ηταν η 52η νίκη της Μαρίας Βαχαροπούλου στον πάγκο του Τριαδίου που στο 4ο λεπτό βρέθηκε πίσω με 5-14. Ένα σερί 14-0 σε πέντε λεπτά έκανε το 18-14, ενώ το ίδιο συνέβη για τους φιλοξενούμενους από το 12ο μέχρι το 18ο λεπτό, όταν μετέτρεψαν το 27-24, σε 27-40 με 16-0 υπέρ τους. Στο 27ο λεπτό το σκορ ήταν 46-59, όταν με φάουλ γκολ του Μάντη άρχισε η αντεπίθεση για τους νικητές που έκαναν στο 33ο το 58-59, και στο 35ο το 60-60 με το Ντίντα. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε 63-60 με τρίποντο οτυ Τσαχουρίδη, ο Τιτόπουλος μείωσε σε 63-62, αλλά ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το 68-63 δίνοντας ουσιάστηκά τη νίκη στην ομάδα του
Δεκάλεπτα: 20-18, 34-41, 52-59, 70-63
Διαιτητές: Σελεβός-Τεμέλκου
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ (Βαχαροπούλου-Μαρκίδης): Τσαχουρίδης Πετ. 7(1), Σπυριδόπουλος 2, Παπαδόπουλος 8(1), Μακρίδης 2, Τσαχουρίδης Παν. 2, Μάντης 8, Ζαχαριάδης 3(1), Ντίντας Γ. 24, Χασαπόπουλος 4, Μουτσέλης Γ. 10(2).
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μανωλόπουλος): Κονιώρης, Καλαϊτζής 7(1), Κασαπλέρης 12(1), Σταμολάμπρος 8, Κωνσταντινίδης, Σαμαράς 5(1), Κουκοβίνος 15(1), Τιτόπουλος 16.