Επικράτηση στην παράταση και τρίτη θέση για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στην Καλαμαριά με τον Απόλλωνα να επικρατεί μετά από παράταση με 68-67 του ΔΑΣΩ και να εξασφαλίζει την τρίτη θέση, που είναι και η πρώτη «αναπληρωματική» για την άνοδο.

Οι γηπεδούχοι ήταν πίσω στο σκορ σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του κανονικού αγώνα. Μάλιστα στο τέλος της τετάρτης περιόδου, αστόχησε σε τρίποντο ο Παπανικολάου, που θα έγινε τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Στο τέλος της παράτασης το σκορ ήταν 66-67, όμως  με δύο βολές του Αποστόλου ο Απόλλων πήρε τη νίκη καθώς ο ΔΑΣΩ που αγωνίστηκε και με αρκετούς νεαρούς, αστόχησε στην τελευταία επίθεση.
Δεκάλεπτα: 10-18, 30-32, 39-50, 58-58(κ.α.), 68-67
Διαιτητές: Φούντζηλας-Βασιλόπουλος-Δέλλας
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 9(1), Αποστόλου 24(2), Χατζηπαναγιώτου, Σπανός 1, Παππάς, Μωϋσίδης 10, Κώνστας, Κυφωνίδης, Αναστασιάδης 13(2), Συμεωνίδης, Καρούζος 11.
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Μπάγκι 6(1), Παπανικολάου 13(3), Σιδηρόπουλος 8, Χατζηκωνσταντίνου 10, Μπακιρτζίδης 5(1), Παπαευαγγέλου 21, Κουκουσεράκης 2, Βαρδόπουλος, Καραγιαννίδης 2, Τσομπανάκης.