«Φόρτσαρε» στην επανάληψη το Κολέγιο DEI

Καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο το Κολέγιο DEI επικράτησε με 67-53  του Ερμή Καλαμαριάς.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κολεγίου πήραν μια διαφορά 10 πόντων ωστόσο στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ερμής με σερί 4-23 κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ και να προηγείται στο ημίχρονο 24-35. Στο τρίτο δεκάλεπτο το Κολέγιο μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να ξαναπάρει προβάδισμα στο σκορ και το διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα.
Δεκάλεπτα: 22-12, 24-35, 46-38, 67-53
Διαιτητές: Τσούλης- Μαρκούσης
ΚΟΛΕΓΙΟ DEI (Τζιβάνης): Τραχανέλης 15(5), Παπαδόπουλος Γ., Παπαδόπουλος Ν. 8, Μαργώνης, Σαρόγλου, Σκαμιώτης, Κυπριανίδης 4, Παπαδήμος, Γκόρτσος 2, Ιακωβίδης 2, Ερμείδης 36(2).
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Σίσκος): Βέτσος, Ελληνίδης, Κοτρώνης, Καραγκιαουρίδης 6, Μεγαλόπουλος 4(1), Τερτίδης 14(1), Παπαδόπουλος 6, Νίτρε, Δόσιος 4, Δατσέρης, Διαμαντόπουλος 15(1), Δάρας.