«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Με πολύ καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο ο Κεραυνός επικράτησε στον Αγιο Παύλο με 86-75 του Αριστοτέλη Επανομής. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα δύο πρώτα δεκάλεπτα, αλλά ο Κεραυνός ξέφυγε με 11 στο 25ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι που είχαν «διαβολεμένη» ευστοχία στα τρίποντα (πέτυχαν συνολικά 12) κατάφεραν να μειώσουν στους τρεις, όμως στην τελευταία περίοδο η νίκη ήρθε δίκαια για τους παίκτες του Ρούλη Αλμπάνη.
Δεκάλεπτα: 20-23, 44-42, 65-62, 86-75
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κουτσουμάρης-Γαβρίδης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος 15, Σιμητόπουλος, Αγγελόπουλος 9(1), Κτενίδης, Σκουφετζής Α., Τζάμος, Μόσχου 13(1), Μαυροματίδης 4, Βαλαβανίδης 13(1), Χατζατούρωβ 12, Λάππας 15(3), Κούβελας 5.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΩΜΗΣ (Γιοβάννης-Τουβεντζίδης): Γιαννάκης 13(3), Φλετούρης, Τουβεντζίδης 25(1), Νικητιανός 3(1), Σουλάκης 20(6), Χαραλαμπίδης 2, Βογιατζής, Καβαρδίνας 14(1).