Πήρε το ντέρμπι και παρέμεινε δεύτερος ο Παναθλητικός-Πειραματικό

Παρά το πολύ άσχημο ξεκίνημα ο Παναθλητικός Πειραματικό επικράτησε με 70-67 του Απόλλωνα Καλαμαριάς και κρατήθηκε μόνος του στη δεύτερη θέση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 17-29 στην πρώτη περίοδο, όμως οι γηπεδούχοι βελτίωσαν στη συνέχεια την άμυνά τους δεχόμενοι μόλις 38 πόντους στις άλλες τρεις. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαν προβάδισμα στο σκορ, ενώ πολύ καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα ήταν ένα τρίποντο Δημήτρη Βογιατζή στο 38ο λεπτό που έκανε το σκορ 68-61.
Δεκάλεπτα: 17-29, 35-41, 55-50, 70-67
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Γαζέτας-Βασιλόπουλος Αθ.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ  (Πρασσάς-Κουλακιώτης): Βογιατζής Λ. 1, Φωτιάδης 7(1), Τσεσμετζής 10(3), Πράντζος, Βογιατζής Δ. 9(1), Καλούτσικος 20, Κοϊμτζόγλου 10(2), Μπάκος 6, Κασούρας 7.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 14(2), Αποστόλου 26(3), Κουπαράνης 8(2), Κουκουλίδης 7(1), Αναστασίου 8, Μωϋσίδης 2, Βασιλείου, Συμεωνίδης, Καρούζος 2.