«Διπλό» στην παράταση για τον Ζέφυρο

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στους Αμπελόκηπους με τον Ζέφυρο να επικρατεί ύστερα από παράταση των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 54-57.

Οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή στην τρίτη περίοδο, όμως 15 δεύτερα πριν τη λήξη του κανονικού αγώνα η Ευθυμίου με γκολ φάουλ έστειλε το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί οι παίκτριες της Περαίας ήταν  καλύτερες στις βολές. Στο 7:33 του τέταρτου δεκαλέπτου τραυματίστηκε η Γεωργούλα και οι συμπαικτριές της της αφιερώνουν τη νίκη, όπως και στις Αθιανά και Σαμαρά που δεν αγωνίστηκαν.
Δεκάλεπτα: 10-9, 20-29, 42-39, 47-47(κ.α.), 54-57
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Αναστασιάδης
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗ (Μαλτέζος): Θωμά 7, Ντουλη, Κλεπουσνιώτου 8, Παπακωνσταντινου, Λιόλιου 11(3), Πάνου 5, Παπαδοπούλου 2, Σιχλίδου 5, Κοκκάλη 11(1), Χατζηστρατή 2, Μακαρίδου 2, Τζανή.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Αλεξανδρίδης): Γεωργούλα 6, Μπάλκογλου 16(4), Ευθυμίου 4, Κιλιγκαρίδου 16(2), Τότσικα, Τσιμηλά, Γραββάνη 1, Βέκιου, Ζηβώνη 7, Οζπαπαδοπούλου Σ. 7, Οζπαπαδοπούλου Μ.